TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пробиен патот Маврово – Дебар

Gostivarpress.mk - 14.02.2018

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е отворен за сообраќај. Како што информиравме , утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на Бигорскиот манастир.

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

МКД - 14.02.2018

Собраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашаст снег, по интервенција на дежурните служби. Снег врне во Крива Паланка, Страцин, Попова Шапка, Павлешници и Кула.

Нова лавина кај Бигорски, патот повторно блокиран

Р.С.Европа - 14.02.2018

Поради нова лавина во близина на Манастирот „Свети Јован Бигорски“, патниот правец Маврово- Дебар повторно е затворен за сообраќај. По лавината која се урна на патот синоќа околу 18 часот, новата се случи околу 5 часот изутринава.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

24 Вести - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Макфакс - 14.02.2018

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар- Маврово, во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правци, изјави за „Макфакс“ раководителот на пунктот на ЈП „Македонија пат“ во Дебар, Деар ...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Канал5 - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Макфакс - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП Македонија пат се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово по една лента, Река без струја, отежнато и на патот Дебар-Струга

Либертас - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

+инфо - 13.02.2018

Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир. Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови.

Лавина на патот Маврово – Дебар , сообраќајот во целосен прекин

Канал5 - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово-Дебар целосно е во прекин. Како што информираат од диспечерскиот центар на Македонија пат , поради лавина на патот , во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – ...

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Вечер - 13.02.2018

Лавина го затрупа патот кон Дебар во близина на Бигорскиот манастир, а возило на „Македонија пат" сеуште нема за да го расчисти снегот и да го обезбеди патниот правец – пренесува порталот „Досие" Според порталот, лавината го затрупала делот во ...

Снежна лавина кај манастирот Бигорски

Орбис - 14.02.2018

Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 6 часот, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму информираат дека има престанок на важноста на забраната за тешки моторни возила(ТМВ) на ...

Нова лавина кај Бигорски, патот повторно блокиран

Алсат-М - 14.02.2018

Поради нова лавина во близина на Манастирот „Свети Јован Бигорски“, патниот правец Маврово- Дебар повторно е затворен за сообраќај. По лавината која се урна на патот синоќа околу 18 часот, новата се случи околу 5 часот изутринава.

Нова лавина, поголема од синоќешната го блокира сообраќајот кај Бигорскиот манастир

Press24 - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Вечер - 14.02.2018

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правца, изјави раководителот на пунктот на ЈП „Македонијапат“ во Дебар, Деар Лимановски, за ...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

CivilMedia - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Вечер - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово по една коловозна лента, Река без струја

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Почнува расчистувањето на лавината што го блокира патот Дебар-Маврови Анови

Канал5 - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Курир - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Локално - 14.02.2018

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правца, велат од ЈП „Македонијапат“ во Дебар.

Фото: Лавина на патот маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

Press24 - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар

А1 On - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово по една лента

Нова ТВ - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина , се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Press24 - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови- Дебар

Сител - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Патот Маврово-Дебар повторно блокиран, нова лавина кај „Бигорски“

Денар - 14.02.2018

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар- Маврово, во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правци, изјави за „Макфакс“ раководителот на пунктот на ЈП „Македонија пат“ во Дебар, Деар ...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината...

Н.Македонија - 14.02.2018

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината Во расчистувањето на снежната лавина на патниот правец Маврово-Дебар синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат ...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Точка - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бигорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

ДЕТАЛИ: Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Курир - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот...

Н.Македонија - 14.02.2018

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со ...

Лавина на патот Маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

Сител - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Sky - 14.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Нетпрес - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

+инфо - 14.02.2018

Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија. Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Слободен Печат - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Либертас - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Фокус - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина на патот Маврово-Дебар – Монасите од Бигорски први помагаа

МК News - 14.02.2018

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се ...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Либертас - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

МК News - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Слободен Печат - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Канал5 - 14.02.2018

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем една коловозна летна до попладне, велат од ...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир-сообраќајот блокиран

Нова ТВ - 14.02.2018

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово – Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем една коловозна летна до попладне, велат од ...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Република - 14.02.2018

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Телма - 14.02.2018

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово – Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем една коловозна летна до попладне, велат од ...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Сител - 14.02.2018

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем една коловозна летна до попладне, велат од ...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Алфа - 14.02.2018

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - ...