TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео:Четворица фудбалери на бразилскиот клуб „Палмас“ загинаа во авионска несреќа

Канал5 - 24.01.2021

Четворица фудбалери на бразилскиот фудбалски клуб „Палмас“, претседателот на клубот Лукас Меира и пилотот загинаа во авионска несреќа. Несреќата се случила кога авионот со фудбалерите, кои требало утре да играат натпревар, се урнал на крајот од ...

(ВИДЕО) Нова трагедија во Бразил: Се урна авион со фудбалери, шестмина загинати!

Спортклуб

Моќни зборови на поддршка по авионската несреќа во Бразил: Ние знаеме како ви е, нема да бидете сами

Слободен Печат

Голема трагедија во Бразил: Во авионска несреќа погинаа четири фудбалери и клупскиот претседател

OhridNews

(ВИДЕО) Четворица фудбалери на Палмас меѓу загинатите во авионската несреќа во Бразил

Нетпрес

Четворица фудбалери меѓу загинатите во авионската несреќа во Бразил

Република

Трагедија во Бразил: Во пад на авион загинаа четворица фудбалери и претседател на клубот

Слободен Печат

Sport 1 ММС

Трагедија: Во пад на авион загинаа четири фудбалери и претседателот на клубот! 🎥

СуперСпорт - 24.01.2021

Бразилскиот нисколигаш Палмас доживеа авионска несреќа во која загинаа четири фудбалери и претседателот на тимот. Претседателот Лукас Меира, како и фудбалерите Лукас Парекседес, Гилерме Ное, Рануле и Маркус Молинари тргнаа на натпреварот од Купот ...

Во авионска несреќа во Бразил загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот (ВИДЕО)

МКД

Нова трагедија во Бразил – претседателот и 4 фудбалери на Палмас загинаа во авионска несреќа

TopSport

Нова авионска трагедија во Бразил, загинаа четворица фудбалери

Спортманија

Трагедија во Бразил: Во авионска несреќа загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот🎥

Спортски

НОВА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА ВО БРАЗИЛ: Во авионска несреќа загинаа четири фудбалери и претседател на клуб (ВИДЕО)

Вечер

Нова фудбалска трагедија: Во авионска несреќа во Бразил загинаа четири фудбалери и претседател на клуб (ВИДЕО)

Курир

24Фудбал Макфакс Локално ТВ21

Во авионска несреќа во Бразил, загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот „Палмас“

Бриф - 24.01.2021

Четворица фудбалери на бразилскиот фудбалски клуб „Палмас“, претседателот на клубот Лукас Меира и пилотот загинаа во авионска несреќа што се случила денеска. Несреќата се случила кога авионот со фудбалерите, кои требало утре да играат натпревар, се ...

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ – Во авионска несреќа загинаа четворица играчи и претседателот на еден бразилски клуб!

Sport M

Авионска несреќа во Бразил, загинаа четворица фудбалери

Опсервер

Авионска несреќа во Бразил, загинаа четворица фудбалери

iPortal

Четворица фудбалери на бразилскиот клуб „Палмас“ загинаа во авионска несреќа

Фокус

Авионска несреќа во Бразил, загинаа четворица фудбалери

+инфо

Авионска несреќа во Бразил, загинаа четворица фудбалери

Сител

А1 On 24Инфо Во Центар Вечер Прес Телма Либертас MakPress