TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доделени наградите на вториот по ред филмски фестивал „Киненова“

24 Вести - 12.10.2017

Второто издание на Меѓународниот филмскиот фестивал Киненова Скопје 2017свечено беше затворено вчера вечер во скопското кино Синеплекс со доделување на наградите за натпреварувачката селекција на филмови, направени од млади автори од целиот свет за ...

Венецуелското деби „Фамилија“ победи на Киненова 2017

Сакам да кажам - 12.10.2017

„Фамилија“ на венецуелскиот дебитант Густаво Рондон Кордова е победник на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје, што заврши синоќа. Главното жири во состав: Горан Марковиќ (Србија), Хулија Учансу (Турција), Синоличка ...

„Фамилија“ победник на „Киненова“

Радио МОФ - 12.10.2017

„Фамилија“ на венецуелскиот дебитант Густаво Рондон Кордова е победник на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“ во Скопје, кое заврши синоќа. Главното жири во состав: Горан Марковиќ (Србија), Хулија Учансу (Турција), Синоличка ...

Доделени наградите на Киненова Скопје 2017

Сител - 12.10.2017

Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје 2017 ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.

Доделени наградите на Киненова Скопје 2017

+инфо - 12.10.2017

Специјално признание“ на жирито на фестивалот му додели на филмот „Кула“ за користењето на свеж и експериментален израз од режисерот Кит Мајтланд. Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје 2017 ги додели ...

Доделени наградите на Киненова Скопје 2017

А1 On - 12.10.2017

Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје 2017 ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.

Доделени наградите на Киненова Скопје 2017

Слободен Печат - 12.10.2017

Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје 2017 ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.

Доделени наградите на „Киненова Скопје 2017“ ...

Н.Македонија - 12.10.2017

Доделени наградите на „Киненова Скопје 2017“ Главното жири на второто издание на меѓународниот филмски фестивал „Киненова Скопје 2017“ ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.

„Фамилија“ е избран за најдобар филм на „Киненова“

Република - 12.10.2017

Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје 2017 ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.

Доделени наградите на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“

Newsroom - 12.10.2017

Главното жири на второто издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова Скопје 2017“, кој се одржуваше од 6 до 11 октомври, вчера ги додели наградите од натпреварувачката селекција за први или втори филмови од млади автори од целиот свет.