TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еуфоријата околу Нова Година започна уште во декември:Дедо Мраз ги израдува рибите во минхенскиот аквариум/видео

Вечер Прес - 03.12.2023

„Лудилото“ на Новата година започнува веќе на почетокот на декември, а многумина не чекаат никој друг туку Дедо Мраз. Помлади или постари, сите му се радуваат. Еден Дедо Мраз, отиде чекор понатаму, пишува Ајриш њуз.

Дали е во ред да го користите Дедо Мраз против своите деца?

Деца - 03.12.2023

Секој е експерт за родителство сè додека навистина не добие деца. Од идеите дека вашето дете мирно спие во креветчето, до бавно зготвените оброци за кои се заколнувате дека ќе ги правите додека не сфатите колку брзо малечките огладнуваат – најдобро ...

Колку чинат понудите за еднодневна екскурзија во Божиќното село во соседна Грција?

Скопје инфо - 02.12.2023

И годинава во пресрет на Новогодишните празници, туристичките агенции ги објавија своите понуди за една од омилените дестинации на децата, а тоа е Божиќното село во соседна Грција. Живописниот град Трикала, каде Божиќното село - Водениците на ...

До сите родители кои треба да им ја кажат вистината за Дедо Мраз на своите деца

Црнобело - 02.12.2023

„Дедо Мраз постои, но тој не е старец со брада и црвен костим. Тоа е само нешто што им го кажуваме на децата бидејќи се премногу мали да ја разберат вистината. Дедо Мраз е идеја која значи да дадеш нешто без да очекуваш благодарност или признание“.