TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште две проекции на „Медена земја“ пред охридската публика

OhridNews - 14.02.2020

Филмот „Медена земја“, кој беше македонски кандидат за Оскар, повторно ќе се прикажува на кино репертоарот во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид. Проекциите ќе има во петок 14-ти и сабота 15-ти февруари 2020 година, со ...

Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Славната холивудса актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи се пофали дека го примила „најслаткиот подарок“, објавувајќи фотографија од Мед кој и го подарила Атиџе Муратова, ѕвездата од македонскиот документарец „Медена Земја“.

(Фото) Атиџе ѝ подари мед на Џејми Ли Кертис

Репортер - 14.02.2020

Атиџе, главниот лик во документарниот филм „Медена земја“ ѝ подари тегла мед на холивудската глумица Џејми Ли Кертис. Актерката го покажа подарокот на „Инстарам“. „Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот.

Џејми Ли Кертис го проба медот на Атиџе

Fashionel - 14.02.2020

Позитивните одблесоци од „Медена земја“ продолжуваат. И медот стаса до Холивуд! Актерката Џејми Ли Кертис која претходно го изрази своето воодушевување од филмот на социјалните мрежи, сега беше повторно изненадена.

Џејми Ли Кертис пресреќна: Добив тегла мед од Атиџе (ФОТО)

Локално - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис беше еден од најгласните поддржувачи на нашата „Медена земја“, без да ги штеди убавите зборови за Атиџе и за целиот тим кој го сними убедливо најуспешниот македонски филм.

Актерката Џејми Ли Кертис си доби подарок од Атиџе и тимот на „Медена земја“

Црнобело - 14.02.2020

Наводно, актерката добила тегла мед од македонската пчеларка и очигледно е презадоволна од подарокот. „Изненадување. Подарок што трае. Директно од изворот. Мед од тимот на ’Медена земја‘. Атиџе ми остави една тегла.

(Фото) Актерката Џејми Ли Кертис доби тегла мед од Атиџе

еМагазин - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис која неодамна на социјалните мрежи сподели колку е воодушевена од македонскиот филм “Медена земја“, на својот Инстаграм профил се пофали дека добила тегла мед од херионата на филмот, Атиџе Муратова .

Холивудската ѕвезда од Атиџе доби МЕД: Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“

Магазин - 14.02.2020

Легендарната холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм се пофали дека добила подарок од Атиџе. Ако сѐ уште не сте го гледале „Медена земја“, одете! – напиша под фотографијата со подарокот.

(ФОТО) Атиџе ми подари тегла: Џејми Ли Кертис се пофали пред два милиона луѓе

Женски магазин - 13.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот инстаграм-профил на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. - Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла.

Тамара Котевска: Би го спасила „Медена земја“ од апокалипса

Кајгана - 13.02.2020

Режисерката Тамара Котевска направи кратко интервју за организацијата зад Европските филмски награди, како дел од сегментот „Моите три минути со EFA“. Ко-режисерката на документарецот кој доби две номинации за Оскар и беше номиниран за наградата ...

Тамара Котевска: Сега ни треба вистината за да ја преживееме целата бесмислена уметност

Кајгана - 12.02.2020

Режисерите на „Медена земја“, Тамара Котевска и Љубо Стефанов, како и продуцентот Атанас Георгиев, присуствуваа на настан за претставување на документарците номинирани за Оскар годинава, во организација на Американската академија за филмска уметност ...

Нема пари да се награди „Медена земја“, министерството за Култура ги потрошило парите за сунет

Алфа - 12.02.2020

Филмот „Медена земја“ нема да добие ниту денар од државата, и покрај најавата на премиерот Оливер Спасовски и министерката Нина Ангеловска. Министерството за култура нема пари за филмот, иако периодов се прослави со делење пари за се и сешто, па и ...

Оскаровецот Хоакин Феникс фан на Атиџе

Вечер Прес - 12.02.2020

“Познатиот холивудски актер Хоакин Феникс, кој годинава доби Оскар за најдобар актер во улогата на „Џокер“, како и режисерот на овој филм Тод Филипс, се фанови на Атиџе и на ‘Медена земја’”, откри од Лос Анџелес Самир Љума, еден од кинематограферите ...

Спасовски: За секој член на „Медена земја“ по 7.000 евра

Вечер Прес - 12.02.2020

“Ве информиравме дека на минатата седница на Владата е донесена одлука во која е утврдено добивање на финансиски средства за секој член од тимот на „Медена земја“ како награда, по седум илјади евра за секој од членовите“, изјави премиерот Оливер ...

Долги редици за „Медена земја“ во Белград

Вечер Прес - 12.02.2020

Заради филмот „Медена земја“ во Белград на билетарницата пред салата на Центарот за култура се формирале долги редици публика која деновиве сакала да го види македонскиот документарец, објави на својата фејсбук-страница дистрибутивната куќа Five ...

„Атиџе ми остави тегла, ветив половина за мене, половина за нив“

Република - 13.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Џејми Ли Кертис: Атиџе ми остави тегла – ветив „половина за мене, половина за нив“/ФОТО

Вечер Прес - 14.02.2020

Фото: Jamie Lee Curtis Instagram Пред еден месец филмот „Медена земја“ за холивудската актерка Џејми Ли Кертис беше „ совршен во овој момент “, а таа денеска на својот Инстаграм профил, на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет, се пофали ...

Ли Кертис: Атиџе ми остави тегла – ветив половина за мене, половина за нив

Пулс24 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Холивудската актерка доби подарок: Атиџе ми остави тегла – ветив половина за мене, половина за нив

Скопје24 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Џејми Ли Кертис пресреќна: Добив тегла мед од Атиџе

Бриф - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис беше еден од најгласните поддржувачи на нашата „Медена земја“, без да ги штеди убавите зборови за Атиџе и за целиот тим кој го сними убедливо најуспешниот македонски филм.

На оваа холивудска ѕвезда Атиџе и подари тегла мед, а таа веднаш се пофали на својот Инстаграм (ФОТО)

Вистина.мк - 14.02.2020

Атиџе Муратова стана „преку ноќ“ поголема ѕвезда од холивудските… Или барем ра„рамо до рамо“ со нив, небаре им е долгогодишна другарка. Од гледање на кафе, преку дружење со нив до размена на подароци.

Познатата холивудска актерка го пофали медот на Атиџе и се пофали со подарокот кој го добила

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. Уште пред доделувањето на Оскарите, Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер ги напиша ...

(ФОТО) Актерката од „Halloween“ и „True lies“ доби тегла мед од Атиџе

Фокус - 14.02.2020

Актерката најпозната од „Halloween“ и „True lies“, Џејми Ли Кертис на својот профил на Инстаграм се пофали дека добила уникатен поклон од тимот на „Медена земја“. View this post on Instagram A surprise. A gift that keeps on giving.

Фото: Џејми Ли Кертис се пофали – добив тегла мед од Атиџе

Канал5 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила тегла мед како подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла.