TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фановите на „Game of Thrones“ отворија петиција за преснимување на последната сезона

Кајгана - 16.05.2019

Осмата (и последна) сезона на хит-серијата „Game of Thrones“ е главната тема на разговор во поп-културата, но ретко кога добиваме шанса да чуеме нешто добро за неа. Фановите на серијата, кои се видно револитрани од исходот и квалитетот на серијата ...

Речиси 300 илјади луѓе ја потпишале петицијата за преснимување на осмата сезона на „Игра на тронови“

Радио МОФ - 16.05.2019

Фановите на „Игра на тронови“ создадоа петиција за преснимување на осмата сезона на играната серија. Петицијата доби над 295 илјади потписи, чиј број се зголемува во секоја секунда. „Серијата заслужува завршна сезона која има смисла“, пишува во ...

Фановите на Игра на тронови покренаа петиција за доработување на осмата сезона: За три дена собрани 257.000 потписи

Точка - 16.05.2019

„Оваа серија заслужува последна сезона која има смисла. Изневери ги моите очекувања и направи тоа да се случи, HBO!“ Фановите на Игра на тронови покренаа петиција за осмата сезона да се напише и сними отпочеток.

Симпсонови повторно ја предвидоа иднината

Факултети - 16.05.2019

„Симпсонови“ се емитува од 1989 година, а во 30 години постоење предвиде многу случувања. Епизода од ноември 2017 година, наречена „Серфсонс“, која е своевидна пародија на „Игра на троновите“, го илустрира она што всушност се случи во претпоследната ...

Епизодата 5 од „Игра на тронови“ – најгледана, но најмалку сакана од фановите

Локално - 15.05.2019

Епизода 5 на „Игра на тронови“ постави нов рекорд за гледаност – „Камбаните“ е гледана од 18,4 милиони лица на сите платформи на „ХБО“, пишува „Варајати“. Ова го победи претходниот рекорд од последната сезона на култната серија – пилот епизодата ...

Креаторите на „Игра на тронови“ ќе го прават следниот филм од „Војна на ѕвездите“

Локално - 15.05.2019

Следниот филм на „Војна на ѕвездите“ ќе биде дело на креаторите на „Игра на тронови“. „Дизни“ планира нова трилогија, а филмовите ќе бидат објавени во 2022, 2024 и 2026 година. Првиот ќе биде создаден од Дејвид Бениоф и Д.Б. Вајс.

Симпсонови УШТЕ ПРЕД 2 ГОДИНИ предвидоа што ќе се случува во „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.05.2019

Досега Симпсонови успешно ги предвиделе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, потоа грчката економска криза... За популарните цртана ликови, семејството Симпсонови, често се вели дека ги предвидуваат настаните во светот неколку ...

Приквел на „Игра на тронови“ почна да се снима во Северна Ирска под работен наслов „Крвава месечина“

Сакам да кажам - 15.05.2019

„Игра на тронови“ завршува претстојниот викенд по осум сезони, но тука почнува и проширувањето на овој универзум, измислен од Џорџ РР Мартин. Првата од неколкуте најавени серии што временски ќе ѝ претходат на „Игра на тронови“ почнала да се снима ...

Твитер заедницата изненадена: „Симпсонови повторно ја предвидоа иднината“

Точка - 15.05.2019

Симпсонови се емитуваат од 1989-та година, а во нивното 30-годишно постоење, предвиделе многу настани од иднината. Епизодата на популарното анимирано шоу, под наслов „The Serfsons“ од октомври 2017-та година, била во вид на пародија на Игра на ...

ВИДЕО: Симпсонови пред две години ја предвидоа епизодата на Game of Thrones

А1 On - 15.05.2019

Популарната анимирана серија „Симпсонови“ како што е познато има предвидено многу настани во своите епизоди. Откако победи Доналд Трамп на американските избори за претседател, грчката криза, настапот на Лејди Гага на Супербол, на ред дојде и епизода ...

Отворен апартман за љубителите на „Игра на тронови“

Макфакс - 14.05.2019

Сите љубители на популарната серија „Игра на тронови“ сакаат да бидат во светот на своите херои, да седат на железниот престол или да го посетат замокот „Winterfall“. Ова е делумно возможно благодарение на хотелот „Refinery“ во Њујорк, каде што е ...

„Симпсонови“ повторно ја предвидоа иднината ФОТО+ВИДЕО

+инфо - 16.05.2019

Епизодата на популарното анимирано шоу, под наслов „The Serfsons“ од октомври 2017 година, била во вид на пародија на „Игра на тронови“. „Симпсонови“ се емитуваат од 1989 година, а во нивното 30-годишно постоење, предвиделе многу настани од иднината.

Отворен апартман за љубителите на „Игра на тронови“

24Инфо - 14.05.2019

Сите љубители на популарната серија „Игра на тронови“ сакаат да бидат во светот на своите херои, да седат на железниот престол или да го посетат замокот „Winterfall“. Ова е делумно возможно благодарение на хотелот „Refinery“ во Њујорк, каде што е ...

Отворен апартман за љубителите на „Игра на тронови“

Н.Македонија - 14.05.2019

Сите љубители на популарната серија „Игра на тронови“ сакаат да бидат во светот на своите херои, да седат на железниот престол или да го посетат замокот „Винтерфел“. Ова е делумно возможно благодарение на хотелот „Рафинери“ во Њујорк, каде што е ...