TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple обвинет за кражба на технологија за камери

Телефони.мк - 17.08.2019

Corephotonics е израелска компанија, што се занимава со технологија за иновации на камери. Истоимената поднела тужба против Apple за кражба на патентирана технологија. Истото сценарио се случи и пред 2 години, за неовластена употреба на патентирана ...

Apple обвинет за кражба на технологија за камери

Денар - 17.08.2019

Израелската компанија Corephotonics поднесе тужба против Apple пред американскиот суд, за кражба на својата патентирана технологија. Истата компанија ја тужеше Apple и пред две години, тврдејќи дека компанијата неовластено ја искористила ...

Apple Watch Series 5 пристигнува оваа есен

USB - 17.08.2019

Познатиот аналитичар на Apple, Минг-Чи Куо објави уште едно истражување, кое овој пат се однесува на паметните часовници Apple Watch Series 5. Според неговите наводи, новите Apple часовници ќе бидат претставени оваа есен.

Apple ќе почне да ја користи додавката „Pro“ во новата генерација на iPhone која треба да биде претставена во ...

Smartportal - 16.08.2019

Како точно планира да ја вклопи додавката во веќе комплицираното именување на iPhone телефоните, останува да видиме По претставувањето на Galaxy Note10 од страна на Samsung , а претставувањето на Pixel од Google е дури во октомври, сега вниманието ...

Apple го зголеми бројот на работни места: Речиси 2,5 милиони американци работат кај нив

Денар - 16.08.2019

Американскиот Apple е директно или индиректно одговорен за 2,4 милиони американски работни места, соопшти денес компанијата. Тоа е за 20 проценти повеќе од проценката на Apple за 2017 година, кога таа компанија беше одговорна за два милиони работни ...

Новите iPhone модели веројатно ќе бидат претставени на 10. септември

USB - 16.08.2019

Apple ја објави седмата бета верзија на претстојниот оперативен систем iOS 13, а меѓу фотографиите кои се прикажани по тој повод се појавува и датумот кој укажува кога ќе бидат претставени новите iPhone модели. Според нив, тоа ќе се случи на 10.

iPhone фановите ќе платат повеќе пари за флексибилен смартфон

Телефони.мк - 16.08.2019

Според анализите, утврдено е дека преклопниот телефон на Apple би можел да се појави идната година, или најсигурно од 2021 година. UBS е компанија што се занимава со анализа на купувачите, која анкетирала Apple фанови за преклопните уреди.

„Епл“ заслужен за 2,4 милиони работни места во САД

PressingTV - 16.08.2019

Американската компанија Епл директно или индиректно е одговорна за 2,4 милиони работни места во САД, соопштија денеска од компанијата. Тоа е за 20 отсто повеќе во однос на проценката на Епл од 2017 година, кога компанијата беше заслужна за два ...

Apple обвинет за кражба на технологија за камери

Локално - 17.08.2019

Израелската компанија Corephotonics поднесе тужба против Apple пред американскиот суд, за кражба на својата патентирана технологија. Истата компанија ја тужеше Apple и пред две години, тврдејќи дека компанијата неовластено ја искористила ...

Eјпл го зголеми бројот на работни места: Речиси 2,5 милиони американци работат кај нив

Студенти - 16.08.2019

Американскиот Apple е директно или индиректно одговорен за 2,4 милиони американски работни места, соопшти денес компанијата. Тоа е за 20 проценти повеќе од проценката на Apple за 2017 година, кога таа компанија беше одговорна за два милиони работни ...

Apple обвинет за кражба на технологија за камери

USB - 18.08.2019

Израелската компанија Corephotonics поднесе тужба против Apple пред американскиот суд, за кражба на својата патентирана технологија. Истата компанија ја тужеше Apple и пред две години, тврдејќи дека компанијата неовластено ја искористила ...