TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трка на електрични автомобили на патеката во Нирнберг- најбрз е Tesla Model S (ВИДЕО)

Канал5 - 14.09.2021

По две години тестирање, познато е времето на кругот на патеката во Нирнберг за сериски произведени електрични автомобили. Илон Маск и Тесла Моторс конечно ги објавија времињата за круговите за Тесла Модел С во изведбата на Кари.

Трка на струја: Tesla или Porsche, кој е побрз на Нирбургринг?

Пари - 14.09.2021

S Plaid постави нов рекорд на патеката Нирбургринг кога станува збор за електрични автомобили и ја освои титулата најбрз, пред електричниот Porsche Taycan Turbo. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid „летна“ низ Нирбургринг за неверојатни 7 ...

Трка на струја: Tesla побрза од Porsche на Нирбургринг

Кајгана - 13.09.2021

S Plaid постави нов рекорд на патеката Нирбургринг кога станува збор за електрични автомобили и ја освои титулата најбрз, пред електричниот Porsche Taycan Turbo. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid „летна“ низ Нирбургринг за неверојатни 7 ...

Тесла го има најбрзиот електричен автомобил на Нирбургринг, го надмина Поршето за 12 секунди (ВИДЕО)

Кумановски м. - 13.09.2021

S Plaid постави нов рекорд на патеката кога станува збор за електрични автомобили и ја зема титулата најбрз од електричен автомобил. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid проби низ Нирбургринг за неверојатни 7 минути и 30.909 секунди, и овој ...