TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во кавга за македонската економија

Р.С.Европа - 24.03.2019

Владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска спореа за тоа дали има економски напредок во Македонија. Според портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, Македонија на чело со Владата на Зоиран Заев се движи кон силна економија.

Костадинов: Растот на економијата доказ дека се движиме напред

Канал5 - 24.03.2019

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов на прес конференција кажа дека земјата се движела напред, а доказ за тоа се податоците за раст на ...

Костадинов: Економијата расте, на вистински пат сме

+инфо - 24.03.2019

Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри, изјавил портпаролот и пратеник на СДСМ и коалицијата, Костадин Костадинов, соопшти Центарот за комуникации на СДСМ.

(Видео) Костадинов: Рекордно ниво на инвестиции и повеќе пари кај граѓаните

Макфакс - 24.03.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов денеска посочи на пет клучни економски параметри, во насока на потврда дека земјата се движи кон силна економија. Како прв пример, тој се осврна растот на бруто домашниот производ од 3,7 проценти во ...

Костадинов: Законот за Јавно обвинителство е за вистинска правна држава

Скопје1 - 24.03.2019

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ и коалицијата, денеска одговараше на новинарски прашања. П1: Околу договорот за Законот за ЈО, односно за одредбите за Законот за СЈО со ВМРО ДПМНЕ Костадинов: Од она што го слушнавме од работните ...

(ВИДЕО) Костадинов: Законот за Јавно обвинителство е за вистинска правна држава

А1 On - 24.03.2019

„Од она што го слушнавме од работните групи дека нема никакво поместување во ставовите, знаете дека позицијата на СДСМ е јасна, недвосмислена и принципиелна, тоа значи дека нема да биде променлива, затоа што тоа е во согласност со препораките од ЕУ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Платите се најниски во регионот, даноците се зголемуваат, трошоците за живот исто така

MakPress - 24.03.2019

Уште една изјава на СДСМ каде што не се спомнува терминот Македонија. Ова е единствениот факт во изјавата на Костадин Костадинов, а се друго му е манипулација. За тоа колку подобро живеат граѓаните говорат бројките од 500.000 сиромашни граѓани, 70% ...

(ВИДЕО) Костадинов: На вистински пат сме, економијата расте, рекордно ниво на инвестиции и повеќе пари кај граѓаните

А1 On - 24.03.2019

„Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри. Под еден е растот на бруто домашниот производ од 3.7 проценти во последниот квартал од 2018 година. Освен растот на еконономијата, во 2018 обезбеден е рекорден ...

(Видео) Костадинов: Рекордно ниво на инвестиции и повеќе пари кај граѓаните

24Инфо - 24.03.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов денеска посочи на пет клучни економски параметри, во насока на потврда дека земјата се движи кон силна економија. Како прв пример, тој се осврна растот на бруто домашниот производ од 3,7 проценти во ...

Костадинов: Законот за Јавно обвинителство е за вистинска правна држава

iPortal - 24.03.2019

Медиуми: Околу договорот за Законот за ЈО, односно за одредбите за Законот за СЈО со ВМРО ДПМНЕ – Од она што го слушнавме од работните групи дека нема никакво поместување во ставовите, знаете дека позицијата на СДСМ е јасна, недвосмислена и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Костадинов е манипулација

Канал5 - 24.03.2019

Уште една изјава на СДСМ каде што не се спомнува терминот Македонија. Ова е единствениот факт во изјавата на Костадин Костадинов, а се друго му е манипулација. За тоа колку подобро живеат граѓаните говорат бројките од 500.000 сиромашни граѓани, 70% ...

Костадинов: На вистински пат сме, економијата расте, рекордно ниво на инвестиции

MakPress - 24.03.2019

Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри. 1. Под еден е растот на бруто домашниот производ од 3.7 проценти во последниот квартал од 2018 година. 2.

Костадинов: За две години бројот на вработените се зголеми, отворени се над 26.000 работни места

24 Вести - 24.03.2019

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ на прес-конференција рече дека земјата се движи кон силна економија. Тој се осврна растот на бруто домашниот производ од 3,7 проценти во последниот квартал од 2018 година.

На Македонија и’ тргна: Рекордно ниво на инвестиции и повеќе пари кај граѓаните, вели Костадинов

Centar - 24.03.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов денеска посочи на пет клучни економски параметри, во насока на потврда дека земјата се движи кон силна економија. Како прв пример, тој се осврна растот на бруто домашниот производ од 3,7 проценти во ...

Костадинов: Економијата се движи во вистинска насока

1tv - 24.03.2019

Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри. Континуираниот раст на економијата, зголемувањето на инвестициите, индустриското производство, растот на платите и намалувањето на невработеноста покажуваат дека ...

Костадинов: Расте економијата, се зголемуваат инвестициите, растат платите, се намалува невработеноста

Скопје1 - 24.03.2019

Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри, истакна Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ и коалицијата. Костадинов, ги наброја клучни економски параметри: од 2018 година.

Костадинов: Економијата се движи во вистинска насока

Либертас - 24.03.2019

Потврда за тоа дека се движиме кон силна економија се пет клучни економски параметри. Континуираниот раст на економијата, зголемувањето на инвестициите, индустриското производство, растот на платите и намалувањето на невработеноста покажуваат дека ...