TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Заев: Субвенции за тутунот до 60 до 80 денари, четвртата класа ќе ја укинеме!

А1 On - 05.12.2016

„Денеска сме во Могила во еден од најголемите земјоделски краишта во Македонија, срцето на Пелагонија, каде што има многу работлив народ, трудољубив народ, но навистина и овде тешко се живее.

Субвенции: Пријавување за камати на земјоделски кредити

МРТ - 05.12.2016

Почна пријавувањето за корисење на субвенциите за земјоделските камати за проектите поддржани од европската ИПАРД програма. Половина од каматата треба да ја плаќа државата. Пријавувањето е до 25-ти декември годинава.

Заев во Могила вети подобрување на состојбите за земјоделството

Макфакс - 05.12.2016

Состојбите во земјоделството ќе се променат. Најважната мерка во новата Влада ќе биде да обезбеди пласман и државата да гарантира за откупните центри, вети лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред земјоделците од Могила.

Заев во Могила: Државата ќе го гарантира откупот на земјоделски производи

Вест - 05.12.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа на коалицијата „За живот во Македонија“ во ИЕ 4 Зоран Заев при денешната посета на општина Могила претстави планови и мерки од изборната програма со кои, според него, по изборите ќе се променат ...

Почна пријавувањето за субвенциите за камати за проектите од ИПАРД

Вечер Прес - 05.12.2016

Почна пријавувањето за корисење на субвенциите за земјоделските камати за проектите поддржани од европската ИПАРД програма. Половина од каматата треба да ја плаќа државата. Пријавувањето е до 25-ти декември годинава.

13 ден изборна кампања: Екстерно тестирање, имотни листови, субвенции

Нова ТВ - 03.12.2016

Изборната кампања денеска влезе во 13 ден. Партиите ги продолжија предизборните собири, митинзи и средби со граѓаните. СДСМ и коалицијата денеска одржа предизборен митинг во Ресен. Зоран Заев – Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе ...

Што СДСМ ќе направи за земјоделците?

Тера - 02.12.2016

-Погрешните политики на власта на ВМРО – ДПМНЕ направи состојбите во македонскиот аграр да бидат катастрофални. Задоцнети субвенции, скапи репроматеријали особено нафта, нерешен пласман на земјоделските производи и сиромашни земјоделци.

Груевски: Земјоделски субвенции од најмалку 150 милиони евра годишно

Вест - 02.12.2016

Ново повеќенаменско игралиште во Канатларци, 161 апарат за прилепската болница во вредност од 1,2 милиони евра, доградба на експресниот пат од Градско до Прилеп, реконструкција на патните правци Прилеп – Кадино Село – Боротино и Прилеп – Битола, две ...

Николовска за субвенциите

Тера - 02.12.2016

-Сакам да потенцирам една многу важна работа, со оглед дека Никола Груевски ги користи субвенциите за уцена на земјоделците за да гласаат за избори, сакам да им укажам на земјоделците, дека субвенциите се државна мерка а не партиска и дека тие ги ...

Заев во Могила: субвенции за тутунот до 60 до 80 денари, четвртата класа ќе ја укинеме

ТВ21 - 05.12.2016

Денеска сме во Могила, во еден од најголемите земјоделски краишта во Македонија, срцето на Пелагонија, каде што има многу работлив народ, трудољубив народ, но навистина и овде тешко се живее, рече Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител на ...

(ВИДЕО) Заев: Субвенции за тутунот до 60 до 80 денари, четвртата класа ќе ја укинеме!

Локално - 05.12.2016

Денеска сме во Могила во еден од најголемите земјоделски краишта во Македонија, срцето на Пелагонија, каде што има многу работлив народ, трудољубив народ, но навистина и овде тешко се живее.

Заев во Могила вети подобрување на состојбите за земјоделството

Точка - 05.12.2016

Состојбите во земјоделството ќе се променат. Најважната мерка во новата Влада ќе биде да обезбеди пласман и државата да гарантира за откупните центри, вети лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред земјоделците од Могила.

Заев во Могила: Зголемување на субвенциите и укинување на 4 класа тутун

МКД - 05.12.2016

„Во Могила, еден од најголемите земјоделски краишта во Македонија сакам да испратам порака дека состојбите во земјоделството ќе се променат. Државата ќе обезбедува пласман и ќе гарантира откуп, ќе обезбеди нови пазари, ќе посредува помегу ...