TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пол Џорџ одново се повреди, Клиперси загрижени за својот важен адут

Gol.mk - 15.02.2020

Ѕвездата на Лос Анџелес Клиперси, Пол Џорџ одново се повреди во поразот од Бостон (141-133), а на паркетот мина само неколку минути. Искусниот играч веќе третпат сезонава страда од истата повреда на бутниот мускул, поради која пропушти десетина ...

Пол Џорџ повторно има проблеми со задната ложа

Екипа - 14.02.2020

Кошаркарот на ЛА Клиперс, Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на натпреварот против Бостон и прашање е колку време овојпат ќе биде надвор од терените. Одличниот бек трет пат сезонава има проблем со истата повреда поради која вкупно пропушти ...

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

SportMedia - 14.02.2020

Кошаркарот на Л.А. Клиперс Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на мечот со Бостон и прашање е колку време ќе отсуствува. Бекот трет пат оваа сезона се соочува со истиот проблем, а поради тоа пропушти вкупно десет натпревари. „ Загрижен сум.