TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TikTok се шокирани од одредбата на Трамп

Телефони.мк - 09.08.2020

„Ќе се бориме за кон нашата компанија и нашите корисници да се постапува чесно, ако треба и на суд“, соопштија од TikTok . Кинеското министерство за надворешни работи во петокот соопшти дека одлучно се противи на извршната уредба што ја објави ...

Instagram Reels е дефинитивно воведен за да го сруши TikTok

Телефони.мк - 08.08.2020

Instagram дефинитивно ја освежи апликацијата со опцијата Reels, со која сака да го уништи TikTok . Facebook е дециден во одлуката да го победи TikTok, исто како што го победи Snapchat со Stories.

Instagram ја воведе опцијата Reels – со цел да го сруши TikTok

Локално - 08.08.2020

Дали веќе сте го добиле најновото ажурирање на Instagram што ја носи опцијата Reels? Станува збор за функционалноста со која Facebook му парира на TikTok, исто како што некогаш успеа да го сруши Snapchat со Stories.