TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАРДИНАЛ ГО ШПИУНИРАЛ ПАПАТА ЗА ДА ГО УЦЕНУВА: На пријателка потрошил половина милион евра

Фактор - 26.11.2022

Како гром од ведро небо, на почетокот на 37-то рочиште на веќе епскиот криминален судски процес што се води од минатиот 27 јули пред судот во Ватикан против кардиналот Анѓел Беќа и уште деветмина обвинети, ватиканскиот државен обвинител поднесе нови ...

Тајно снимен разговор меѓу папата Франциск и кардинал, објавен транскрипт

А1 On - 25.11.2022

Папата Франциск бил тајно снимен за време на телефонски разговор со кардинал, пренесува CNN. Судот во Ватикан преслуша аудио снимка меѓу папата Франциско и кардиналот Анџело Бечиу, обвинет во судскиот процес, во која кардиналот бара од папата да ...

Тајно снимен разговор меѓу папата Франциско и кардинал, објавен транскрипт

МКД - 25.11.2022

Папата Франциско е тајно снимен за време на телефонски разговор со кардинал, соопшти судот во Ватикан, пренесува Си-ен-ен. Судот во Ватикан преслуша аудио снимка меѓу папата Франциско и кардиналот Анџело Бечиу, обвинетиот во судскиот процес, во која ...

Тајно снимен разговор меѓу папата Франциско и кардинал, објавен транскрипт

Макфакс - 25.11.2022

Папата Франциск бил тајно снимен за време на телефонски разговор со кардинал, пренесува „Си-ен-ен“. Судот во Ватикан преслуша аудио снимка меѓу папата Франциско и кардиналот Анџело Бечиу, обвинет во судскиот процес, во која кардиналот бара од папата ...

Тајно снимен разговор меѓу папата Франциско и кардинал, објавен транскрипт

Точка - 25.11.2022

Папата Франциско бил тајно снимен за време на телефонски разговор со кардинал, пренесува Си-ен-ен. Судот во Ватикан преслуша аудиоснимка меѓу папата Франциско и кардиналот Анџело Бечиу, обвинет во судскиот процес во кој кардиналот бара од папата да ...

Папата вмешан во афера за поткуп при ослободување киднапирана калуѓерка

Еспресо - 26.11.2022

Папата Франциск бил тајно снимен за време на телефонски разговор со кардинал, пренесува Си-ен-ен. Судот во Ватикан преслуша аудиоснимка меѓу папата Франциск и кардиналот Анџело Бечиу, обвинет во судскиот процес во кој кардиналот бара од папата да ...