TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

При проверка, дрски возачи нападнале сообраќајни полицајци

Нетпрес - 06.12.2018

Во два одделни настана од страна на агресивни возачи биле нападнати сообраќајни полицајци. 39-годишен жител на Стајковци, откако бил сопрен, под дејство на алкохол, започнал вербално да ги напаѓа и омаловажува полицајците, по што бил приведен.

Полицаец нападнат во Сопиште

Курир - 06.12.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(37) од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Нападнат полицаец во Сопиште

Press24 - 06.12.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 37-годишниот И.С. од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Полицаец нападнат во Сопиште

Скопје инфо - 06.12.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(37) од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.