TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Во Зимбабве најмалку 40 рудари заробени при уривање на рудник

Слободен Печат - 26.11.2020

Најмалку 40 рудари останаа заробени во рудник за злато што се урна во Зимбабве, соопшти денеска Федерацијата на рударите во земјата. Несреќата се случила во средата навечер во градот Биндура, околу 70 километри северно од Хараре, се наведува во ...

Во Зимбабве најмалку 40 рудари заробени при уривање на рудник

Вечер Прес - 26.11.2020

Најмалку 40 рудари останаа заробени во рудник за злато што се урна во Зимбабве, соопшти денеска Федерацијата на рударите во земјата. Несреќата се случила во средата навечер во градот Биндура, околу 70 километри северно од Хараре, се наведува во ...