TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блејк Лајвли ослабе 28 килограми, па ја откри нејзината мотивација

Алсат-М - 14.02.2018

Американската актерка Блејк Лајвли ја откри својата необична техника за слабеење која и помогнала да остане мотивирана. Триесетгодишната актерка во октомври 2016 ја роди својата ќерка Инес, а набрзо потоа започна да ги полни насловните страници и да ...

Стајлинг за Св. Валентин: Блејк Лајвли во црвено-бела комбинација на ревија

Фемина - 14.02.2018

Блејк Лајвли е верна обожавателка на Мајкл Корс и не ги пропушта неговите ревии. 30-годишната актерка го проследи најновото модно шоу на американскиот дизајнер кое се одржа во рамките на Њујоршката недела на модата.

Како Блејк Лајвли изгуби 27 килограми на здрав начин

Ladybook - 14.02.2018

Неодамна, Блејк Лајвли објави слика од своето постпородилно тело, но не за да се пофали колку напорно работела на своето тело, туку за да раскаже како може тоа да се постигне на здрав начин.

Блејк Лајвли ослабе 27-килограми, еве како изгледа

Хитпортал - 14.02.2018

Блејк Лајвли е вистнска модна икона која секогаш е во топ форма. Но, актерката сепак се пофали со своето затегнато тело и откри дека изгубиле 27 килограми кои ги добила за време на бремноста. „10 месеци требаше да ги добијам, а само 14 да ги изгубам.

Вака Блејк Лајвли изгледа со 27 килограми помалку

ЗаЗабава - 14.02.2018

Блејк Лајвли напорно тренираше за своето тело да го доведе во завидна форма, а се чини дека трудот и како и се исплатеше бидејќи изгледа подобро од кога и да е, што и самата го потврдува. Актерката која што е позната по својата улога како Серена ван ...

Блејк Лајвли симнала 30 килограми

Локално - 13.02.2018

30-годишната ѕвезда положи огромни напори по раѓањето на своето второ дете – малата Инес и ја сподели со фановите среќата од постигнатиот резултат. Споделувајќи фотографија, на која ja гледаме Лајвли во салата, таа напиша: “Дури и да изгледа дека ...

Блејк Лајвли е горда на својот напредок на физички план

Среќа.mk - 13.02.2018

Холивудската актерка Блејк Лајвли со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги качила за време на бременоста. Turns out you can’t lose the 61 lbs you gained during pregnancy by just scrolling through instragram and wondering why you don’t ...

Блејк Лајвли со фотографија од своето фит тело сподели дека ослабела 27 кг кои ги качила во втората бременост

Фемина - 12.02.2018

Блејк Лајвли се гордее со својот напредок на физички план и го сподели тоа со своите обожаватели. Холивудската актерка со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги качила во бременоста.

Во одлична форма: Холивудската миленичка го покажа телото по губење на 27 килограми

Точка - 13.02.2018

Блејк Лајвли е една од омилените холивудски актерки, а русокосата убавица ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата “Gossip Girl”. Токму како и нејзиниот лик во серијата, и во реалниот живот таа воодушевува со ...

Блејк Лајвли ослабе 30 килограми

Репортер - 13.02.2018

Славнaта актерка Блејк Лајвли сподели фотографија под која напиша: „Дури и да изгледа дека никогаш нема да ги симнете 30-те килограми што сте ги качиле за време на бременоста и да пребарувате на ‘Инстаграм’ прашувајќи се зошто немате задник како на ...

(ФОТО) Холивудската миленичка го покажа телото по „губење“ на 27 килограми

Екран - 14.02.2018

Блејк Лавли е една од омилените холивудски актерки, а русокосата убавица ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата “Gossip Girl”. Токму како и нејзиниот лик во серијата, и во реалниот живот таа воодушевува со ...

БЛЕЈК ЛАЈВЛИ успеа да симне дури 27 килограми

КадеВечер - 14.02.2018

Холивудската актерка Блејк Лајвли со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги качила за време на бременоста. Под фотографијата, таа напиша: “Дури и да изгледа дека никогаш нема да ги симнете 30-те килограми кои сте ги качиле за време на ...