TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преглед на вести во 15 часот: Коневски му порача на Мицкоски да си оди од ВМРО-ДПМНЕ, Скопје 2014 е друго име за смртта ...

Frontline - 02.08.2020

КОНЕВСКИ до Мицкоски: Нa Илинден треба да обединуваш , а ти клеветиш – оди си од ВМРО-ДПМНЕ! ФРОНТ: Скопје 2014 е друго име за смртта на Македонија – пишува Бранко Тричковски. СПАСОВСКИ: На Илинден е поставен најцврстиот темелник во основата на ...

Ивица Коневски до Мицкоски: Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 02.08.2020

Eкс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски го искритикува однесувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на Илинден. Го обвини Мицкоски дека клевети, наместо да обединува.

Мицкоски : Илинденците и сето она за што се бореа е светата кауза поради која и постои ВМРО

Алфа - 02.08.2020

Илинденците и сето она за што се бореа е нашата света кауза поради која и постои ВМРО, и ова не се само обични букви, тоа е кодот на Македонецот. Ние како држава и општество мораме да бидеме реални и да кажеме дека скршнуваме од тој пат на ...

Коневски до Мицкоски: Наместо да обединуваш на Илинден, ти клеветиш, оди си од ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 02.08.2020

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски, преку соопштение му се обрати на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Коневски го обвинува Мицкоски дека се однесува срамно на најголемиот македонски празник Илинден.

Мицкоски: Крушевскиот манифест е носечки код врз кој почива оваа македонска држава

Нова ТВ - 02.08.2020

Ова е мој трет Илинден да зборувам за она што следи во месеците и годините што се пред нас како претседател на најголемата политичка партија, рече во денешното обраќање Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ по повод државниот празник 2 ...

Мицкоски: Му се извинувам на народот за неправдите од луѓе кои се товар на ВМРО-ДПМНЕ ВИДЕО

+инфо - 02.08.2020

Ова ќе биде мој трет Илинден како претседател на најголемата политичка партија, да зборувам за она што следи во месеците и годините што се пред нас, рече во денешното обраќање Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ по повод државниот празник ...

Коневски: Мицкоски, на Илинден го допре дното!

+инфо - 02.08.2020

Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден, екпресно реагираше поранешниот висок функционер и градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски на илинденискиот говор на лидерот на ...

Коневски: Го допре дното, Мицкоски редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 02.08.2020

Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден, пишува во соопштение до јавноста Ивица Коневски, поранешен градоначалник на Аеродром и актуелен советник за град Скопје на лидерот на ...

Коневски му возврати на Мицкоски: Го допре дното, редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 02.08.2020

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски му одговор на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за прозивките и обвинувањата упатени кон него и кон сите што бараат одговорност за поразот на парламентарните избори.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се ...

Нетпрес - 02.08.2020

Ура! За “Афтономна Македонија”!- беа зборовите од Крушевскиот манифест кој е своевидното евангелие на македонското револуционерно дело. Тоа е носечкиот код врз кој почива оваа македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на свети Илија се ...

Коневски: Срамно однесување на Мицкоски и на најголемиот македонски празник Илинден

24Инфо - 02.08.2020

„Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден. Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка ѝ посакуваме добро ...

(Видео) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото

Макфакс - 02.08.2020

Со зборовите од Крушевскиот манифест: „Ура! За ‘Афтономна Македонија’!“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од струшкото село Ташмаруништа на граѓаните им го честита Денот на Републиката.

Мицковски- Не се откажувам, не ја изневерувам Македонија

Либертас - 02.08.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски од струшкото село Ташмаруниште каде што со сопартијци го чествува Илинден со порака до бивши сопартијци кои по поразот на предвремените парламентарни избори му побараа да замине од челната позиција и го ...

(ВИДЕО) Мицкоски на Илинден ги нападна Мијалков, Тодоров, Коневски: Вие сте јаничари и товар на партијата

360 степени - 02.08.2020

Претсеадтелот на ВМРО-ДПМНЕ во денешното обраќање на прославата на Илинден во Ташмаруништа остро ги нападна сите оние кои деновиве бараат одговорност од него за резултатот од изборите. „Оние кое денес се товар во ВМРО душмански жестоко се обраќаат ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се ...

Опсервер - 02.08.2020

Добар ден за Македонија, добар дена за сите присутни овде, Вчера кога напишав дека денеска ќе бидам во Маруништа, имаше и такви кои велеа види го овој не знае каде ќе оди, ќе одел во Ташмаруништа а вели Маруништа, забораваат дека ние овде си го ...

Заев, Мицкоски, Ахмети, го честитаа „Илинден“

Expres - 02.08.2020

„Треба да ги чуваме илинденските идеали од чија вредност како општество во овие мигови силно отстапуваме. .. Борбата за слобода е константа и таа продолжува. Илинден е нашиот слободарски крик за правдини чија што суштина и цели продолжуваат.

Мицкоски ќе празнува во Ташмаруништа: Борбата за слобода продолжува

Фокус - 02.08.2020

По повод државниот празник 2 Август – Илинден, покрај делегација предводена од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски која ќе биде присутна во село Ташмаруништа, Струга почнувајќи од 10:30 часот, делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе положат цвеќе на ...

Честитка по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Канал5 - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по повод 2 Август од Ташмаруниште

Курир - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација која ќе биде присутна во струшкото село Ташмаруниште. Обраќањето на Мицкоски по повод државниот празник 2-ри Август – Илинден се очекува во 10:30 ...

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по повод 2 Август од Ташмаруниште

Вечер - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација која ќе биде присутна во струшкото село ...

Мицкоски: Илинден е нашиот слободарски крик за правдини чија што суштина и цели продолжуваат

Слободен Печат - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

Честитка по повод државниот празник 2-ри Август од Мицкоски

24Инфо - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

Треба да ги чуваме илинденските идеали од чија вредност како општество во овие мигови силно отстапуваме

Република - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, пишува во честитката по повод Денот на Републиката, 2 Август претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Борбата за слобода е константа и таа продолжува

Фактор - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на граѓаните им го честита Илинден. „117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години од вториот Илинден кој ја печатираше желбата за ...

Честитка од Мицкоски: борбата за слобода продолжува

360 степени - 02.08.2020

Честитка по повод Денот на Републиката упати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. За него, Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг.

Честитка по повод 2-ри Август – Илинден од лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски

Либертас - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Честитка по повод 2-ри Август – Илинден од лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски

Вечер Прес - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Честитка по повод 2-ри Август – Илинден од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски

Сител - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес

Локално - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

Мицкоски: Илинден е нашиот слободарски крик за правдини чија што суштина и цели продолжуваат

Алфа - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе биде во Таш Маруништа, неговото обраќање пред локалното население е планирано да биде во 10:30 часот. Утрово тој го честиташе Илинден на неговата фејсбук страница во која напиша: Илинден е носечкиот код врз кој ...

Честитка по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски

Опсервер - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива македонската држава, борбата за слобода е константа и таа продолжува

Курир - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до македонските граѓани по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден. -Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св.

Мицкоски: Борбата за слобода продолжува

+инфо - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива македонската држава, борбата за слобода е константа и таа продолжува

Нетпрес - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до македонските граѓани по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден. -Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св.

Честитка по повод 2-ри Август – Илинден од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски

4NEWS - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Треба да ги чуваме илидненските идеали од чија вредност како општество во овие мигови силно отстапуваме

Скопје1 - 02.08.2020

Честитка по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски. Во честитката се вели: -Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св.

Честитка по повод 2-ри Август – Илинден од лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски

Press24 - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по повод 2 Август од Ташмаруниште

Република - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација која ќе биде присутна во струшкото село Ташмаруниште. Обраќањето на Мицкоски по повод државниот празник 2-ри Август – Илинден се очекува во 10:30 часот.

(ВО ЖИВО) Обраќање на Мицкоски по повод 2-ри Август од Ташмаруниште

Нетпрес - 02.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација која ќе биде присутна во струшкото село Ташмаруниште. Обраќањето на Мицкоски по повод државниот празник 2-ри Август – Илинден се очекува во 10:30 ...

Мицкоски: Илинден е нашиот слободарски крик за правдини

МКД - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, вели во честитката по повод државниот празник 2-ри Август, Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Треба да ги чуваме илинденските идеали – во моментов како општество, силно отстапуваме“

Вечер - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, пишува во честитката по повод Денот на Републиката, 2 Август претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива Македонската држава

ТВ21 - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг, потенцира во честитката по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му зе ...

Слободен Печат - 02.08.2020

Вчера кога напишав дека денеска ќе бидам во Маруништа, имаше и такви кои велеа види го овој не знае каде ќе оди, ќе одел во Ташмаруништа а вели Маруништа, забораваат дека ние овде си го викаме Ташмаруништа, Маруништа, затоа што ни е најубавото место ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се ...

24Инфо - 02.08.2020

Добар ден за Македонија, добар дена за сите присутни овде. Вчера кога напишав дека денеска ќе бидам во Маруништа, имаше и такви кои велеа види го овој не знае каде ќе оди, ќе одел во Ташмаруништа а вели Маруништа, забораваат дека ние овде си го ...

Илинденците и сето она за што се бореа е светата кауза поради која и постои ВМРО

Република - 02.08.2020

Илинденците и сето она за што се бореа е нашата света кауза поради која и постои ВМРО, и ова не се само обични букви, тоа е кодот на Македонецот преточен во слова зад кои има историска големина, и ако некој мисли дека ВМРО припаѓа само на една ...

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се извинуваме на ...

Република - 02.08.2020

Ура! За “Афтономна Македонија”!- беа зборовите од Крушевскиот манифест кој е своевидното евангелие на македонското револуционерно дело. Тоа е носечкиот код врз кој почива оваа македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Свети Илија се ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се ...

Press24 - 02.08.2020

117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна независна и автономна Македонија и 76 години од вториот Илинден кој ја печатираше желбата за слобода и ја круниса таа вековна епопеја на македонскиот народ за своја држава.

(Видео) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото

Вечер - 02.08.2020

Со зборовите од Крушевскиот манифест: „Ура! За ‘Афтономна Македонија’!“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од струшкото село Ташмаруништа на граѓаните им го честита Денот на Републиката.

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава

MakPress - 02.08.2020

Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117 години од Илинденското востание татни комитското УРА за слободна, независна и автономна Македонија и 76 години ...