TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Централната банка на Русија предлага целосна забрана за издавање и употреба на криптовалути

Слободен Печат - 21.01.2022

Централната банка на Русија предложи целосна забрана за издавање, „рударење“ и тргување со криптовалути во Русија, пишува рускиот весник Комерсант . По последната седница, претставниците на Централната банка предложија воведување казни за оние кои ...

Пакистан бара да се блокираат над 1.600 крипто-страници

Пари

Во Русија ќе се забрани издавање и употреба на криптовалути

Вечер Прес

Централната банка на Русија со предлог целосно да се забрани издавање и употреба на криптовалути

Банкарство.мк

Русија се подготвува целосно да ги забрани криптовалутите

МКД

Русите ќе ги забранат продажбата, копањето и циркулацијата на криптовалутите

Фактор

Русија се подготвува целосно да ги забрани криптовалутите

Курир

Нетпрес Точка Локално

БИТКОИН Ѝ JA ТРОШИ СТРУЈАТА НА ЕУ Унијата има план како да возврати

+инфо - 20.01.2022

Кога Кина неодамна ги забрани криптовалутите, тамошните рудари го преместија своето „злато“ во земји богати со обновлива енергија од ветрот и сонцето, како Шведска и Норвешка. Ќе биде иронично ако енергијата од сите ветерници покрај шведското ...

Регулатор на ЕУ бара да се забрани енергетско-интензивното ископување биткоини

Радио МОФ

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ПРЕД ЗАБРАНА: Ископувањето на криптовалути закана за енергијата од обновливите извори

Пари

Некои земји го забрануваат копањето криптовалути поради високата потрошувачка на струја

Вечер Прес

Се запали алармот на ЕУ, криптовалутите ги „нападнаа“ обновливите извори на енергија

Фокус

Зголемена активност на крипто-пазарот, валутите во благ раст

Локално

Благ раст на цената на крипто-валутите

Вечер Прес