TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Бизнис Вести - 22.03.2023

Околу половина од Американците веруваат дека кривичната истрага против поранешниот претседател Доналд Трамп е политички мотивирана, но големо мнозинство, исто така, веруваат дека наводите се веродостојни, според најновото истражување на јавното ...

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Слободен Печат

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Опсервер

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Курир

Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Независен

54% АМЕРИКАНЦИ СМЕТААТ ДЕКА ИСТРАГАТА ЗА ТРАМП Е ПОЛИТИЧКИ МОТИВИРАНА Дури 32% од демократите се со ист став

+инфо

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата против Трамп е политички мотивирана

Канал5

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа кога дозна за аферата на Доналд со ѕвездата на филмовите за возрасни!

Во Центар - 22.03.2023

Поради аферата со Сторми, Трамп го најави апсењето за што зуи цел свет Денеска како бомба одекна веста дека Доналд Трамп ќе биде уапсен поради истрагата за исплата на 130.000 долари на порно ѕвездата Сторми Даниелс во 2016 година.

Е МОЈ ДОНАЛД, ЗА 90 СЕКУНДИ СЕКС И ТОА САМО ВО ЕДНА ПОЗА! Ќе стане ли Трамп првиот уапсен американски претседател?

+инфо

Њујорк се подготвува за обвинение против Трамп

Сител

Трамп е прв американски претседател кој се соочува со кривична постапка

Телма

Нови детали за аферата што ја „тресеше“ Белата куќа во 2018 година: Меланија го оставила Доналд поради порно ѕвездата?

Точка

ДЕТАЛИ ЗА ЖЕШКАТА АФЕРА НА ТРАМП СО АКТЕРКА ЗА ВОЗРАСНИ: Љубовницата откри каков е меѓу чаршафите, додека Меланија го чувала бебето!

Во Центар

Трамп вели ќе го уапселе затоа што ѝ платил на порно актерката Сторми Даниелс да молчи за нивната афера

Репортер

Телма Точка Пулс24 PressingTV Република Пулс24 Денешен Репортер

Голема порота заседава за апсење на Трамп, Америка стравува од немири

МКД - 21.03.2023

Во Њујорк е вонредна ситуација. Голема порота на окружниот суд заседава во рамки на истрагата за наводната улога на Доналд Трамп во шемата на тајното плаќање на ѕвездата на филмови за возрасни Сторми Дениелс.

Њујорк и Вашингтон се подготвуваат пред можното апсење на Трамп

Канал5

Можно апсење на Трамп, полицијата подготвена за големи протести

А1 On

Секс скандалот му се удри од глава: Дали Доналд Трамп ќе биде уапсен денеска?

Кајгана

Затворање улици, поставување бариери: Се прави план за евентуално изведување на Трамп пред судот

Макфакс

Сите погледи вперени кон Америка: Се прави план за можно приведување на Трамп?

Денар

(Фото) Кружат лажни фотографии од можното апсење на Трамп: „Си правам фотографии од апсењето на Трамп додека чекам да биде уапсен“

Точка

Бизнис Вести А1 On Глас на Америка А1 On Слободен Печат Макфакс Кумановски м. Независен

Претставничкиот дом бара информации од обвинителот на Њујорк за случајот Трамп

Глас на Америка - 21.03.2023

ОРЛАНДО, Флорида (АП) - Републиканците во Претставничкиот дом се собраа во одбрана на поранешниот претседател Доналд Трамп пред неговото можно обвинение, барајќи од окружниот обвинител на Менхетен, кој го истражува, да ги предаде документите.

Трамп со мала подршка на улиците во Њујорк

Слободен Печат

Поддржувачите на Трамп повикуваат на уривање на целиот монетарен систем, доколку тој биде уапсен

Антропол

Зошто поткупот на порно ѕвезда може да биде опасен за Трамп?

Deutsche Welle

Политико: Обвинението против Трамп за поткуп ќе биде покренато до среда

Опсервер

„Политико“: Обвинение против Трамп денеска или в среда

CivilMedia

„Политико“: Обвинение против Трамп денеска или в среда

Frontline

Слободен Печат Нова ТВ Во Центар Република MakPress Либертас 365 Независен

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

360 степени - 21.03.2023

На сите членови на њујоршката полиција, вклучително и на детективите во цивилна облека, им е наредено денеска да бидат опремени со целосна униформа и да бидат подготвени да се мобилизираат, пишуваат американските медиуми Обвинителството од Менхетен, ...

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

Либертас

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

Република

Њујоршката полиција на готовс поради можни немири ако дојде до апсење на Трамп

Нетпрес