TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На неполни 113 години почина најстариот човек на светот

Репортер - 19.01.2022

Најстариот маж на светот Сатурнино де ла Фуенте Гарсија почина синоќа на 112 години и 341 ден. Тој починал во својот дом во Леон, град во северозападна Шпанија, објави државната новинска агенција ЕФЕ.

На 112 години, почина најстариот човек на светот – зад себе остави десетици потомци

Макфакс - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Кајгана - 19.01.2022

Најстариот маж во светот, Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Шпанија, почина на возраст од 112 години и 341 ден, соопшти Гинисовата книга на рекорди. Гарсија во септември, 2021 година го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот, пренесе ...

Дваесет дена пред 113-от роденден почина најстариот маж на планетата

Нетпрес - 19.01.2022

Најстариот човек на светот, Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од шпански Леон, починал во вторникот на возраст од 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекордите. Гарсија во септември 2021 година на возраст од 112 години и 211 денови го ...

ПОЧИНА НА 112 ГОДИНИ И 341 ДЕН: Најстариот човек на светот за малку не го пречека роденденот, имал седум деца, 12 внуци ...

Еспресо - 19.01.2022

Шпанецот Сатурнино де ла Фуенте Гарсија почина на 112 години и 341 ден, непосредно пред својот 113-ти роденден. Ова го објави Гинисовата книга на рекорди која го прогласи за најстар човек на светот кога наполни 112 години и 211 дена.

На 112 години почина најстариот човек на светот

Тера - 19.01.2022

Гинисовата книга на рекорди соопшти дека Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Шпанија починал во своите 112 години и 341 ден. Тој беше прогласен за најстар жител на планетата во септември 2021 година.

Почина најстариот човек на светот

Скопје1 - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

Почина најстариот човек на светот: Шпанецот (113) зад себе остави десетици потомци

Независен - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

На 112 години, почина најстариот човек на светот - зад себе остави десетици потомци

MTM - 19.01.2022

Најстариот човек на светот - Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

На 112 години, почина најстариот човек на светот – зад себе остави десетици потомци

Centar - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

На 112 години почина најстариот човек на Светот

Канал5 - 19.01.2022

Најстариот човек на светот - Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот, ...

На 112 години почина најстариот човек на светот: За неговиот рецепт за долговечност долго ќе се зборува

Слободен Печат - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот.

Почина најстариот човек на светот: Го напушти овој свет на 112 години оставајќи зад себе десетици потомци

Вечер Прес - 19.01.2022

Најстариот човек на светот – Сатурнино де ла Фуенте Гарсија од Леон во Шпанија, почина на 112 години и 341 ден, објави Гинисовата книга на рекорди. Во септември 2021 година, Гарсија го собори Гинисовиот рекорд за најстара личност во светот, ...

Најстариот човек на светот почина на 112-годишна возраст

Локално - 19.01.2022

Шпанецот, кој беше најстариот човек на светот според Гинисовата книга на рекорди, почина синоќа на 112-годишна возраст, објавија шпанските медиуми. Сатурнино де ла Фуенте починал дома во Леон, град во северозападна Шпанија, објави државната новинска ...

Најстариот човек во светот почина на 112 години

Фокус - 19.01.2022

Шпанецот, кој беше најстариот човек на светот според Гинисовата книга на рекорди, почина синоќа на 112-годишна возраст, објавија шпанските медиуми. Сатурнино де ла Фуенте починал дома во Леон, град во северозападна Шпанија, објави државната новинска ...