TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ненадејно ѝ се слошило на враќање од Грција – соиграчките на Портјанко раскажуваат за последните моменти од животот на ...

Република - 13.10.2021

Поранешни соиграчки од Кометал за „Фокус“ раскажаа за ненадејната смрт на нашата поранешна ракометна репрезентативка Јулија Портјанко Николиќ, која на свои 38 години, почина од срцев удар.

Соиграчка на Портјанко раскажува за последните моменти од животот на Јулија

Скопје инфо

На Јулија и се слошило на враќање од Грција, безуспешни биле обидите да се спаси

Фокус

Шок и неверување: Ракометните пријатели се поздравуваат за последен пат со Јуле (ФОТО)

24 Ракомет

Ова е причината за трагичната смрт на македонската ракометарка – блиските во шок и неверување: Со години се обидуваше да стане мајка

Курир

Ненадејно почина поранешната македонска репрезенативка Јулија Портјанко

Канал5

Поранешната македонска репрезентативка починала од срцев удар

Република

Сител Спортски Таратур еМагазин

Бившата ракометна репрезентативка Јулија Николиќ почина ненадејно на 38 години

Сакам да кажам - 12.10.2021

Поранешната македонска ракометна репрезентативка Јулија Николиќ почина синоќа ненадејно на 38 години. Украинка по потекло, Николиќ (тогаш Портјанко) пристигна во Скопје во 2003 година и набргу стана еден од омилените ликови во македонскиот женски ...

Голема трагедија: Ненадејно почина прославената македонска ракометарка Јулија Портјанко Николиќ

Спортманија

Тажна вест: Почина поранешната ракометна репрезентативка Јулија Николиќ

Дерби

На 38-годишна возраст почина поранешната ракометарка на Кометал ЃП, Јулија Портјанко

Сител

Трагедија: Почина поранешната ракометна репрезентативка Николиќ!

Sport 1

Голема трагедија: Почина поранешната репрезентативка и ракометарка на Кометал ЃП, Јулија Николиќ

Слободен Печат

Жална вест: На само 38 години почина екс-репрезентативката Јулија Николиќ

Gol.mk

Спортски Спортклуб Вечер Прес Екипа Курир Дриблинг Точка Н.Македонија