TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД: Споредбата со Нирнбершкиот процес е опасна и потпалувачка реторика

Нова ТВ - 14.03.2019

Амбасадата на САД на својата Фејсбук страница ги повика политичките лидери во земјава да не користат потпалувачка реторика со неправилна употреба за настани од минатото со која се шири став и поделба.

Амбасада на САД: Политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави

Press24 - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...

САД побара поцивилизиран дијалог откако Мицкоски го спореди судењето за 27 април со Нирнбершкиот процес

Сакам да кажам - 14.03.2019

Американската амбасада во Скопје побара поцивилизиран дијалог, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера го спомена Нирнбершкиот процес против нацистите во контекст на судењето за нападот на Собранието на 27 април.

Амбасадата на САД го искара Мицкоски

Независен - 14.03.2019

Американската амбасада во Скопје му прати индиректна пораката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христојан Мицкоски - дека претерал. Во реакцијата што ја објави на Фејсбук и на Твитер амбасадата порача дека запалливата реторика на политичките лидери ...

Ременски ја спори логиката на Мицкоски за „27 април“

Скопје1 - 14.03.2019

Пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски негодува оти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека обвинетите за „27 април“ се невини и жртви на прогон. „Види логика еј? Мицковски судењето за 27 април и притворот за Чавков го ...

Мицкоски го изедначи судењето за 27 април со судењето на нацистите на Нирнбершкиот процес

Сакам да кажам - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го спореди судењето на обвинетите за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 со историското судење на нацистите по завршувањето на Втората светска војна познато како Нирнбершки процес.

СДСМ: Мора да има одговорност за настаните од 27 април

Сител - 13.03.2019

Мицкоски признава дека судскиот процес против обвинетите за насилствата на 27 април е против злосторства, организирани од фашисти?!, реагира СДСМ на денешното интервју на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за Сител.

Амбасада на САД: Политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави

24Инфо - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...

Амбасада на САД: Мицкоски претера!

1tv - 14.03.2019

Американската амбасада во Скопје му прати индиректна пораката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски – дека претерал. Во реакцијата што ја објави на Фејсбук и на Твитер амбасадата порача дека запалливата реторика на политичките лидери ...

Ременски: Алооо, каде му е логиката на Мицкоски да го спореди случајот за „27 април“ со Нирнбершкиот процес?

Фокус - 14.03.2019

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, му препорачува на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да прочита малку повеќе за судењата во Нирберг по Втората светска војна. Во интервју за ТВ Алфа, Мицкоски вчера го спореди случајот за 27 април, со ...

Амбасада на САД: Политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави

Канал5 - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...

Американската амбасада со порака до Мицкоски: Потпалувачката реторика е опасна

МКД - 14.03.2019

Потпалувачка реторика од политичките лидери предизвикува страв и поделба, особено кога неточно се користат настани од минатото, како што е Нирнбершкиот процес за политички цели. Ова е пораката што му ја испрати американската амбасада на ...

Ременски за изјавата на Мицкоски за „27 април“: Ало, и судените во Нирнберг да не беа невини?

Press24 - 14.03.2019

Пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски негодува оти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека обвинетите за „27 април“ се невини и жртви на прогон. „Види логика еј? Мицковски судењето за 27 април и притворот за Чавков го ...

Амбасадата на САД го искара Мицкоски за споредбата на 27 април со Нирнбершкиот процес

+инфо - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...

Ременски на ФБ: Алооо, Мицкоски кај ти е логиката за да го споредиш случајот за „27 април“ со Нирнбершкиот процес?

1tv - 14.03.2019

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, му препорачува на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да прочита малку повеќе за судењата во Нирберг по Втората светска војна. Мицкоски вчера го спореди случајот за 27 април, со Нирнбершкиот процес ...

Амбасада на САД: Политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави

Локално - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...

Ременски на ФБ: Алооо, Мицкоски кај ти е логиката за да го споредиш случајот за „27 април“ со Нирнбершкиот процес?

Либертас - 14.03.2019

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, му препорачува на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да прочита малку повеќе за судењата во Нирберг по Втората светска војна. Мицкоски вчера го спореди случајот за 27 април, со Нирнбершкиот процес ...

Амбасадата на САД реагира на изјавата на Мицкоски за Нирнбершкиот процес

Р.С.Европа - 14.03.2019

Амбасада на САД преку објава на Фејсбук порачува политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави. Во постот се вели дека потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се ...

Амбасада на САД со реакција на изјавата на Мицкоски: Политичките лидери да избегнуваат потпалувачки изјави

Либертас - 14.03.2019

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е Нирнбершкиот процес. Таквиот јазик е опасен и не придонесува за продуктивен дијалог во однос ...