TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦУК: Во невремето во Скопје блокирани улици, паднати дрвја, оштетени автомобили, поплавени куќи и други штети

24 Вести - 24.06.2024

Како резултат на силното невреме кое ја зафати Скопската котлина вчера во попладневните часови, на Единствен број за итни случаи 112 во ЦУК се пријавени следните штети: -ул. „50та Дивизија“ (Паднато дрво), ул.Народни Херои (паднати гранки врз жици ...

Големо невреме го зафати Скопје, откорнати дрвја и оштетени автомобили

OhridNews

ГАЛЕРИЈА | Паднати дрвја, поплавени улици, искршени гранки во Аеродром

Слободен Печат

Паднати дрвја во Аеродром

Република

(ВИДЕО) Се сруши ограда од мост во населбата Автокоманда, свлечиште на автопатот Скопје – Тетово

360 степени

Улиците реки: Големо невреме во Скопје

Република

Паднати дрвја, оштетени автомобили, подруми полни со вода: 70 пријави за штети во Скопје по силното невреме

Слободен Печат

ТВ21 Канал5 Н.Македонија 24Инфо Курир Градска Фактор Lider

Поплавена и болницата во Тетово, пола град без напон: нови информации по невремето

Скопје1 - 24.06.2024

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека на ден 23.06.2024 година во 16:35 часот попладне имаше локална појава на пороен дожд грмежи силен ветар и град. На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК е добиена пријава на настани во врска ...

Скопје зафатено од силно невреме/ФОТО

Вечер Прес

Силно невреме го зафати Тетово

Р.С.Европа

Пожарната бара цело Тетово да биде без струја, поради невремето можни се струјни удари (ВИДЕО)

МКД

ЕВН ќе ја гасне струјата во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме

Макфакс

Тетово улица по улица ќе остане без струја поради опасноста од струен удар по силното невреме

Опсервер

ВИДЕО: Над 200 пријави за штети во тетовско, оштетени и автомобили во движење на автопатот Тетово-Скопје

ТВ21

4NEWS Фактор Точка Независен Алсат-М MTM ММС 360 степени

(ФОТО) Невремето во тетовско предизвика свлечиште на автопатот Тетово – Скопје

Телма - 23.06.2024

Силното невреме проследено со пороен дожд предизвика свлечиште на автопатската делница Тетово – Скопје. Возилата се движат споро поради наталожената земја која е распослана на една коловозна лента.

СВЛЕЧИШТЕ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО Семејство е заглавено во поплавена куќа во Сиричино

+инфо

Се појави свлечиште на автопатот Скопје-Тетово

Слободен Печат

(Видео) Невреме во Тетово поплави стотина куќи и создаде свлечиште на патот кон Скопје

еМагазин

(ВИДЕО) Граѓаните масовно споделуваат снимки: Скопјани заглавени во гужви, по Тетово силно невреме и во Скопје

Lider

Свлечиште на автопатот Скопје-Тетово (ФОТО)

ТВ21

НЕВРЕМЕТО ПРИСТИГНА И ВО СКОПЈЕ: силен дожд, проследен со грмотевици и град (ВИДЕО)

Фактор

ТВ21 Макфакс Опсервер 4NEWS Курир Бриф OhridNews 4NEWS

Невреме го погоди и Скопје, на кратко снема струја во Собранието

Р.С.Европа - 23.06.2024

Силно невреме проследено со силен ветер, грмотевици и град на некои места вечерва (23 јуни) го зафати регионот на Скопје. Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираат дека поголема нестабилност го зафатила западниот дел на Скопје од ...

„Река“ кај Бит Пазар | ВИДЕО

Сител

Невреме и во Скопје

Канал5

(Видео) Невреме поплави делови од Скопје, „река“ во близина на Бит Пазар

еМагазин

ВИДЕО | Невреме со град, пороен дожд и ветер во Скопје

Слободен Печат

Пожарната бара цело Тетово да биде исклучено од струја, поплавени се подруми, се извлекувале луѓе и поплавени возила

Слободен Печат

(ВИДЕО) Страшно невреме во Тетово – пожарна бара градот да остане без струја

Lider

ТВ21 Макфакс Опсервер Скопје1 Независен Сакам да кажам +инфо Скопје инфо