TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претежно стабилно, по котлините со магла

Фокус - 18.01.2020

За време на овој викенд, како и за време на големиот Христијански празник, Богојавление – Водици кој е утре, ќе имаме претежно стабилно, суво но релативно студено време. Времето ќе биде сончево со умерена облачност.

Време: Сончево со магла во котлините

Денешен - 18.01.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по котлините со магла и ниска облачност. Во југоисточните делови ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус ...

Времето се менува: Метеоцентар со детална прогноза за празничниот викенд

Centar - 17.01.2020

И утре по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе биде значително облачно, а локално на повисоките места и планините ќе има услови за повремен снег. Од понеделник се очекува стабилно време со слаб до умерен северен ветер.

Битола и денеска во магла

Тера - 17.01.2020

Утрово најстуденото со -8 степени беше во Берово, -6 Скопје-Петровец, Кр.Паланка, Маврово, -5 Тетово, Прилеп, Виница, -4 Скопје-З.Рид, Битола, -3 Лазарополе, Претор, Дебар, -2 Охрид, Штип, Гевгелија, Крушево, Куманово, 0 Струмица, Дојран.

За Водици променливо облачно и студено време

OhridNews - 17.01.2020

Според прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи, за време на претстојниот викенд, празникот Богојавление и Денот на рибарите, времето ќе биде претежно облачно и студено. Во сабота по котлините ќе има магла и ниска облачност, а во ...

Македонија окована во студ - Температурите под нула утринава

Press24 - 17.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум, а дневната температура од шест ...

Облачно и магливо со температура до 12 степени

Макфакс - 17.01.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини во поголем дел од денот ќе биде магливо и студено со ниска облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а во местата со магла од -1 до 3 ...

Какво ќе биде времето викендов?

Кумановски м. - 17.01.2020

Утринава и во текот ноќта на повеќе места беше магливо и студено со значителна ниска облачност. Во повисоките подрачја и на планините е ведро. Во текот на денот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. loading...

Времето денеска, облачно со магла по котлините

Алсат-М - 17.01.2020

Во земјава денеска ќе преовладува умерено до значително облачно, по котлините и магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од -6 до 8 степени. Во Скопје слично време, со температура -3 до 3 ...

METEO: Незначителен пад на максималните дневни температури, а по котлините магла

Фокус - 17.01.2020

До крајот на денов ќе се задржи стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност, додека по котлините, особено во текот на претпладнево и повторно во вечерните часови ќе има магла и ниска облачност.

Детално метео: И понатаму стабилно и суво, а по котлините магливо

Фокус - 16.01.2020

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме сончево време, ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. По котлините, особено во текот на претпладнево, и повторно навечер ќе има магла и ниска облачност.

Времето денеска, умерено облачно со утринска магла во котлините

Алсат-М - 16.01.2020

По котлините и речните долини во поголем дел од денот ќе биде магливо со незначителна облачност. Во останатите делови, особено на планините ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

+инфо - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Времето денеска магливо со температура до 13 степени

Макфакс - 16.01.2020

Претпладне на повеќе места ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервалот од 3 до 13 степени.

Во Маврово 13, во Крушево 9 сантиметри снег

Макфакс - 16.01.2020

Висината на снежната покривка во Маврови Анови изутринава изнесува 13 сантиметри, додека во Крушево има девет сантиметри снег. На Попова Шапка има седум сантиметри снег. Утринава најладно е во Берово -8, -7 во Крива Паланка,-4 во Тетово, Маврови ...

Времето за викендот се менува – Детална временска прогноза

Centar - 16.01.2020

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот и во сабота по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе преовладува променливо облачно време, на повисоките места и планините со повремен ...

Временска прогноза за 16 јануари

Скопје24 - 16.01.2020

Денеска ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Температурата ќе се движи од интервал од 7 степени до – 6 степени.

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Курир - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Со големиот православен празник Водици доаѓа и голема промена на времето- еве што најавува УХМР за овој викенд

Курир - 16.01.2020

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Во сабота времето ќе биде умерено до значително облачно, по котлините и магливо.

Сончево време со северен ветер

Курир - 16.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од три до 13 степени.

Сончево време со температура до 13 степени

Слободен Печат - 31.01.2020

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен западен ветер. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен западен ветер.

Ќе сече студен ветер - Временска најава пред викендот кој следи

Press24 - 16.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од три до 13 степени.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

Опсервер - 16.01.2020

– Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Моментална температура во градовите низ Македонија

Press24 - 16.01.2020

Вечерва речиси во сите градови во државава температурите се под нулата, а најстудено е во Тетово и Гостивар. Во текот на следните неколку денови ќе бидеме под влијание на стабилна и сува воздушна маса, времето ќе биде сончево, повремено со мала ...

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

Локално - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

Канал5 - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Сончево со слаб до умерен северен ветер

А1 On - 18.02.2020

Времето ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната температура од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

Вечер - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Сончево време со северен ветер

Пулс24 - 16.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од три до 13 степени.

Магливо по котлините, со температура до +13 степени

24 Вести - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

Сител - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Сончево со температура до 13 степени

Нетпрес - 15.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната температура од шест до 13 степени.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

24Инфо - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Во Маврово 13, во Крушево 9 сантиметри снег

Точка - 16.01.2020

Висината на снежната покривка во Маврови Анови изутринава изнесува 13 сантиметри, додека во Крушево има девет сантиметри снег. На Попова Шапка има седум сантиметри снег. Утринава најладно е во Берово -8, -7 во Крива Паланка,-4 во Тетово, Маврови ...

Времето денеска магливо со температура до 13 степени

Точка - 16.01.2020

Претпладне на повеќе места ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервалот од 3 до 13 степени.

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Frontline - 18.02.2020

Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната температура од 11 до 19 степени. Времето ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер.

Магливо по котлините, со температура до 13 степени

4NEWS - 16.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне ќе има појава на магла. Минималната температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а максималната од три до 13 степени.

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

+инфо - 16.01.2020

УХМР информира и дека времето во текот на денот ќе биде сончево мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран.

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

А1 On - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

-8: Во Берово кочан студено

Република - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Утринава најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Слободен Печат - 16.01.2020

Висината на снежната покривка е 13 сантиметри во Маврови Анови, девет во Крушево, седум на Попова Шапка, три во Пожаране и два во Ѓуриште. Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран.

Температурите под нулата, во Маврово најмногу снег

Frontline - 16.01.2020

Висината на снежната покривка е 13 сантиметри во Маврови Анови, девет во Крушево, седум на Попова Шапка, три во Пожаране и два во Ѓуриште. Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран.

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Опсервер - 16.01.2020

– Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Сител - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Канал5 - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Температурите длабоко под нула - Каде натрупа најмногу снег во Македонија?

Press24 - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Локално - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

24Инфо - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Нетпрес - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Алсат-М - 16.01.2020

Најстудено утрово е во Берово, -8 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Крива Паланка, -4 во Тетово и Маврови Анови, -3 во Прилеп и Претор, -2 во Скопје- Зајчев Рид, Лазарополе, Битола, Штип, Дебар и Куманово, ...