TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп до гувернерите: Направивте будали од себе

+инфо - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп во разговор со гувернерите: Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени

Макфакс - 01.06.2020

Си-ен-ен јавува дека Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер во Белата куќа. „Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени.

Трамп им кажа на гувернерите дека се слабаци и дека мора повеќе да апсат за да ги запрат протестите

Сакам да кажам - 01.06.2020

Доналд Трамп опиша многумина гувернери како слабаци и повика на поцврста акција во запирањето на палежите и грабежите откако САД поминаа низ шеста ноќ насилни протести, кои уследија како реакција на убиството на невооружениот Афроамериканец Џорџ ...

Трамп им се обрати на гувернерите: Или ќе доминирате или ќе изгледате како кретени

Слободен Печат - 01.06.2020

По бранот протести во саботата навечер поради смртта на Џорџ Флојд, во бројни градови е воведен полициски час. Си Ен Ен јавува дека Трамп разговарал со гувернерите на 50-те држави на САД во телеконференциски повик кој е одржан од бункерот во Белата ...

Додека протестите беснеат, 16 града во САД побараа активирање на Националната гарда

Макфакс - 01.06.2020

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа полициски час и најмалку 16 побараа активирање на Националната гарда, пренесува „Њујорк ...

Огромни немири во САД, Трамп засега нема да ја преземе контролата врз Националната гарда (ВИДЕО)

МКД - 31.05.2020

Американската влада нема во овој момент да ја искористи можноста за преземање на контролата врз Националната гарда, изјави денес советникот на претседателот Доналд Трамп за национална безбедност Роберт О’Браен, додека низ САД беснеат немири поради ...

Националната гарда луѓето во сопствените дворови во Минеаполис ги гаѓаше со боја (ВИДЕО)

Слободен Печат - 31.05.2020

Едно лице и тоа помладо, може да си види од снимката, гардистот успеа да го погоди, но изгледа никој не е повреден. Во 25 градови ширум САД е воведен полициски час откако протестите поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој го задуши ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Сител - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, додека се шират ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Опсервер - 31.05.2020

Вашингтон, 31 мај 2020 () – Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

4NEWS - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, додека се шират ...

Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Слободен Печат - 31.05.2020

– Ќе сториме се што треба да имаат гувернери или градоначалниците за да одржат контрола над нивните градови, истакна О’Брајан. Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз ...

Трамп засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

24Инфо - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, додека се шират ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Вечер Прес - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, додека се шират ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

А1 On - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги изјави денеска советникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, додека се шират ...

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Макфакс - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент, изјави дсоветникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, по повод немирите низ САД ...

Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Н.Македонија - 31.05.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент, изјави дсоветникот за национална безбедност на Трамп, Роберт О’Брајан, по повод немирите низ САД ...

Дури 16 градови во САД побараа активирање на Националната гарда (ФОТО)

Слободен Печат - 01.06.2020

Во Лос Анџелес, властите уапсија околу 400 луѓе во саботата и соопштија дека еден полицаец се здобил со скршена вилица откако бил удрен со цигла, објави Си-ен-ен. Во Аризона, гувернерот Даг Дуси итна вонредна состојба и полициски час во неделата.

Додека протестите беснеат, 16 града во САД побараа активирање на Националната гарда

24Инфо - 01.06.2020

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа полициски час и најмалку 16 побараа активирање на Националната гарда, пренесува „Њујорк пост“.

Активирана Националната гарда во САД

Курир - 01.06.2020

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа полициски час и најмалку 16 побараа активирање на Националната гарда, пренесува „Њујорк пост“.

Додека протестите беснеат, 16 града во САД побараа активирање на Националната гарда

Точка - 01.06.2020

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа полициски час и најмалку 16 побараа активирање на Националната гарда, пренесува „Њујорк пост“.

Трамп во разговор со гувернерите: Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени

Точка - 01.06.2020

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер во Белата куќа. „Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени.

Трамп ги искритикува гувернерите, а побара и вклучување на војската за справување со демонстрантите

Н.Македонија - 01.06.2020

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер во Белата куќа. – Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени.

Трамп во разговор со гувернерите: Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени

24Инфо - 01.06.2020

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател, Доналд Трамп, разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во телеконференциски повик што се одржувал од бункер во Белата куќа. „Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени.

Трамп до гувернерите: Направивте будали од себе

Либертас - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп до гувернерите: Направивте будали од себе

Опсервер - 01.06.2020

Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни ...

ТРАМП ДО ГУВЕРНЕРИТЕ: Мора да ги апсите и да ги ставите в затвор на 10 години за никогаш веќе да не видите вакви сцени

Денешен - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп до гувернерите за насилните протести: Мора да апсите луѓе и да ги ставите во затвор

Фокус - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп до гувернерите: Направивте будали од себе

MakPress - 02.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп до гувернерите: Направивте будали од себе

Бизнис Вести - 02.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби” и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на протестите во бројни американски градови.

Трамп: Мора да апсите луѓе, да им влезете во трага, да ги ставите во затвор на 10 години

Канал5 - 02.06.2020

Повеќето од вас се слаби. Мора да бидете многу поцврсти. Американскиот претседател Доналд Трамп ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на имотот за време на ...

Трамп до гувернерите: Апсите, затворајте…

Независен - 02.06.2020

Доналд Трамп се заканува дека ќе го повлече финансирањето на СЗО Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги критикуваше гувернерите на многу сојузни држави дека се „слаби“ и побара од нив поостро да реагираат на грабежите и уништувањето на ...