TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде се кријат највисоките плати во Македонија?

Пари - 23.02.2021

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2020 година, забележува зголемување од 794 денари во споредба со минатиот месец, и сега изнесува 28.294 денари . Во нашата анализа, доколку направиме споредба со просекот на плати по ...

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

ТВ21 - 23.02.2021

Просечната исплатена нето плата во декември 2020 година изнесувала 28 294 денари и бележи раст од 5,4 отсто, објави Државиот завод за статистика. Според објавените податоци, ваквото зголемување се должи, пред сѐ, на зголемувањето на просечната ...

Во континуитет расте просечно исплатената нето-плата, во декември изнесувала 28.294 денари

Локално

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

24 Вести

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Опсервер

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Сител

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Слободен Печат

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Канал5

Независен Нова ТВ Бизнис Вести Бриф iPortal CivilMedia Вечер Прес Акцент

Компјутерските програмери во декември заработиле во просек по 76 223 денари

+инфо - 23.02.2021

Здравствените работници кои се борат со коронакризата во декември просечно заработиле по 35.950 денари. И покрај коронакризата во декември лани е забележан висок раст на платите, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Koj зема највисоки плати во Македонија?

Фактор

Во декември просечната плата пораснала за 5,4 отсто

Скопје инфо - 23.02.2021

На самиот крај на 2020 година, просечната плата, според Државниот завод за статистика, изнесувала 28.294 денари (нето износ), односно пораснала за 54 отсто. Најзначајни зголемувања на платата биле забележани во областа на информации и комуникации, ...

Просечната нето-плата во декември изнесувала 28.294 денари

еМагазин

Добра вест: Просечната плата во декември пораснала за 5,4 проценти во однос на претходната година и покрај ковид кризата

Centar

Просечната плата во декември била 28.294 денари – пресметка на Заводот за статистика

Gostivarpress.mk - 23.02.2021

Според податоците кои ги објави Државниот завод за статистика просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во декември 2020 година, изнесувала 28.294 денари, што е повисок индекс за 5,4 во однос на декември 2019 година.

Завод за статистика: Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Либертас