TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две деца од Скопје нападнати од нивниот сосед

Press24 - 14.08.2019

Две деца биле нападнати од нивниот сосед, а нападот во полиција го пријавила нивната мајка. „Вчера во 18:50 часот во СВР Скопје 41-годишната М.М. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18:45 часот на улицата „Мариовска“ нејзиниот сосед, ...

Нападнати, жена, маж , деца – три пријави во Скопје

Скопје1 - 14.08.2019

На 13.08.2019 во 21,15 часот во СВР Скопје П.С.(58) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г. Се работи на расчистување на случајот.

Жена нападната во трговски центар во Скопје

Press24 - 14.08.2019

Вчера во 21:15 часот во СВР Скопје 58-годишната П.С. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20:00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г. Полицијата работи на расчистување на ...

Повторно пријавен физички напад во Гостивар

Gostivarpress.mk - 14.08.2019

Во гостиварската полиција вчера е пријавен уште еден физички напад. Како што информира Секторот за внатрешни работи, шеесетгодишниот Л.Н. од тетовско Долно Седларце, околу 10 часот и 40 минути, пријавил дека во Гостивар бил физички нападнат од ...

Нападнати четири лица - Немирна ноќ во Скопје

Press24 - 13.08.2019

Четири лица нападнати во четири одделни случаи на фреквентни места во Скопје. Во 01,45 часот во Полициската станица Кисела Вода, 29-годишниот И.Ѓ. од Скопје пријавил дека на улицата “Христо Татарчев“ бил физички нападнат од Т.М. и Н.М.

Пријавен физички напад врз семејство во Градец

Gostivarpress.mk - 13.08.2019

Вчеравечер (12 август) околу 22 часот и 45 минути, во полиција било пријавено дека во дворот од куќата на 74-годишниот Е.А во селото Градец, две лица, роднини на Е.А, физички го нападнале него, синот и сопругата.

Го пријавил братот во полиција бидејќи го нападнал

Курир - 13.08.2019

Физички напад бил пријавен вчера во СВР Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски вели дека 56 годишниот Н.З. од тетовското село Желино, пријавил дека физички бил нападнат од неговиот брат Н.З.(58).

Скопјанка пријавила дека сосед физички ги нападнал нејзините деца

еМагазин - 14.08.2019

На 13.08.2019 во 18.50 часот во СВР Скопје М.М.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18,45 часот на улицата “Мариовска“ нејзиниот сосед М.Ѓ.(37) физички ги нападнал нејзините деца, информира МВР. Против М.Ѓ.

Жена нападната во трговски центар во Скопје

Скопје инфо - 14.08.2019

Вчера во 21:15 часот во СВР Скопје 58-годишната П.С. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20:00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г. Полицијата работи на расчистување на ...

Немирна ноќ во Скопје: Четири напади на фреквентни места

Денешен - 13.08.2019

Четири лица нападнати во четири одделни случаи на фреквентни места во Скопје. Во 01,45 часот во Полициската станица Кисела Вода, 29-годишниот И.Ѓ. од Скопје пријавил дека на улицата “Христо Татарчев“ бил физички нападнат од Т.М. и Н.М.

Семејна драма во Тетово: Си го нападнал братот со метален предмет

Press24 - 13.08.2019

Физички напад бил пријавен вчера во СВР Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски вели дека 56 годишниот Н.З. од тетовското село Желино, пријавил дека физички бил нападнат од неговиот брат Н.З.(58).

Две деца нападнати од нивниот сосед

МКД - 14.08.2019

Две деца биле нападнати од нивниот сосед, а нападот во полиција го пријавила нивната мајка. „Вчера во 18:50 часот во СВР Скопје 41-годишната М.М. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18:45 часот на улицата „Мариовска“ нејзиниот сосед, ...

Жена нападната во трговски центар во Скопје

МКД - 14.08.2019

Вчера во 21:15 часот во СВР Скопје 58-годишната П.С. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20:00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Нападната жена во трговски центар во Скопје

еМагазин - 14.08.2019

На 13.08.2019 во 21,15 часот во СВР Скопје П.С.(58) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г, информира МВР. Се работи на расчистување на ...