TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: Сончево со мала облачност и температура до 29 степени

360 степени - 02.10.2023

Во Скопје, времето денеска, ќе биде сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер. Температурата наутро ќе биде 12, а во текот на денот до 27 Целзиусови степени Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност.

МАВРОВО УТРОВО СЕ РАЗБУДИ СО 6 СТЕПЕНИ Денот ќе биде топол

+инфо

Во Битола сончево со мала локална облачност, температурата до 25 степени

Битола Њуз

Во Битола сончево со мала облачност

Битола Њуз

Времето денеска: Сончево и умерено облачно, температури до 30 степени

360 степени

Првиот ден од октомври го започуваме со сончево и топло време, температурите до 30 степени!

4NEWS

Уживајте во сонцето до четврток, потоа следува дожд – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Centar

MTM Н.Македонија Кајгана Р.С.Европа Скопје1 Press24 Слободен Печат OhridNews