TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трактор без регистарски таблички удрил седум годишно дете- момчето префрлено во болница

Курир - 20.03.2019

На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно момче. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Повредено седумгодишно дете откако возач удрил во него и избегал

Фокус - 19.03.2019

Седумгодишно дете се здобило со телесни повреди откако возач удрил во него на улицата „Радован Ковачевиќ“ во Скопје и избегал. Полицијата трага по возачот „На 18.03.2018 во 13.30 часот непознато возило управувано од непознат возач, удрило во ...

Трактор удри седумгодишно дете во тетовско

Макфакс - 20.03.2019

Седумгодишно дете е тешко повредено откако вчера во него удрил трактор „ИМТ“ во тетовското село Боговиње. Според информациите од МВР, тракторот го управувал 67-годишен жител на селото. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Со возило удрил во седумгодишно дете и побегнал

еМагазин - 19.03.2019

На 18.03.2018 во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете одсело Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото, информира МВР.

Трактор удри седумгодишно дете во тетовско

24Инфо - 20.03.2019

Седумгодишно дете е тешко повредено откако вчера во него удрил трактор „ИМТ“ во тетовското село Боговиње. Според информациите од МВР, тракторот го управувал 67-годишен жител на селото. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Прегазено 7-годишно дете во Скопје, возачот побегнал

Република - 19.03.2019

Вчера во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Уште една тешка несреќа: Тактор удрил седумгодишно дете

Centar - 20.03.2019

Седумгодишно дете е тешко повредено откако вчера во него удрил трактор „ИМТ“ во тетовското село Боговиње. Според информациите од МВР, тракторот го управувал 67-годишен жител на селото. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Со автомобил удрил 7- годишно дете и побегнал:

Press24 - 19.03.2019

Вчера во 13 часот и 30 минути на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Тешка несреќа во Македонија: Трактор прегази 7-годишно дете

Press24 - 20.03.2019

Во 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од 67-годишниот М.Џ. од Боговиње, удрил во седумгодишно момче. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во тетовската ...

Прегазено 7-годишно дете во Скопје, возачот побегнал

Курир - 19.03.2019

Вчера во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Со трактор удрил во седумгодишно дете

еМагазин - 20.03.2019

На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно момче, информира МВР.

Возач избегал откако прегазил седумгодишно дете

Нетпрес - 19.03.2019

Седумгодишник е прегазен во понеделникот во општината Липково, а возачот побегнал од местото на настанот, извести во вторникот Министерството за внатерешни работи. Вчера во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, ...

Тетовец прегазил седумгодишно момче со трактор

Фокус - 20.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, 67-годишен жител од Боговиње, со трактор прегазил седумгодишно момче. „На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.

Удрено седумгодишно дете во Скопје, возачот побегнал, полицијата го бара

ТВ21 - 19.03.2019

На 18.03.2018 во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Трактор удрил 7 годишно дете

Скопје1 - 20.03.2019

На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно момче. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Прегазено дете во Скопје, возачот побегнал

МКД - 19.03.2019

Вчера во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ" во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Седумгодишно дете е повредено по удар од трактор

Опсервер - 21.03.2019

На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно момче. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во ...

Непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково

Опсервер - 20.03.2019

На 18.03.2018 во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.

Удрено седумгодишно дете во Скопје, возачот побегнал, полицијата го бара

4NEWS - 20.03.2019

На 18.03.2018 во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково, по што го напуштил местото.