TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Абазовиќ: Граѓанинот не веруваше дека неговиот глас вреди нешто до овие избори

Локално - 18.09.2020

Лидерот на коалицијата „Црно на бело“, Дритан Абазовиќ, како гостин на „ТВ ФЕЈС“, рече дека многу од писмата што ги добил биле добронамерни, а „некои од нив биле нарачани“. Тој додаде дека „не се плаши“ и дека проблемот не е од политичка природа, ...

Ѓукановиќ: Ако е потребно, ќе се бориме за Црна Гора и од шума

Локално - 18.09.2020

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ вели дека по поразот на изборите нема да поднесе оставка од функцијата. Тој вели дека не е во контакт со српскиот член на претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и претседателот на Србија, ...

Во Црна Гора денес 208 новозаразени од 658 тестирања

А1 On - 18.09.2020

Речиси секој трет тест на коронавирус што го спровеле црногорските власти во изминатите 24 часа е позитивен – откриени се нови 208 случаи од вкупно 658 тестирања, соопшти Институтот за јавно здравје во Подгорица.

Во Црна Гора секој трет тест е позитивен

24Инфо - 18.09.2020

Речиси секој трет тест на коронавирус што го спровеле црногорските власти во изминатите 24 часа е позитивен – откриени се нови 208 случаи од вкупно 658 тестирања, соопшти Институтот за јавно здравје во Подгорица.

Кривокапиќ: Србија, Амфилохије и Русија не ми се ментори

Локално - 18.09.2020

„Јас немам ментори, ниту во Белград, ниту во Русија, а мој ментор не е ниту неговото свештенство, митрополитот Амфилохије, изјави за Дојче веле, Здравко Кривокапиќ, лидерот на коалицијата „За иднината на Црна Гора“.

Почнаа преговорите на коалициите за формирање нова влада на Црна Гора

24Инфо - 17.09.2020

Синоќа почнаа преговорите меѓу претставниците на трите коалиции за формирање на нова влада во Црна Гора, траеја четири часа, но не е отворен разговор за целиот пакет, пишува подгоричкиот весник „Вијести”.

Почнаа преговорите на коалициите за нова влада на Црна Гора

Телма - 17.09.2020

Синоќа почнаа преговорите меѓу претставниците на трите коалиции за формирање на нова влада во Црна Гора, траеја четири часа, но не е отворен разговор за целиот пакет, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.

Почнаа преговорите на коалициите за нова влада на Црна Гора

Либертас - 17.09.2020

Синоќа почнаа преговорите меѓу претставниците на трите коалиции за формирање на нова влада во Црна Гора, траеја четири часа, но не е отворен разговор за целиот пакет, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.

Почнаа преговорите на коалициите за нова влада на Црна Гора

MakPress - 17.09.2020

Синоќа почнаа преговорите меѓу претставниците на трите коалиции за формирање на нова влада во Црна Гора, траеја четири часа, но не е отворен разговор за целиот пакет, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.

Во Црна Гора повторно над 200 новозаразени со коронавирусот

Нетпрес - 17.09.2020

Црногорскиот Институт за јавно здравје потврди во четвртокот 212 нови случаи на зараза со коронавирусот од 857 тестирани примероци, со што се потврдија очекувањата на тамошните епидемиолози кои најавија нов пик на епидемијата две седмици по ...

Дритан Абазовиќ ги откри плановите за Црна Гора

Во Центар - 17.09.2020

Носителот на списокот „Црно на бело“ и лидер на граѓанското движење УРА, Дритан Абазовиќ, изјави дека нема да му пречи носителот на листата на коалицијата „За иднината на Црна Гора“, Здравко Кривокапиќ да биде мандатар за состав на новата црногорска ...

Партијата на Ѓукановиќ: Абазовиќ е тројанскиот коњ на големосрпскиот национализам

Локално - 17.09.2020

Црногорската Демократска партија на социјалистите (ДПС) на Мило Ѓукановиќ остро го критикувала лидерот на коалицијата „Црно на бело“, Дритан Абазовиќ. Тие го обвиниле дека е лицемерен, дека зборува невистини и дека е свесен, како што велат, за ...

Почнаа преговорите на коалициите за нова влада на Црна Гора

Сител - 17.09.2020

Синоќа почнаа преговорите меѓу претставниците на трите коалиции за формирање на нова влада во Црна Гора, траеја четири часа, но не е отворен разговор за целиот пакет, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.