TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кардашианс потпишаа договор вреден 70 милиони фунти со Волт Дизни

Тера - 23.02.2021

Реалното шоу на Кардашианс започна со снимањето на последниот серијал и тоа треба да заврши за девет месеци кога и би требало да биде финализиран разводот со Кање. Серијалот започнa да се емитува на телевизијата “Е”деновиве кога и стартуваше ...

Две реални шоуа посветени на разводот со Канје: Ким Кардашијан ќе ги открие сите детали

Хаштаг - 23.02.2021

Кардашијан с ја сними ја последната сезона од р ијалити шоуто, но Ким сепак продолжува сама Ријалити sвездата Ким Кардашијан поднесе барање за развод од раперот Канје Вест , а процесот на развод и како дојде до него ќе се прикаже на јавноста во две ...

Дали Ким Кардашијан ќе го прикаже и разводот од Канје Вест во реално шоу?

Слободен Печат - 23.02.2021

Разделбата на славните сопружници Ким Кардашијан и Канје Вест со денови ги полни страниците на странските медиуми. Риалити ѕвездата Ким Кардашијан во петокот до судот во Лос Анџелес поднесе официјално барање за развод од раперот Канје Вест по седум ...

Сите ѝ се смеат Ким Кардашијан откако ги наведе причините за разводот од Канје Вест

Press24 - 23.02.2021

Светски познатата старлета Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг, раперот Канје Вест, решија да му стават крај на бракот, за што се шпекулираше, а сега е потврдено и откако странските медиуми објавија дека Ким поднела барање за развод.

Додека беше бремена од него, тој ја изневеруваше со најдобрата другарка: Турбулентниот љубовен живот на Клои ...

Точка - 23.02.2021

Клои Кардашијан зад себе има 2 пропаднати брака и неколку бурни љубовни врски. Со момците немала среќа, а речиси секоја врска завршувала поради неверство. Втор по ред брак и последниот маж кој јавно го претстави, Тристан Томпсон ѝ приреди јавно ...

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Курир - 23.02.2021

Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг, одлучија да го прекинат бракот, за кој се шпекулираше, а сега е потврдено и откако ...

Кардашијан го остави својот вереник, сепак ништо од венчавката?! (ФОТО)

Попара - 23.02.2021

Клои Кардашијан направи сериозна грешка на социјалната мрежа Инстаграм откако за новата врска на Кортни и разводот на сестрата Ким „додаде гориво во огнот“ и објави фотографија која ги збуни сите.

„Ти ѕвонам на телефонскиот број, дали некој ќе крене“: Ким Кардашијан емотивна за роденденот на починатиот татко

Црнобело - 23.02.2021

„Го вртев твојот телефонски број и се прашував дали некој ќе крене после сите овие години. Всушност, не можам да верувам дека го паметам уште. Те молам посети ме во соништата наскоро“, напиша Ким по повод роденденот на својот починат татко.

Ким Кардашијан ќе го документира разводот во две реални шоуа!

Попара - 23.02.2021

Риалити sвездата Ким Кардашијан (40) се разведува од раперот Канје Вест (43) по седум години брак, а процесот на развод и како воопшто настана, таа планира да документира во две реални шоуа.

Сè ќе биде познато: Ким поднесе барање за развод, таа ќе ги открие сите детали

Попара - 23.02.2021

Најпознатиот славен пар на светот, 40-годишната Ким Кардашијан и 41-годишниот американски рапер Канје Вест, исто така, официјално се разведуваат. Адвокатката на Ким, Лора Весер ги потврди информациите за разводот, односно предавањето на документите ...

Ким Кардашијан потврди дека се разведува од Кање Вест, а причините за оваа одлука ќе ве насмеат до солзи

Убавина и Здравје - 23.02.2021

Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг, одлучија да го прекинат бракот, за што се шпекулираше, а сега е потврдено и откако ...

Клои Кардашијан се вери со НБА кошаркарот кој ја изневери во 9-тиот месец од бременоста: Дијамантот „боде“ очи (ФОТО)

Локално - 22.02.2021

Реалити sвездата Клои Кардашијан (36) и кошаркарот Тристан Томпсон (29) се верија, и покрај скандалите во минатото, како и јавните прељуби на кошаркарот. Таа потврди дека се верила со Тристан на Инстаграм, каде покажала скапоцен дијамантски прстен ...

Ова е резултатот од пластичните операции на Ким Кардашијан и Кајли Џенер: Задникот на фаталната Ким не бил од секогаш ...

Хаштаг - 22.02.2021

Пред и потоа... Добро познатиот американски дерматолог д-р Миар откри дека сестрите Кајли Џенер и Ким Кардашијан се убави поради многуте пластични операции што ги направиле во изминатите години. Таа вели дека сестрите од себе нправиле восочни фигури.

МИЛИОНИ, ВИЛА, НАКАТИ… Еве што сѐ добива Кардашијан според ПРЕДБРАЧНИОТ ДОГОВОР!

Попара - 22.02.2021

Нема да ѝ биде лошо … Ким Кардашијан и Канје Вест решија да се разведат по шест години, што значи поделба на нивниот имот. Според предбрачниот договор, Кардашијан ќе добие 6 милиони долари, нивната вила на Бел Ер и сите подароци што ги доби од ...

Ким Кардашијан и официјално побара развод од Кание Вест

Frontline - 22.02.2021

Ким Кардашијан и Кание Вест и официјално се разведуваат по речиси 7 години брачен живот. Гласините за крајот на нивниот брак се покажаа вистинити и популарната ТВ ѕвезда поднесе документи за развод.

ТОП 3 ИНСТА: Кендел Џенер и Кортни Кардашијан жешки и секси во најмалите бикини во светот имаат само врвки (ВИДЕО)

Хитпортал - 22.02.2021

Ријалити сестрите Кардашијан секогаш знаат како да завладеат со медиумите и да ги шокираат своите следбеници на социјлните мрежи и да привлечат големо внимание. Во денешната видео рубрика ТОП 3 ИНСТА вмиксавме три фотки кои се најсекси од Кортни и ...

Разводот пред крај: Ким и Кание ги договорија деталите а кој ќе ги земе децата?

Женски магазин - 22.02.2021

Вест ќе може да ги гледа децата кога сака, но не и во нивниот семеен дом од кој претходно се иселил. Иако Кание е официјално сопственик на тој имот, Ким и децата ќе останат да живеат во него и повеќе не е добредојден таму Риалити ѕвездата (40) Ким ...