TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Париз повторно мета на терористички напад

24 Вести - 21.04.2017

Нападот врз Париз главна тема во медиумите. Здивот на тероризмот посеа смрт во четвртокот ноќта во многу симболичниот кварт Шанзелизе. Варварство повторно го погоди главниот град во срцето, се наведува во дневниот весник „ Фигаро“.

Тероризам во Париз: Белгиецот што се предаде нема врска со нападите

Нова ТВ - 21.04.2017

Осомничениот Белгиец кој се доведуваше во врска со синоќешниот напад во Париз и кој и се предаде на белгиската полиција во Антверпен, нема врска со нападите. Обвинителот во Антверпен изјави дека човекот се предал откако ја видел својата слика на ...

Осомничениот за нападот во Париз им се предал на белгиските власти

Нова ТВ - 21.04.2017

Вториот осомничен за вчерашниот терористички напад во Париз по кого трагаа француските власти и се предаде на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи.

Уште еден терористички напад на ИД во Париз

Р.С.Европа - 21.04.2017

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа Оланд оцени дека тоа а терористички чин и најави ...

(ВИДЕО) Тероризам во Париз: Вториот напаѓач дошол од Белгија

Нова ТВ - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен во вооружениот напад вчера на славната авенија Шанзелизе во Париз, додека двајца се тешко ранети. Еден од напаѓачите е убиен, а по вториот е издаден налог за апсење и се верува дека во Париз пристигнал со воз од Белгија.

Нов терористички напад во Париз

Телма - 21.04.2017

Терористички напад се случи синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз. Во претсрелка е убиен еден полицаец, а двајца други се тешко ранети. Еден од напаѓачите исто така е убиен, а се трага по негови соучесници.

Објавена фотографија од терористот што уби полицаец во Париз (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен додека двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со калашњиков дивееше синоќа на Шанзелизе во центарот на Париз, јавуваат британските медиуми. Наводниот терорист на Исламска држава, идентификуван како 39-годишниот Карим ...

Париз повторно цел на Исламската држава во пресрет на изборите

Deutsche Welle - 21.04.2017

Франција синоќа беше цел на терористички напад во кој животот го загуби еден полицаец. Утрово животот продолжува нормално во Париз, но аналитичарите предупредуваат дека нападот може да влијае врз изборите в недела.

ИСИС ја презеде одговорноста за пукањето во Париз, се трага по втор напаѓач (ВИДЕО)

МКД - 21.04.2017

Еден француски полицаец беше убиен, а двајца се ранети синоќа во центарот на Париз, неколку дена пред претседателските избори. Терористичката група Исламска држава брзо ја презеде одговорноста за нападот.

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

А1 On - 21.04.2017

Белгија вчера и доставила на Франција налог за апсење на маж, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи, без да потврди дали тоа има врска со вчерашниот напад на париската авенија Шанзелизе.

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Макфакс - 21.04.2017

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти во петокот портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи.

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Макфакс - 21.04.2017

Француските разузнавачки служби уште еднаш потфрлиле и дозволиле да се случи терористички напад, пренесе Б92. Во петокот, во центарот на Париз, еден полицаец беше убиен, а двајца се тешко ранети во терористичкиот напад.

Милитантната група ИД одговорна за нападот во Париз

Р.С.Европа - 21.04.2017

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој бил убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа Оланд оцени дека станува збор за терористички ...

Идентификуван напаѓачот од Париз

Стандард - 21.04.2017

Утврден е идентитетот на терористот, кој застрела полицаец и рани уште двајца во центарот на Париз во четвртокот вечерта. Неговото име, сепак, нема да биде откриено, додека истражителите не утврдат дали имал соучесници, соопшти обвинителот на ...

Нов терористички напад во Париз, Исламска држава ја презеде одговорноста

Кајгана - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен во вооружена пресметка во Париз, а двајца се повредени. Во нив пукало непознато лице кое подоцна е ликвидирано. Одговорноста за нападот ја презеде Исламска држава. Од документите останати во автомобилот на напаѓачот полицијата ...

Полицаец убиен при терористички напад на Елисејските полиња

Сител - 21.04.2017

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА од Париз, нападот се случува само три дена пред ...

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Мета - 21.04.2017

Осомничен за кој трагале француските власти по пукањето во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи. Француските власти приведоа три члена од семејството на напаѓачот, кого синоќа ...

Белгија ги известила француските служби „Проблем – Ел Осри Јусуф на пат кон Париз“

Слободен Печат - 21.04.2017

Француските Француските разузнавачки служби уште еднаш потфрлија и дозволија да се случи терористички напад, овој пат во самиот центар на Париз. За разлика од претходните напади со потпис на Исламска држава, овој бил насочен на полицајци – еден ...

Ова е првата снимка од нападот во Париз: Крвопролевање на Елисејските полиња

Точка - 21.04.2017

Француската полиција издала налог за апсење на втор осомничен за пукањето во центарот на Париз, во кое бил убиен еден, а тешко ранети двајца полицајци, јавува "Reuters" повикувајќи се на документи во кои имал увид.

По терористичкиот напад во Париз полицијата трага по можен соучесник

Канал5 - 21.04.2017

Додека главниот терорист е убиен, француската полиција се уште трага по уште еден можен сооучесник. Од синоќа елисејските полиња, каде се случил нападот се под засилена контрола од полицијата, а на граѓаните им се советува да го избегнуваат центарот ...

За Оланд нападот во Париз е тероростички чин, ИД ја презема одговорноста

Нетпрес - 21.04.2017

Франускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека сите показатeли упатуваат на тоа дека нападот врз полицијата во четвртокот во престолнината Париз во кој беа убиени двајца полицајци а уште еден беше ранет е поврзан со тероризмот и оти безбедносните ...

Се предаде вториот осомничен за нападот во Париз

Слободен Печат - 21.04.2017

Осомничениот за кој трагаа француските власти по пукањето во Париз, и се предал на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француската полиција. „Мажот за кој белгиските власти распишаа потерница се предал во полициската станица во Антверпен“, ...

Човек осомничен дека е поврзан со нападот во Париз сам ѝ се предал во полицијата во Антверпен

Тера - 21.04.2017

Еден човек за кој белгиските власти им јавиле на своите француски колеги дека е можно да е вмешан во синоќешната париска престрелка ѝ се предал на полицијата во северниот белгиски град Антверпен, соопшти новинската агенција ...

Фотографија која ќе ви го скрши срцето: Полицајци прегрнати плачат по убиениот колега

Сител - 21.04.2017

Француската полиција издаде налог за апсење на вториот осомничен за пукањето во центарот на Париз, во кое еден полицаец е убиен, а двајца се тешко ранети. По синоќешната престрелка во која еден полицаец е убиен, а друг починал од последиците на ...

Објавена фотографија од терористот што уби полицаец во Париз

Тера - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен додека двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со калашњиков дивееше синоќа на Шанзелизе во центарот на Париз, јавуваат британските ...

Францускиот печат за нападот на Шанзелизе: Заканата е постојана

Локално - 21.04.2017

Француските дневни весници во утринските изданија се осврнуваат на синоќешниот терористички напад во центарот на Париз, во кој загина еден полицаец, а за кој одговрност презеде групата Исламската држава, јави дописникот на МИА од главниот град на ...

Снимки од нападот во Париз: Крвопролевање на Јелисејските полиња

Press24 - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. За жал, светските медиуми излегоа со вест дека починал и вториот ранет полицаец, додека еден сеуште се бори за живот.

(ФОТО+ВИДЕО) Ова е прва снимка од нападот во Париз

Фактор - 21.04.2017

Француската полиција издала наредба за апсење на уште еден човек, за нападот од синоќа во кој двајца луѓе се ранети, и еден е убиен, пренесува Ројтерс. Имаше и второ пукање на Елисејските полиња. Напаѓачот во Франција дошол со воз од Белгија.

(ВИДЕО) Двајца полицајци загинаа во терористички напад на Елисејските полиња во Париз- нови детали!

Локално - 21.04.2017

Француските синоќа а известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти им советува на жителите и туристите да не ...

Терористички напад во Париз: Убиен еден полицаец

Телевизија Нова - 21.04.2017

Напаѓачот во автомобил застанал до полициски автобус нешто пред 20 часот, излегол и отворил оган врз полицајците. Откако убил еден, се обидел да побегне пукајќи и ранувајќи уште двајца, кога го застрелале безбедносните сили.

Убиен полицаец во напад во Париз

Deutsche Welle - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Мотивите за нападот не се познати Елисејските полиња, каде се случил нападот се целосно затворени од ...

(ВИДЕО) Тероризам во Париз: Убиен полицаец, двајца ранети (обновено)

Нова ТВ - 20.04.2017

Во терористичкиот напад на славната авенија Шанзелизе во Париз, загина еден полицаец а двајца се ранети, потврди претседателот на републиката Франсоа Оланд и додаде дека се работи за терористички напад.

Еден полицаец и еден напаѓач убиени во центарот на Париз

Р.С.Европа - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг повреден во напад во центарот на Париз, соопшти полицијата. Нападот се случил на „Елисејските полиња“, најпознатата улица во центарот на градот, а полицијата вели дека веројатно се работи за „терористички чин“.

ЖИВО Видео: Пукотници на Шанзелизе, убиен полицаец

Нова ТВ - 20.04.2017

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата Ројтерс.

Маж излегол од возило и почнал да пука, „мошне веројатно терористички чин“ (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2017

Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал да пука со автоматско оружје. Полицијата возвратила на огнот и го убила напаѓачот, соопшти портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Пјер Енри Бранде, ...

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз (ВИДЕО)

+инфо - 20.04.2017

Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти им советува на жителите и туристите да не одат во овој дел од градот. Француските медиуми вечерва известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад ...

И вториот полицаец почина од повредите во престрелката во Париз

МКД - 20.04.2017

Еден од двајцата полицајци ранети во престрелката што се случи вечерва на Шанзелизе во Париз им подлегнал на повредите, јавија француските медиуми. Друг полицаец претходно беше убиен од напаѓачите, кои со возило застанале до полициско комби и ...

Пукотници во Париз: Во терористички напад убиени двајца полицајци

Точка - 21.04.2017

Откако синоќа дошло до пукотници на Шанзелизе во Париз, еден полицаец починал на лице место, а друг непосредно после нападот им подлегнал на повредите во една од париските болници. Наводно на две места на популарната Шанзелизе во Париз дошло до ...

(ВИДЕО) Почина и вториот застрелан полицаец во Париз

Макфакс - 20.04.2017

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз. Продолжуваат да се собираат нови полициски засилувања на местото на злосторството Засега е потврдено дека еден полицаец загина, а уште еден униформиран е ранет во престрелката во реонот на Елисејската ...

Оланд: Правиме се што можеме да се справиме со тероризмот

Канал5 - 20.04.2017

Претседателот потврди дека еден полицаец е убиен а двајца тешко повредени, како и дека напаѓачот што пукал е убиен од колегите на убиениот полицаец. Тој рече дека истрагата води кон тоа дека се работи за терористички напад.

Полицаец убиен во престрелка на Елисејските полиња во Париз

Алсат-М - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот ...

Еден полицаец убиен, друг ранет во престрелка на Шанзелизе (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави Ројтерс. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат областа на Шанзелизе.

Полицијата потврди: Еден полицаец загина, двајца се тешко повредени во нападот во Париз

Канал5 - 20.04.2017

Полицијата во Париз потврди дека еден полицаец е мртов а двајца негови колеги се тешко повреднеи откако во нив е пукано на Елисејските полиња. Можно е да имало повеќе напаѓачи. Полицискиот портпарол штотуку одржа прес конференција на која потврди ...

France 24: Почина и ранетиот полицаец во пукањето на Елисејските полиња, најверојатно е терористички напад, најден ...

Канал5 - 20.04.2017

Двајца полицајци се убиени вечерва откако врз нив е отворен оган откако застанале со автомобилот на црвено светло. Напаѓачот кој пукал е убиен, вториот е во бегство. Полицијата смета дека се работи за терористички напад.

Терористички напад во Париз? Еден полицаец убиен, друг ранет, еден од напаѓачите застрелан на Елисејските полиња, ...

Канал5 - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен а друг ранет во пукање кај Елисејските полиња. Многу е веројатно дека се работи за терористички напад - велат од полицијата. Ројтерс јавува дека имало двајца напаѓачи, едниот е убиен.

Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Вест - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал да пука со автоматско оружје.

Полицаец убиен во престрелка во Париз, Шанзелизе под блокада

Сакам да кажам - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Според некои извештаи, убиен е и напаѓачот кој пукал на нив. Шанзелизе, кадешто се случи пукањето, е под блокада на полицијата.

Пукање во центарот на Париз, убиен е полицаец

Локално - 20.04.2017

Непознати лица вечерва пукаа против полицајци во центарот на Париз . Еден полицаец е загина , а друг е ранет, соопшти BBC.Инцидентот се случил на “Шанз Елизе”.Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници.

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Париз

Република - 20.04.2017

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во кој загина еден полицаец, додека двајца се ранети. терористичката организација објави дека ја презема одговорноста за нападот преку својата новинска агенција Амак.

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз: Полицијата почна антитерористичка истрага

Курир - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се повредени во центарот на Париз, соопшти француската полиција, додавајќи дека осомничениот напаѓач е убиен од страна на безбедносните сили, јавува Би-Би-Си. Шанзелизе, каде што и се случи инцидентот е затворена.