TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Да ставиме мораториум на кавгите, рече Заев при кревањето на знамето на НАТО пред Владата

Сакам да кажам - 12.02.2019

Ја преземавме судбината во свои раце, никој веќе нема да ни го блокирана влезот во НАТО, рече премиерот Зоран Заев при кревањето на знамето на НАТО пред зградата на Владата. На свеченоста пред Владата присуствуваа сите министри, поранешните премиери ...

„Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, хаосот во здравството, ...

Курир - 12.02.2019

Зоран Заев со својата криминогеност ниту може да донесе напредок на Македонија, ниту може да донесе подобар живот на граѓаните. Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, епидемијата на непотизам, хаосот во ...

Заев во своето обраќање пред Влада ги спомена сите досегашни претседатели на Македонија, освен Иванов

Фокус - 12.02.2019

Иднината повеќе не ни е судбина, ја презедовме во свои раце. Овие денови ја почнуваме следната етапа во изградбата на нашата држава според европски стандарди. Никој повеќе нема да не блокира од надвор, порача премиерот, Зоран Заев, откако денеска ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Канал5 - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Макфакс - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Заев се заблагодари на Борис Трајковски, Киро Глигоров и Ципрас

Press24 - 12.02.2019

Зоран Заев денеска се обрати пред Владата каде се дига знамето на НАТО. Се заблагодари на Борис Трајковски кој почина како што вели Заев за време на мисијата даја направи Македонија безбедна.

(Видео) Заев: Од споредниот балкански колосек се вративме на главниот автопат кон Европа

1tv - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на ...

Заев: Да живее европска Република Северна Македонија

Фактор - 12.02.2019

Да живее европска Република Северна Македонија, да живее Европа, да живее НАТО, рече на крајот од својот говор македонскиот премиер Зоран Заев на денешната свечена церемонија пред македонската Влада по подигнувањето на знамето на НАТО заедно со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кревањето на знамето нема да ја покрие корупцијата на криминалниот картел на власт

Нетпрес - 12.02.2019

Зоран Заев со својата криминогеност ниту може да донесе напредок на Македонија, ниту може да донесе подобар живот на граѓаните. Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, епидемијата на непотизам, хаосот во ...

Заев во обраќањето ги спомена сите досегашни претседатели на Македонија, освен Иванов

1tv - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија во своето обраќање Заев ги спомена и им се заблагодари на сите претходни претседатели на државата, освен на актуелниот, Ѓорге Иванов.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа (видео)

Телма - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Денар - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Го креваме знамето на НАТО што ја одредува иднината на нашите поколенија

Н.Македонија - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(Видео) Знамето на НАТО поставено пред Владата

24Инфо - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска, пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Локално - 12.02.2019

Успеавме од споредниот балкански колосек на кој чекавме со децении да се вративме на главниот автопат кон Европа. Во периодот што следува ќе бидеме директни учесници во најзначајниот период од осамостојувањето на државата во кој сами ќе одлучуваме ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

24Инфо - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

А1 On - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Сител - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Веќе никој нема да не блокира од надвор

Нетпрес - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Се вративме на главниот автопат кон Европа од споредниот балкански колосек

+инфо - 12.02.2019

Ќе бидеме директни учесници во најзначајниот период од осамостојување на државата, во периодот што следува, а во кој сами ќе одлучуваме за нашата иднина, но и со брзината со која ќе ја стасаме таа цел - рече премиерот.

Заев: Иднината веќе не ни е судбина, од спореден балкански колосек се вративме на главниот автопат кон Европа

24 Вести - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Со нашето знаме покрај знамето на НАТО и ЕУ одредуваме безбедна иднина

Р.С.Европа - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска пред Владата на Република Македонија, беше кренато знамето на НАТО. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Слободен Печат - 12.02.2019

Тој истакна дека денес со сигурност кажуваме дека нашата татковина е на вистински пат кон прогресот и непречен развој. На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО.

Заев: Да живее Северна Македонија

Press24 - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Република - 12.02.2019

Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија. Тоа не е само симболика, туку реалност. Тоа е нова страница во нашата историја, рече премиерот Заев на ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

MTM - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Нова страница во нашата историја,сами ќе одлучуваме за иднината

Вечер - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Опсервер - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев на свеченоста за НАТО: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон ...

Либертас - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев на свеченоста за НАТО: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон ...

iPortal - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Точка - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. - Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Знамето на НАТО поставено пред Владата

OhridNews - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска, пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Бриф - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.