TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападната екипа на ББЦ на митинг на Трамп (ВИДЕО)

Канал5 - 12.02.2019

За време на митингот на американскиот претседател Доналд Трамп , беше нападната екипата на британската телевизија ББЦ. Американскиот претседател Доналд Трамп одржувал митинг во местото Ел пасо , во близина на границата со Мексико , кога неговите ...

Зошто Трамп не сака кучиња?

MTM - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп признава дека не е голем обожавател на кучиња, но секогаш ги ценел вештините на германските овчари од Тајната служба како наоѓаат скриена дрога. На митингот во Ел Пасо, Тексас, Трамп изјави дека нема време да ...

Камерман на Би-Би-Си нападнат на митинг на Трамп во Тексас

Радио МОФ - 12.02.2019

Симпатизер на американскиот претседател Доналд Трамп нападнал и удрил камерман на Би-Би-Си за време на митинг во Ел Пасо, Тексас. Човекот, кој носел капа со слоганот на Трамп „Да ја направиме Америка повторно величествена“, го гурал и пцуел ...

Симпатизер на Трамп нападна камерман на Би-би-си (ВИДЕО)

МКД - 12.02.2019

Симпатизер на американскиот претседател Доналд Трамп го нападна камерманот на британскиот јавен сервис Би-би-си Рон Скеанс на митинг во Ел Пасо во Тексас. Носејќи капа со слоганот на Трамповата политика „Да ја направиме Америка повторно голема“, ...

Поддржувач на Трамп нападна снимател на Би-Би-Си за време на митинг

+инфо - 12.02.2019

Еден поддржувач на американскиот претседател Доналд Трамп нападна снимател на Би-Би-Си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико. Како што јави Би-Би-Си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка ...

Симпатизер на Трамп нападна снимател, а вака изреагитра претседателот (видео)

Press24 - 12.02.2019

Симпатизер на американскиот претседател Доналд Трамп го нападна камерманот на британскиот јавен сервис Би-би-си Рон Скеанс на митинг во Ел Пасо во Тексас. Носејќи капа со слоганот на Трамповата политика „Да ја направиме Америка повторно голема“, ...

ВИДЕО Поддржувач на Трамп нападна снимател на Би-Би-Си

Фокус - 12.02.2019

Еден поддржувач на американскиот претседател Доналд Трамп нападна снимател на Би-Би-Си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико. Како што јави Би-Би-Си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка ...

Нападнат снимател на Би-Би-Си за време на митингот на Трамп

Скопје1 - 12.02.2019

Симпатизер на американскиот претседател Доналд Трамп го нападна снимателот на британскиот јавен сервис Би-би-си Рон Скеанс на митинг во Ел Пасо во Тексас. Тој носел капа со слоганот на Трамповата политика „Да ја направиме Америка повторно голема“, ...

Снимател на Би-Би-Си нападнат на митинг на Трамп

Опсервер - 12.02.2019

Еден поддржувач на американскиот претседател Доналд Трамп нападна снимател на Би-Би-Си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико. Како што јави Би-Би-Си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка ...

Снимател на Би-Би-Си нападнат на митинг на Трамп

24 Вести - 12.02.2019

Еден поддржувач на американскиот претседател Доналд Трамп нападна снимател на Би-Би-Си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико. Како што јави Би-Би-Си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка ...

Снимател на Би-би-си нападнат на митинг на Трамп

А1 On - 12.02.2019

Еден поддржувач на американскиот претседател, Доналд Трамп нападна снимател на Би-би-си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико. Како што јави Би-би-си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка ...