TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

11-та бомба на СДСМ за изборните манипулации во Струмица

Телма - 18.03.2015

Рекет врз фирмите, закани за бизнисмените во текот на изборната кампања, се само дел од разговорите меѓу функционерите на власта што денес од Струмица ги објави СДСМ, како единаесетто продолжение на таканаречените бомби.

Орцев: По секоја цена сакале да ја добијат Струмица

Вест - 18.03.2015

Опозицискиот СДСМ објави нови аудиоснимки на кои, според него, високи функционери од власта договарале притисок врз струмичани и врз бизнис-заедницата, да се добие Струмица на последните локални избори. "Неверојатно силна им била таа желба.

СДСМ објави 11-тa „бомба“ за изборни манипулации и притисоци врз судството

Глас на Америка - 18.03.2015

Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ го напаѓа Панче Орцев... Опозициската СДСМ денеска пред јавноста ја презентираше 11-та т.н. „бомба“, овој пат од Струмица, со оглед на тоа што од таму бил поголемиот дел од содржината на презентираните аудио записи од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев поткупуваше на изборите

Вест - 18.03.2015

"СДСМ одлучил прес конференцијата да ја одржи Панче Орцев, човекот кој е најблискиот бизнис партнер на Зоран Заев и на целиот клан Заеви. Тој е познат на јавноста по кривичната пријава за затајување данок и по делењето милионски тендери на фирмите ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ продолжува со одработување туѓо сценарио за да дојде на власт

Нова ТВ - 18.03.2015

Според ВМРО ДПМНЕ, СДСМ продолжува да ги повторува своите прес конференции полни со, како што велат, креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори, одработувајќи за туѓо сценарио за да дојдат до власт без поддршката од граѓаните.

Нова „бомба“ на СДСМ: рекет, казни и влијание врз судството

Deutsche Welle - 18.03.2015

Опозицискиот СДСМ денеска од Струмица објави серија наводни разговори на владини министри и функционери во кои се говори за злоупотреби на власта за време на изборите во Струмица Опозициската СДСМ денеска пред јавноста ја презентираше 11-та т.н.

СДСМ објави нови прислушувани материјали

Алсат-М - 02.04.2015

СДСМ објави телефонски разговори кои, како што тврди опозицијата, сведочат за неправилности во изборните процеси во Куманово. Претседателот на локалната општинска организација Мартин Костовски, објави телефонски разговори на кои министерката за ...

„Бомба“ 11 на СДСМ: Струмица рак-рана на Груевски

Р.С.Европа - 18.03.2015

И покрај многуте валкани и недемократски криминални дејствија, никогаш не успеаја да ја освојат Струмица. велат од СДСМ, објавувајќи разговори за изборни манипулации. Рекет врз фирми, притисоци врз гласачи, забошотување инциденти, штанцање лични ...

СДСМ во Струмица објави нови снимки од прислушувани разговори

Телеграф - 18.03.2015

Новите материјали од прислушуваните разговори во име на опозициската СДСМ ги објави пратеникот Панче Орцев Социјалдемократскиот сојуз денеска од Струмица објави нови материјали од снимени разговори, кои, како што беше нагласено, се однесуваат на ...

(АУДИО) Орцев: Слушнете ја вистината за изборниот грабеж во Струмица – од малтретирање до рекет!

Бриф - 18.03.2015

Прес конференција на пратеникот од СДСМ, Панче Орцев: Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата и правдата во нашата татковина го децентрализираме, за вистината да допре ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ објавува лепени и прелепувани материјали

+инфо - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори, одработуваат туѓо сценарио само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното обелоденување на ...

Кој е Панче Орцев?

Курир - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ Панче Орцев, кој денеска од Струмица ја објави новата “бомба“ на СДСМ е човек кој е вплеткан во многу матни зделки за кои пишуваа македонските медиуми. Во време на неговото директорување со ЈП комуналец Струмица тој беше запомнет ...

АУДИО ДОЛГА ВЕРЗИЈА Рекети, списоци за инспекции, кодоши...

+инфо - 18.03.2015

Слушнете ја долгата верзија од денешните аудио снимки што ги објави СДСМ. Пратеникот на СДСМ, Панче Орцев, денеска одржа прес конференција во Струмица на која објави нови снимки од прислушувани разговори.

(ВИДЕО) Орцев: Силни притисоци, рекет, местенки на Груевски да ја добие Струмица

А1 On - 18.03.2015

Ќе слушнете колку неверојатно силна била таа желба. Во какви законски прекршувања влегле за време на изборниот процес. Како преку инструираното правосудство го креирале и случај Глобал, презентираше денеска на прес конференција, Панче ...

(ВИДЕО) ВО ВРСКА СО ИЗБОРИТЕ ВО СТРУМИЦА: Шокантни снимки од прислушувани разговори обелодени СДСМ

Sky - 18.03.2015

Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата и правдата во нашата татковина СДСМ го децентрализираше за вистината да допре насекаде и до секого, рече Панче Орцев од СДСМ на ...

АУДИО Разговорите што ги објави СДСМ денеска: Изборна кланица во Струмица

+инфо - 18.03.2015

Тука може да ги послушате сите разговори кои денеска ги обелодени пратеникот на СДСМ, Панче ...

АУДИО+ВИДЕО Орцев: Пиштење, вриштење и рекетирање само за да се порази Заев во Струмица

+инфо - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ, Панче Орцев, денеска одржа прес конференција, СДСМ во Струмица на која објави нови снимки од прислушувани разговори. Неговиот говор на пресот го пренесуваме во целост: „Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Орцев доделувал милионски тендери на фирмите на кланот Заеви

Макфакс - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори. Одработуваат туѓо сценарио само и само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните.

Кој е Панче Орцев?

Нетпрес - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ Панче Орцев, кој денеска од Струмица ја објави новата “бомба“ на СДСМ е човек кој е вплеткан во многу матни зделки за кои пишуваа македонските медиуми. Во време на неговото директорување со ЈП комуналец Струмица тој беше запомнет ...

(АУДИО ДОЛГА ВЕРЗИЈА) Рекет, инспекции, казни, лични карти

Бриф - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ, Панче Орцев, денеска во Струмица одржа прес конференција на која објави нови снимки од прислушуваните разговори. – Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата ...

Нова бомба од СДСМ: Слушнете што правеле во Струмица, од малтретирање до рекет

Кирилица - 18.03.2015

Подолу се разговорите кои денеска ги обелодени пратеникот на СДСМ, Панче ...

СДСМ: Да немаше криминал, ќе победевме со голема разлика

Дневник - 18.03.2015

По Андреј Жерновски, во име на општина Центар, вчера пратеникот на СДСМ од Струмица Панче Орцев обелодени нови разговори меѓу владини функционери за наводни изборни нерегуларности во овој град.

11 – та бомба на СДСМ од Струмица – Рекети, списоци за инспекции, кодоши…

МК News - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ, Панче Орцев, денеска одржа прес конференција во Струмица на која објави нови снимки од прислушувани разговори. – Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата и ...

„Бомба“ на СДСМ „пукна“ во Струмица

Утрински - 18.03.2015

Струмица – Пратеникот од СДСМ, Панче Орцев, на прес-конференцијата денеска во Струмица изјави дека проектот „Вистината за Македонија“ децентрализирањето на „бомбите“ е начин вистината да допре насекаде и до секого.

„Ќе начукаме неколку илјади разлика“: изборни местенки, рекет, малтретирања во Струмица (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2015

По општина Центар, денеска сме во Струмица, рак-раната на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, градот што и покрај многуте валкани и недемократски криминални дејства, никогаш не успеаја да го освојат, рече денеска пратеникот на СДСМ Панче Орцев од ...

Орцев: ’Бомбите’ на Заев не ја уриваат државата, туку оние што ги уриваат државните вредности

Макфакс - 18.03.2015

Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата и правдата во нашата татковина го децентрализираме, за вистината да допре насекаде и до секого, рече во среда во Струмица пратеникот ...

Нова бомба на СДСМ: Нема фирма во Струмица што не е изрекетирана (видео)

Кумановски м. - 18.03.2015

Денеска ќе слушнат и граѓаните на Струмица, лично ќе се уверат, лично од Никола Груевски и неговите неколкумина соработници, што сѐ правеле за да ги добијат изборите, обвини денес СДСМ на 11 -тиот по ред прес кој го презентираше Панче Орцев, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Орцев доделувал милионски тендери на фирмите на кланот Заеви

Кајгана - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монтирани, лепени и прелепувани телефонски разговори. Одработуваат туѓо сценарио само и само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните.

Кој е всушност Панче Орцев?

Пулс24 - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ Панче Орцев, кој денеска од Струмица ја објави новата “бомба“ на СДСМ е човек кој е вплеткан во многу матни зделки за кои пишуваа македонските медиуми. Во време на неговото директорување со ЈП комуналец Струмица тој беше запомнет ...

Орцев: ’Бомбите’ на Заев не ја уриваат државата, туку оние што ги уриваат државните вредности

Тера - 18.03.2015

Проектот Вистината за Македонија, како најпатриотски чин за спас на државата и враќање на слободата, демократијата и правдата во нашата татковина го децентрализираме, за вистината да допре насекаде и до секого, рече во среда во Струмица пратеникот ...

Кој е Панче Орцев?

Денешен - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ Панче Орцев, кој денеска од Струмица ја објави новата “бомба“ на СДСМ е човек кој е вплеткан во многу матни зделки за кои пишуваа македонските медиуми. Во време на неговото директорување со ЈП комуналец Струмица тој беше запомнет ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица најмногу изборни нерегуларности предизвикаа Заев и Орцев

МКД - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори. Одработуваат туѓо сценарио само и само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните, реагира ВМРО-ДПМНЕ на денешната конференција ...

Порталот Курир објавува „Кој е Панче Орцев“

Сител - 18.03.2015

Пратеникот на СДСМ Панче Орцев, кој денеска од Струмица ја објави новата “бомба“ на СДСМ е човек кој е вплеткан во многу матни зделки за кои пишуваа македонските медиуми. Во време на неговото директорување со ЈП комуналец Струмица тој беше запомнет ...

ВМРО-ДПМНЕ: Орцев доделувал милионски тендери на фирмите на кланот Заеви

Тера - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори. Одработуваат туѓо сценарио само и само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Орцев е познат по милионски тендери на фирмите од кланот Заеви

Дневник - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес-конференции полни со креирани, монтирани, лепени и прелепувани телефонски разговори. Одработуваат туѓо сценарио само за да се доберат до власт без поддршка од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ објавува лепени и прелепувани материјали

Либертас - 18.03.2015

СДСМ ги повторува своите прес конференции полни со креирани, монитрани, лепени и прелепувани телефонски разговори, одработуваат туѓо сценарио само да се доберат до власт без поддршка од граѓаните, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното обелоденување на ...