TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незгода пред натпреварот во Лигата на шампионите: Автомобил удрил во автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид

Слободен Печат - 12.02.2024

Фудбалерите на Реал Мадрид утре го чека натпреварот против Лајпциг во осминафиналето од Лигата на шампионите, а пред овој натпревар поминале низ една мала драма. Експедицијата на Реал Мадрид место со директен лет за Лајпциг, денеска слета во 11:38 ...

Автомобил удри во автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид

СуперСпорт - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21 часот гостува кај Лајпциг во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). „Кралевите“, сепак, на пат кон Лајпциг доживеале непријатни моменти затоа што во нивниот автобус удрил автомобил.

Автомобил влета во автобусот со играчите на Реал во Германија

Макфакс - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21:00 часот гостува кај РБ Лајпциг во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Шпанците се фаворити за пласман во следната фаза, а во натпреварот влегуваат по победата од 4:0 над второпласираната Жирона во Примера.

Автобусот на Реал (М) направи сообраќајка на пат кон Германија

Спортклуб - 12.02.2024

Тимскиот автобус на Реал Мадрид денеска учествуваше во сообраќајна несреќа на автопат, додека патувал кон Германија за утрешниот меч со РБ Лајпциг во првата нокаут-рунда од Лигата на шампионите.

Автомобил удрил во автобусот со фудбалери на Реал Мадрид!

24Фудбал - 12.02.2024

На патот до Лајпциг автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид имал непријатен момент откако бил удрен од автомобил Тојота Авенсис. Кралевите утре му гостуваат на Лајпциг во меч од Лигата на шампионите.

Автомобил удри во автобусот со ѕвездите на Реал Мадрид!

Sport 1 - 12.02.2024

Шпанскиот гигант Реал Мадрид имаше турбулентен пат кон Германија пред првиот меч против Лајпциг во рамки на осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). „Кралевите“ патуваа со авион до Ерфурт, а потоа со автобус тргнаа кон конечната дестинација, ...

Автобусот на Реал имаше сериозен инцидент на патот кон Лајпциг

МакФудбал - 12.02.2024

Хаотична авантура имаше шпанскиот гигант Реал Мадрид кога тимот пристигна во Германија за првиот осминафинален натпревар против Лајпциг во Лигата на шампионите. Поради штрајк на аеродромот во Лајпциг, авионот на „кралевите“ мораше да го презакаже ...

Навивач го снимал автобусот на Реал среде автопат па се удрил во него со својот автомобил! (ФОТО)

SportSport - 12.02.2024

За малку избегната трагедија. Имено како што пишува “Билд“ а презема “Марка“ на автопатот од Ерфрут до Лајпциг, каде утре се игра мечот од ЛШ меѓу Лајпциг и Реал, несовесен фудбалска фан предизвикал сообраќајна несреќа која за среќа освен штета од ...

По два месеца пауза продолжува трката за европските трофеи

Н.Македонија - 12.02.2024

Со утрешните први осминафинални мечеви во кои се среќаваат Лајпциг на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и Реал Мадрид, односно Копенхаген и актуелниот европски првак Манчестер сити, по точно два месеца пауза продолжува 69-та сезона во ...

Автомобил удрил во автобусот со фудбалери на Реал Мадрид

МКД - 12.02.2024

На патот до Лајпциг автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид имал непријатен момент откако бил удрен од автомобил Тојота Авенсис. Кралевите утре му гостуваат на Лајпциг во меч од Лигата на шампионите.

Автомобил влета во автобусот со играчите на Реал во Германија

Опсервер - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21:00 часот гостува кај РБ Лајпциг во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Шпанците се фаворити за пласман во следната фаза, а во натпреварот влегуваат по победата од 4:0 над второпласираната Жирона во Примера.

Автомобил влета во автобусот со играчите на Реал во Германија

TopSport - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21:00 часот гостува кај РБ Лајпциг во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Шпанците се фаворити за пласман во следната фаза, а во натпреварот влегуваат по победата од 4:0 над второпласираната Жирона во Примера.

Автомобил влета во автобусот со играчите на Реал во Германија

Алсат-М - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21:00 часот гостува кај РБ Лајпциг во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Шпанците се фаворити за пласман во следната фаза, а во натпреварот влегуваат по победата од 4:0 над второпласираната Жирона во Примера.

Автомобил удри во автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид

Спортски - 12.02.2024

Реал Мадрид утре од 21 часот гостува кај Лајпциг во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). „Кралевите“, сепак, на пат кон Лајпциг доживеале непријатни моменти затоа што во нивниот автобус удрил автомобил.