TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ССНМ ги осуди нападите врз новинарите и медиумските работници на денешниот протест за „Монструм“

Бриф - 26.02.2021

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) остро ги осудува нападите врз новинарите и медиумските работници кои се случија денеска за време на протестите против пресудите за случајот „Монструм“.

ССНМ: Силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници

Курир

ССНМ со силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници

Сител

ССНМ со силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници на протестите против пресудите за случајот „Монструм“

Слободен Печат

ССНМ: Казни за полицајците и насилниците што нападнаа новинари

+инфо

ССНМ со силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници, за време на протестите за „Монструм“

МКД

ССНМ со силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници

Опсервер

Либертас Телма MakPress 4NEWS

Остра осуда од ЗНМ за нападот на новинарската екипа на МИА

24 Вести - 26.02.2021

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро го осудува денешниот напад врз екипа на Медиумската информативна агенција (МИА) која професионално известуваше за протестот поврзан за случајот „Монструм”.

ЗНМ: Остра осуда за нападот врз новинарската екипа на МИА

Радио МОФ

ЗНМ: Остра осуда за нападот врз новинарската екипа на МИА

Локално

ЗНМ со остра осуда за нападот врз новинарската екипа на МИА

Фактор

ЗНМ: Остра осуда за нападот врз новинарската екипа на МИА

4NEWS

ЗНМ и ССНМ со остра осуда на денешните напади врз новинари

Скопје инфо - 26.02.2021

На денешниот протест против пресудата за случајот „Монструм“ се случија и напади врз новинари кои известувале за настанот. Здружението на новинари на Македонија го осуди овој настан, нападот врз новинарската екипа на Македонската информативна ...

ЗНМ и ССНМ со силна осуда за нападите врз новинарите и медиумските работници

Република

ЗНМ остро го осуди нападот на новинарската екипа на МИА

Телма

ЗНМ и ССНМ ги осудија нападите врз новинари на протестот

Фокус

ЗНМ и ССНМ ги осудија нападите врз новинарите и медиумските работници на денешниот протест за „Монструм“

Мета - 26.02.2021

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) остро ги осудија и ги оценија како неприфатливи денешните напади врз новинарите и медиумските работници кои се случија за време на ...

ЗНМ и ССНМ со осуда за нападите врз новинари на протестот за „Монструм“

360 степени

ЗНМ и ССНМ со остра осуда за нападите врз новинари на протестот за „Монструм“

Точка

ЗНМ и ССНМ со остра осуда за нападите врз новинари на протестот за „Монструм“

MTM