TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаревска: Избори нема да има, туку работа, време е за мерки и проекти за надминување на кризата

Сител - 24.01.2022

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостување во емисијата „Студио 10“ посочи дека во овој момент не се потребни предвремени парламентарни избори, туку работа и проекти со цел да се надминат предизвиците од енергатската, економската ...

Редовната смисла на предвремените избори

CivilMedia

Редовната смисла на предвремените избори

Слободен Печат

Лукаревска: Избори нема да има, туку работа, време е за мерки и проекти за надминување на кризата

24Инфо

Предлогот за укинување на пржинската влада стигнува во Cобрание

Фокус

Утре во Собранието ќе биде доставен предлогот за укинување на техничката влада

Канал5

Опозицијата бара, власта бега од избори – предлогот за укинување на техничката Влада утре во Собрание

Алфа

Фактор Lider Алсат-М Република Press24 24 Вести Телма Слободен Печат

Богоев: Со барањето за укинување техничка влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека оваа коалиција спроведува фер избори

24Инфо - 24.01.2022

„Техничката влада е резултат на преговорите во Прижино, но потребата за неа произлезе од бомбите и од тоа што слушнавме за местење избори, злоупотреба на државен апарат, полиција и слично.

Богоев: Со барањето да нема техничка Влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека сега државата може да организира фер и демократски избори

Скопје1

Богоев: Со барањето за укинување техничка влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека оваа коалиција спроведува фер избори

Локално

Богоев: Со барањето за укинување техничка влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека оваа коалиција спроведува фер избори

Бриф

ОПОЗИЦИЈАТА БАРА УКИНУВАЊЕ НА ТЕХНИЧКА ВЛАДА БИДЕЈЌИ ВЛАСТА ФУНКЦИОНИРА Изборите ни се фер, слободни и демократски

+инфо

Богоев: Со барањето да нема техничка Влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека сега државата може да организира фер и демократски избори

Centar

Ќе се укине техничката влада? Скендер Реџепи: Се покажа како неуспешен модел

ТВ21 - 23.01.2022

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ утре до Собранието ќе достави предлог за измени на Законот за Влада за околу 9 точки од кои едната се однесува на укинување на техничката влада пред избори. Тие ја повикуваат власта да ги поддржат измените заедно со барањето ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го достави до Собранието предлогот за укинување на техничката влада, власта останува на ставот дека предвремени избори нема да има

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го достави до Собранието предлогот за укинување на техничката влада, власта останува на ставот дека предвремени избори нема да има

Сител

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе достави предлог за укинување на „пржинска“ Влада

МКД

Македонска политичка сцена: ВМРО-ДПМНЕ утре ќе достави предлог за укинување на техничката влада, за СДСМ нема предвремени избори

Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го достави до Собранието предлогот за укинување на техничката влада

Канал5

ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ЗАМИНУВА ВО ИСТОРИЈАТА? За СДСМ е важно да нема предвремени избори

+инфо

ТВ21 Н.Македонија ММС Курир Нетпрес Zoom Вечер Прес MakPress