TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска сончево и топло, температурата до максимални седум степени

360 степени - 08.02.2023

За утре, пак, се очекува многу студено утро со температура од нула до минус 15 степени, а сончево со мала облачност во текот на денот со максимална температура до осум степени Сончево и студено време со мала до умерена облачност, најавува за денеска ...

Камен ладни утра и под -10 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Centar

Сончево со мала до умерена облачност – следува период на студено време, температурите ќе се спуштат до -10

ТВ21

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Опсервер

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Независен

Студено со силен ветер, температурите до -12

Макфакс

Стабилно и суво, но многу студено време денеска

Скопје инфо

Вести плус 24 Вести MTM Сител Бриф Кајгана Точка OhridNews

Утрово -11 степени во Битола

Тера - 08.02.2023

Утрово најстудено со -17 степени беше на Попова Шапка, -15 Берово, -14 Крушево, -12 Маврови Анови, Крива Паланка, -11 Битола, Тетово, -10 Прилеп, Претор, -9 Скопје-Петровец, Охрид, Штип, Демир Капија, -8 Виница, Струмица, -7 Скопје-Зајчев Рид, -4 ...

Најстудено и најмногу снег на Попова Шапка

Опсервер

Утрово -9 степени во Битола

Тера