TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажни дојави за бомби одекнуваат на Балканот

Во Центар - 10.12.2022

Лажни дојави за поставени бомби одекнуваат во речиси сите држави на Балканот во текот на цела 2022 година. За среќа, сите овие предупредувања, кои главно се испраќаат преку електронска пошта, се утврди дека претставуваат лажна закана.

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови лажни дојави за бомби, на мета училишта, трговски центри, полициска станица

Фактор

Дојави за бомби во молови, Железничка, училишта, полициска станица - половина град евакуиран

Сител

Анализа: Дали ситуацијата со дојавите за бомби ескалира?

Сител

Ангеловски: И денешните дојави за бомби се лажни

Канал5

Полициска станица, трговски центри и седум училишта во Скопје добиле дојави за поставени бомби

24 Вести

Лажни дојави за поставени бомби во средни училишта, трговски центри и други објекти

Канал5

Алфа Алсат-М Канал5 Канал5 Р.С.Европа Телма Слободен Печат Deutsche Welle

Лажни се заканите за поставени бомби испратени до правни субјекти, една полициска станица и седум средни училишта

Телма - 09.12.2022

Лажни се заканите за поставени бомби кои утрово за првпат беа упатени по електронски пат до трговските центри „Ист Гејт“ и „Бисер“, Транспортниот центар, полициската станица „Беко“ и зградата „Флатирон“.

И денес закани за бомби, МВР влезе во школите

А1 On

Нови дојави за бомби во скопските училишта – Се евакуираат учениците од СУГС „Владо Тасевски“

360 степени

Нови дојави за поставени бомби во скопски средни училишта

Канал5

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ: Дојави за бомби во скопски средни училишта

Вечер Прес

(ФОТО) ДЕЛ ОД УЧЕНИЦИТЕ ОД СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА И ДЕНЕСКА БЕЗ НАСТАВА, нови дојави за бомби ги празнат училниците

Фактор

Шест средни училишта утрово добиле дојави за поставени бомби, се евакуираат учениците

ММС

Локално Република Lider Макфакс 24Инфо Press24 Курир Точка

ВМРО-ДПМНЕ по лажните дојави за бомби: Безбедноста на граѓаните нема цена, Спасовски да си поднесе оставка оти не може ...

360 степени - 09.12.2022

Според партијата, како земја членка на НАТО недозволиво е постојано да бидеме во грч и страв од терористички напади поради дојавите за бомби, а власта, како што додаваат, да не е способна да го заштити населението и да го одржи јавниот ред и мир.

ВМРО-ДПМНЕ: Безбедносната состојба е нарушена, алармантно е што Спасовски два месеци не може да најде кој испраќа лажни дојави за бомби

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Безбедноста нарушена, граѓаните вознемирени, Спасовски два месеци не може да најде кој испраќа лажни дојави за бомби

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Алармантно е што Спасовски два месеци не може да најде кој испраќа лажни дојави за бомби, оставка веднаш

А1 On

„Безбедносната состојба е нарушена, граѓаните се вознемирени, алармантно е што Спасовски два месеци не може да најде кој испраќа лажни дојави за бомби, оставка веднаш“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ распали по Спасовски: Безбедносната состојба е нарушена, МВР со месеци не може да најде кој ги испраќа дојавите за бомби

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Безбедносната состојба е нарушена, Спасовски два месеца не може да најде кој испраќа дојави за бомби

24Инфо

Сител Скопје инфо Канал5 Нетпрес Република Lider Во Центар PressingTV

Повторно нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Сител - 09.12.2022

Утрово има дојави за поставени експлозивни нaправи во неколку средни училишта во Скопје, информираа за МИА од Министерството за внатрешни работи. Оттаму посочуваат дека утрово во СВР Скопје е пријавено дека на електронски адреси на неколку средни ...

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Алсат-М

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Бизнис Вести

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Слободен Печат

БОМБАШИТЕ ВЧЕРА ПРАЗНУВАА Евакуација на неколку средни училишта во Скопје по дојава за бомби

+инфо

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

еМагазин

Нови дојави за бомби во неколку средни училишта во Скопје

Факултети

Република Опсервер Кајгана Frontline Либертас MakPress OhridNews Н.Македонија