TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бернардески бара промена на правилата: Јас сум европски шампион, а никогаш не сум играл на Светско првенство

24Фудбал - 26.11.2022

Федерико Бернардески вели дека е апсурдно тоа што Италија не е дел од мундијалот во Катар и смета дека континенталните шампиони по автоматизам треба да учествуваат на Светските првенства. Италија два циклуси по ред доживува шок во квалификациите за ...

Бернардески: Јас сум европски шампион, а никогаш не сум играл на Светско првенство – апсурдно

Опсервер - 26.11.2022

– Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е незадоволен од начинот на кој се добива „билет“ за Светските првенства. – Фактот што не сме во Катар ме боли затоа што заслужуваме да бидеме таму.

НА БЕРНАРДЕСКИ МУ Е КРИВО ШТО ОСТАНА ДОМА ПО ПАПУЧИ Италијанците не играат на светско поради Македонија

+инфо - 26.11.2022

Фактот што не сме во Катар ме боли затоа што заслужуваме да бидеме таму. Четирите победници на континентални турнири треба да одат на Светското првенство автоматски. Јас сум европски шампион и никогаш не сум играл на Светско првенство – ова е ...

Бернардески: Фактот што не сме во Катар ме боли затоа што заслужуваме да бидеме таму

Република - 26.11.2022

Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е незадоволен од начинот на кој се добива „билет“ за Светските првенства. изјави играчот на Торонто во интервју за „La Gazzetta dello Sport“.

Бернардески: Јас сум европски шампион, а никогаш не сум играл на Мундијал – апсурдно

Курир - 26.11.2022

Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е незадоволен од начинот на кој се добива „билет“ за Светските првенства. – Фактот што не сме во Катар ме боли затоа што заслужуваме да бидеме таму.

Бернардески: Јас сум европски шампион, а никогаш не сум играл на Светско првенство – апсурдно

Во Центар - 26.11.2022

Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е незадоволен од начинот на кој се добива „билет“ за Светските првенства. – Фактот што не сме во Катар ме боли затоа што заслужуваме да бидеме таму.