TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Халанд: Борусија Дортмунд ме притиска да донесам одлука, јас сакам само да играм фудбал, но...

24Фудбал - 15.01.2022

Ерлинг Халанд вели дека во наредниот период ќе донесе одлука за својата иднина, клубот го притиска што побрзо да го направи тоа. Во вчерашната победа од 5-1 над Фрајбург, Халанд даде два гола.

Нови два гола за Халанд, Дортмунд го декласираше Фрајбург

Макфакс - 14.01.2022

Борусија Дортмунд го продолжува „ловот“ на германскиот лидер Баерн Минхен, доминирајќи над Фрајбург за 5:1 победа во меч во кој блесна Томас Муние и неизбежниот Ерлинг Халанд со по два постигнати голови. Муние во 14. минута и 29.

Халанд по долго време отворено за својата иднина: Од Борусија Дортмунд ме притискаат….

Дерби - 15.01.2022

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд по денешната убедлива победа над Фрајбург (5:1) за прв пат по подолг период проговори за својата иднина. Норвежанецот кој постигна два погодоци на овој натпревар истакна дека од Борусија Дортмунд веќе ...

ВИДЕО: Борусија Дортмунд со „петарда“ во мрежата на Фрајбург

Слободен Печат - 14.01.2022

Во првиот, воедно и дерби натпревар од 19. коло во Бундеслигата , Борусија во Дортмунд го совлада Фрајбург со 5:1. После половина час игра екипата на Марк Росе имаше два гола предност, погодоците беа дело на Белгиецот Муние, а двапати Брант изведе ...

ВИДЕО: Халанд и Муние сервираа тежок пораз за Фрајбург во Дортмунд

Gol.mk - 14.01.2022

Борусија Дортмунд немаше проблеми да стигне до три бода на домашниот судир со Фрајбург (5-1) во рамките од 19. коло од Бундеслигата. „Милионерите“ ја намалија разликата на лидерот Баерн Минхен, зад кого сега заостануваат само три бода.

„Милионерите“ го згазија Фрајбург, Халанд го продолжи теророт врз голманите (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.01.2022

Фудбалерите на Борусија Дортмунд го продолжија ловот на Баерн Минхен на врвот од табелата во Бундеслигата, откако вечерва одиграа брилијантен меч во кој го прегазија сезината одличниот Фрајбург (5-1).

Халанд ја раситни домашната двеилјадарка на Милионерите, само еден германски клуб е подобар (Фото)

Спортманија - 14.01.2022

Ерлинг Халанд постигна два гола за Борусија Дортмунд во победата од 5:1 против Фрајбург, а едниот од нив има огромно значење за популарните Милионери. Со гол на Норвежанецот во 45. минута, Борусија стаса до двеилјадитиот гол во Бундеслигата на ...

Богата ревија на Милионерите, со петарда го декласираа германскиот хит

Спортманија - 14.01.2022

Борусија Дортмунд приреди фудбалски спектакл против Фрајбург и го декласира хитот во Бундеслигата со 5:1 во премиерниот меч од 19. коло во германското првенство. Томас Мение со два гола со глава најави сигурна победа на Милионерите, а потоа свое шоу ...

Мение и Халанд го „средија“ Фрајбург (ВИДЕО)

SportMedia - 14.01.2022

По неочекуваниот пораз од Херта во првиот меч од 2022 година, Борусија (Д) се врати на победнички патеки. Вечерва на својот стадион „милионерите“ го декласираа Фрајбург победувајќи го со фантастични 5:1.

ВИДЕО: Борусија Дортмунд ја прекина низата порази од Фрајбург

Дриблинг - 14.01.2022

Фубалерите на Борусија Дортмунд по двата порази од Фрајбург во 2021 година, успеаа да слават со 5:1 во натрпевар од 19 коло од Бундес лигата. Во првото полувреме одличен беше Муние со два гола како и Халанд кој реализираше во судиското продолжение.

„Милионерите“ го декласираа Фрајбург и се доближија до Баерн (ВИДЕО)

МакФудбал - 14.01.2022

Борусија Дортмунд оствари убедлив триумф (5-1) над Фрајбург на домашен терен и се доближи на само три бода до лидерот Баерн Минхен. Сега „милионерите“ се комплетно во трката за шампионската титула. Томас Муние беше стрелец на првите два гола во 14.

Гвардиола инсистира Манчестер Сити да тргне по Ерлинг Халанд

МакФудбал - 14.01.2022

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, побара од раководството на клубот да се вклучи во битката за норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд. Одличниот голгетер на лето ќе ја напушти Германија и ќе го промени клубот, а според пишувањата на медиумите ...

Реал добива пеколна конкуренција за Халанд – во трката се вклучија и од Манчестер

Спортклуб - 14.01.2022

Долго се пишува за идниот клуб на Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, младиот напаѓач кој буквално ја залуде Европа и повеќето големи екипи го бараат за трансфер во своите редови. Несомнено дека Реал Мадрид решено стои во редот за ангажман на Ерлинг ...