TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски повторно ги навреди гласачите

Алфа - 03.07.2014

ВМРО-ДПМНЕ останувало на власт оти го корумпирал народот и тој потоа гласал за нив. Нова навреда за гласачите од Стево Пендаровски. Тој денеска, како и во кампањата индиректно го обвини народот дека ...

Техничка влада - столб на новата стратегија на СДСМ

Утрински - 03.07.2014

Дискусиите на трибината насловена „Што да се прави за повторно освојување на слободата“, што се одржа денеска во Скопје, го најавија идниот курс на дејствување на СДСМ, како опозициска партија што во ...

Заев: Техничка влада услов за преговори со Груевски

Алсат-М - 03.07.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на трибина одржана денеска во Скопје рече дека партијата нема да се потчини пред ниту еден празен договор кој земјата може да ја врати назад.

ТРИБИНА: Опозицијата е за радикална борба против власта

Телеграф - 03.07.2014

На излагањата на Пендаровски и на Заев реагираше ВМРО-ДПМНЕ, од каде што обвинија дека Пендаровски ги потценува гласачите, а Заев сака да ѝ наштети на државата за да дојде на власт Со Македонија ...

Пендаровски повторно ги навреди граѓаните

Сител - 03.07.2014

Само глас за СДСМ е доказ дека не сте корумпиран човек. Стево Пендаровски повторно ги навреди граѓаните. Поразениот претседателски кандидат на СДСМ денеска на партиската трибина во Скопје рече дека ...

ВИДЕО: Пендаровски повторно ги навреди граѓаните

Нетпрес - 03.07.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ кој претрпе убедлив пораз на изборите, Стево Пендаровски, повторно ги навреди македонските граѓани исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

Пендаровски повторно со навреди за граѓаните – за него тие се корумпирани

Република - 03.07.2014

Македонецот е корумпиран, смета претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Тој за време на изборите изјави дека оние граѓани кои не гласале за него се качувани како стока во комбиња.

ВИДЕО: Пендаровски повторно ги навреди граѓаните

Курир - 03.07.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ кој претрпе убедлив пораз на изборите, Стево Пендаровски, повторно ги навреди македонските граѓани исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски со губитнички менталитет, народот не му верува

Курир - 03.07.2014

Стево Пендаровски повторно го покажува својот губитнички менталитет, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува соопштение од владејачката партија Откако убедливо изгуби на последните избори од ...

Пендаровски: Опозицијата не доживеа пораз, беше киднапирана волјата на граѓаните

Макфакс - 03.07.2014

„Одлуката да се изземеме од парламентот е одлична. Поинаква одлука не може ни да има. Овој таканаречен премиер многу добро знае дека со корупција на граѓаните ја узурпира нивната волја кој да ги ...

ВМРО – ДПМНЕ: Пендаровски повторно го покажува својот губитнички менталитет

Макфакс - 03.07.2014

„Откако убедливо изгуби на последните избори од кандидатот на ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, Стево Пендаровски не може да ја прифати реалноста дека граѓаните не му веруваат и затоа не му ја даваат ...

Пендаровски: И Груевски знае дека не победува туку ја киднапира волјата на граѓаните

Либертас - 03.07.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ зборуваше на денешната трибина на здружената опозиција – „Што да се прави за повторно освојување на слободата“. - Одлуата да се иземеме од Парламентот е одлична.

„Стенд ап комедија“ на Стево Пендаровски во Александар Палас

Press24 - 03.07.2014

Поразениот кандидат на СДСМ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски вели дека неговата партија не ги загубила последните избори, пренесуваат порталите на СОРОС.

ВИДЕО: Пендаровски повторно ги навреди граѓаните

Вистина.мк - 03.07.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ кој претрпе убедлив пораз на изборите, Стево Пендаровски, повторно ги навреди македонските граѓани исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Не може се некој друг да му биде виновен на Пендаровски за неговата неспособност

Либертас - 03.07.2014

Стево Пендаровски повторно го покажува својот губитнички менталитет, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешниот говор на Пендаровски на трибината на здружената опозиција.

ВИДЕО: Пендаровски повторно го навреди народот!

Сител - 03.07.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ кој претрпе убедлив пораз на изборите, Стево Пендаровски, повторно ги навреди македонските граѓани исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

Пендаровски: Ние немавме изборен пораз туку беше корумипрана и киднапирана вољата на граѓаните

Локално - 03.07.2014

Одлуата да се иземеме од Парламентот е одлична. Поинаква одлука не може ни да има. Овој таканаречен премиер многу добро знае дека со корупција на граѓаните ја узурпира нивната волја кој да ги ...

Видео: Навредени македонските граѓани од страна на Пендаровски

Денешен - 03.07.2014

Повторно навредени македонските граѓани од страна на кандидатот за претеседател на СДСМ, Стево Пендаровски, кој претрпе убедлив пораз на изборите, исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски повторно го покажува својот губитнички менталитет

Локално - 03.07.2014

Стево Пендаровски повторно го покажува својот губитнички менталитет, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Откако убедливо изгуби на последните избори од Ѓорѓе Иванов, сега почна по партиски трибини да ги лечи ...

(ВИДЕО) Пендаровски: СДСМ е вистинската опозиција, сите други ќе бидат пиони на власта

А1 On - 03.07.2014

- Одлуката да се иземеме од Парламентот е одлична. Поинаква одлука не може ни да има. Овој таканаречен премиер многу добро знае дека со корупција на граѓаните ја узурпира нивната волја кој да ги ...