TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парадоксите на Серија А: Гатузо е тренер на седумкратниот европски првак, а има најмала плата во целата лига!

Спортклуб - 13.02.2018

Според трофеите е во топ три, но според моменталната ситуација во клубот далеку од врвот на Серија А. Милан имаше и значително подобри денови од овие кои моментално ги проживува, а во прилог на тоа и еден податок каков сигурно со децении не можел да ...

Гатусо работи за минимална плата во Милан

Шеталиште - 13.02.2018

Можеби изгледа смешно, но тренерот на фудбалерите на Милан, Џенаро Гатузо, е тренер со најниска плата во серијата А. Годишните приходи на така наречениот пит-бул е 120.000 илјади евра. Дури и менторот на Верона, кој е рангиран на 19.

Ненормална работа: Алегри има 58 пати поголема плата од Гатусо

Спортклуб - 13.02.2018

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо во моментов е најслабо платен во Серија А. Пред да го смени Винченцо Монтела во ноември, тој, како тренер на јуниорската екипа имаше договор на 120 илјади евра годишно.

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А: Заработува 60-пати помалку од Алегри!

Дерби - 13.02.2018

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот.

Го оживеа Милан, а добива „мизерна“ плата: Гатузо убедливо на дното, далеку е и тренерот на Верона

Спортски - 13.02.2018

Кога се трофеите во прашање секако „росонерите“ се во топ 3, но според моменталната ситуација тие се далеку од врвот. Милан во минатото имаше многу подобри денови, а за тоа говори и еден податок кој во некогаш не можеше ниту да се замисли.

Берлускони со комплименти за Гатузо, но и со една забелешка: На Рино добро му оди, ама

Дерби - 12.02.2018

Тимот на Милан ја крева формата и веќе осум натпревари во низа (Серија А и Купот) нема пораз, резултатска серија за која најголеми заслуги има Џенаро Гатузо кој успеа да ја врати самодовербата, борбеноста и „росонерите“ сега изгледаат како нов ...

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А: Заработува 60-пати помалку од Алегри!

Точка - 13.02.2018

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот.