TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стил на денот: Лејди Гага во моќен авангарден капут

Женски магазин - 05.03.2021

Лејди Гага (34) е позната како мајстор за трансформација и по својот ексцентричен стил на облекување. Малку шокантно, но секако автентично. Лејди Гага моментално снима нов филм за животот на модната династија „Гучи“ во Рим, а папараците ја ...

Леди Гага се шета како Патриција Гучи низ Рим, скапо и непрактично

Независен - 04.03.2021

Италија- Леди Гага живее la bella vita . Пејачката и актерка со својот изглед предизвикува внимание и во земјата на модата. Денес беше фотографирана во Рим, каде се снима филмот на Ридли Скот, „Гучи“.

Од смела русокоса до моќна бринета – Лејди Гага целосно го промени стилот

ММС - 04.03.2021

Американската пејачка со потекло од Италија Лејди Гага (34) е фотографирана на улиците во Рим во стилизирано издание, а сите се прашуваат кој е нејзиниот нов стилист, бидејќи од инаугурацијата на Бајден се облекува совршено, велат фановите.

Поради улогата на Патриција Гучи стана икона на стилот: Лејди Гага воодушеви со елегантното модно издание на улиците во ...

Точка - 04.03.2021

Пејачката Лејди Гага отсекогаш беше позната и како кралица на „бизарната“ мода, но и покрај тоа што со години ја гледаме во „откачени“ модни изданија, овојпат изненадила со својот елегантен стил и стајлинг во каков што досега никогаш не сме ја ...