TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ влезе во ритам, Порто и Митревски паднаа и во Париз

SportMedia - 26.11.2020

ПСЖ и Раул Гонзалез по вторпат во една недела излегоа како победници пд дуелот со Порто на Никола Митревски. Францускиот тим на домашен терен беше подобар со 29-28 (15-11). Според играта во првото полувреме, па и голем дел од вториот период се ...

ПСЖ се намачи со Порто, конечно, прва победа за Сегед

TopSport - 26.11.2020

Пари Сен-Жермен на Раул Гонзалез имаше предност од пет гола на само 10 минути пред крајот на мечот, но се намачи пред да стигне до 29:28 победа над незгодниот Порто во ЕХФ Лигата на шампионите.

Порто храбро се бореше, но ПСЖ ја однесе победата

24 Ракомет - 26.11.2020

Францускиот ПСЖ без новото засилување Лук Стеинс, прослави победа над португалскиот Порто со 29-28. Иако на полувремето имаа убедлива позитива, сепак на крајот мораа да стравуваат за бодовите.

Митревски и Порто минимално поразени од ПСЖ

Дерби - 26.11.2020

Порто на нашиот Никола Митревски претрпе минимален пораз од ПСЖ од 29-28 (15-11) на вечершното гостување во Лигата на шампионите. Португалскиот првак постојано го бркаше водствтото на „светците“ кои пак знаеја како да ја сочуваат предноста иако ...

По поразот од Киелце, вардарци ги добија термините за дуелите со ПСЖ и Порто

Сител - 26.11.2020

Ракометарите на Вардар за само седум дена претрпеа два порази од полскиот тим Киелце. Црвено-црните следната недела ги очекуваат уште две тешки гостувања. Трет пораз на сеуште актуелниот европски првак Вардар во лигата на шампионите.

Мајсторскиот гол на Дибиров го одбележа мечот против Кјелце (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2020

Вардар повторно беше немоќен против полски Кјелце, откако загуби на гостувањето со 29-36, но натпреварот го одбележа мајсторскиот погодок на Тимур Дибиров на почетокот на натпреварот. Дибиров погоди за водство од 5-2 на Вардар на стартот на мечот, а ...

ВИДЕО: Мајсторијата на Дибиров – еден од најубавите голови против Кјелце синоќа

Спортклуб - 26.11.2020

Вардар по втор пат синоќа беше поразен од Кјелце во групната фаза од Лигата на шампиони. Поразот во Полска за разлика од Скопје беше уште поубедлив, но домаќините сигурно ќе го сеќаваат Тимур Дибиров и неговата мајсторија.

Кјелце ќе го памети Вардар по мајсторијата на Дибиров ?

СуперСпорт - 26.11.2020

Македонскиот шампион Вардар не игра воопшто добро во ракометната Лига на шампиони, па во последните два меча загуби двапати од полскиот тим Кјелце. Вардар вчера загуби на гостувањето во Полска, но Кјелце ќе го памети тимот од Скопје по мајсторијата ...

Мајсторијата на Дибиров против Кјелце ?

Спортски - 26.11.2020

Вардар вчера изгубиод Кјелце на гости, меѓутоа ЕХФ истакна воодушевување за човекот кој и на 37 години прави вистински магии со топката – Тимур Дибриов. Погледнете го овој негов мајсторски гол на почетокот од вчерашниот ...

Само мајсторишта како Тимур даваат вакви голови

Оff.net - 26.11.2020

Вардарци го загубија и вториот меч во низа од Кјелце, ама ЕХФ го величи човекот кој и на 37 години не престанува да прави магии со ...

Вардар доби нови термини, во три дена на гости кај ПСЖ и Порто

Gol.mk - 26.11.2020

Екипата на Вардар еден ден по поразот од Киелце во Полска го дозна терминот во кој ќе треба да го одигра заостанатиот натпревар против ПСЖ во Лигата на шампионите. Вардарци против ПСЖ ќе се сретнат на 1 декември во Париз.

Митревски пред дербито со ПСЖ: Не сме без шанси, ние одиме да победиме

SportMedia - 26.11.2020

Ракометарите на Порто денеска играат дерби во групата „А“ каде е и нашиот Вардар и тоа на гости во Париз против силниот ПСЖ. Нашиот репрезентативен голман, Никола Митревски, во изјава пред средбата верува во можен успех на гостувањето во Париз.

Вардар доби нови термини за натпревари – ќе има две гостувања во три дена!

СуперСпорт - 26.11.2020

Македонскиот шампион Вардар доби нови датум за натпреварите против ПСЖ и Порто на гостински терен. Тие два дуели се закажни во три дена. Вардар прво ќе игра на 1 декември против ПСЖ во Париз, а потоа ќе гостуваат во Португалија кај Порто.

Нови термини: Вардар ќе има две тешки гостувања во три дена

Спортски - 26.11.2020

Вардар доби нови датуми за натпреварите против ПСЖ и Порто на гости. „Црвено-црните“ тие два натпревари ќе ги одиграат само во три дена. Прво на 1. декември ќе гостуваат кај ПСЖ, а на 4. Ги чека гостување кај Порто.

Вардар доби нови датуми: Две тешки гостувања за три дена (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2020

Ракометарите на Вардар добија нови датуми за натпреварите против ПСЖ и Порто на гостински терен. „Црвено-црните“ двата дуели ќе ги играат во три дена, а најпрво на 1 декември ќе му гостуваат на ПСЖ.

Нови термини за дуелите со ПСЖ и Порто

Вардар - 26.11.2020

Вардар 1961 ќе го одигра својот заостанат натпревар од ЕХФ лигата на шампионите против ПСЖ на 1 декември 2020 во Париз. Клубовите во соработка со ЕХФ договорија нов термин, откако претходно средбата беше одложена поради два случаи на заразени ...

НОВИ ТЕРМИНИ: Вардар во четири дена на две тешки гостувања против ПСЖ и Порто

SportMedia - 26.11.2020

По вчерашниот пораз во Полска од екипата на Келце, Вардар 1961 ги доби термините и за дел од заостанатите натпревари во најквалитетното европско клупско натпреварување. Заостанат натпревар од ЕХФ Лигата на шампионите против ПСЖ ќе се одигра на 1 ...

ФОТО: Пеколен декември за Вардар, две гостувања за само три дена во Лигата на шампионите

Дриблинг - 26.11.2020

Вардар ги доби датумите за средбите со ПСЖ и Порто во Лигата на шампионите, две тешки гостувања за само 3 дена за црвено-црните на 1 и 4 декември. Comments are closed for this ...

Душебаев: За мене Вардар и натаму е најдобриот тим во Европа

SportMedia - 26.11.2020

Вардар 1961 го запиша третиот пораз, втор во низа, и тоа од Келце. Лидерот во групата А доминираше во текот на целиот меч, иако лесно дојде до победата (36-29), сепак стратегот Талант Душебаев со голема почит гледа кон македонскиот тим.

Алушовски: Киелце е најдобриот тим во светот, ние бевме без енергија…

Екипа - 26.11.2020

Полскиот Киелце не дозволи изненадување против Вардар, овој пат на домашен терен славејќи со 36-29 против македонскиот шампион. „Црвено црните“ не успеаја да им парираат на полските ракометари за што е свесен и стратегот Стевче Алушовски.

Алборг му зеде мерка на Веспрем

Вечер Прес - 26.11.2020

Унгарски ракометен шампион Веспрем доживеа голем шок на домашен терен и загуби од Алборг со 32:30 во рамки на Лигата на шампионите. Јул беше стрелец на девет гола, а Молгар реализира шест пати, додека кај Веспрем, Борозан и Ненадиќ имаа по шест гола.

ВИДЕО: Неверојатниот гол на Дибиров против Киелце, Русинот со „магија“

Дриблинг - 26.11.2020

Вардар загуби од Киелце во Лигата на шампионите, но потегот на Тимур Дибиров во 6 минута од крилна позиција секако е најубавиот момент на мечот. Дибиров погоди во негов препознатлив стил, вакви голови се специјалност на Русонот кој многу пати покажа ...

Алушовски: Без енергија во одбраната и со премногу грешки во напад

OhridNews - 26.11.2020

Полскиот ракометен гигант Киелце повторно беше поуспешен од Вардар, овој пат на домашен терен, совладувајќи го со 36-29. „Црвено црните“ рамноправен ривал беа во првите 15-тина минути кога имаа водство (5-2), преостанатите 45 минути поминаа во ...

Алушовски: Игравме без енергија во одбраната, поразот од Киелце е реален резултат на натпреварот

Дриблинг - 26.11.2020

Вардар загуби од Киелце со 36-29, реален исход на настаните во Полска, тренерот на Вардар со анализа за поразот број три во Лигата на шампионите. Comments are closed for this ...

Далеку од шампионскиот шмек: Овој Вардар е преслаб за Келце

Спортклуб - 25.11.2020

Вардар вторпат сезонава загуби од Келце, трет во Лигата на шампионите. Во дуелот од 8 круг на елитното натпреварување, полскиот првак славеше со 36-29. Како и на првиот дуел во Скопје, така и на вечерашниот, подобро стартувавме кога по 6.минути игра ...

Турна: Победивме силен тим

24 Ракомет - 25.11.2020

Келце по вторпат во седум дена оствари убедлива победа над европскиот шампион Вардар. Пикерот на полскиот првак, Николас Турна, смета дека одличната игра во одбраната им овозможила лесни голови од контранапади.

Вардар вторпат во шест дена немоќен против Кјелце

Спортманија - 25.11.2020

Полскиот гигант славеше сигурно и на домашен терен Вардар не издвои поучна лекција од поразот од Кјелце во „Јане Сандански“ пред шест дена, па убедливо загуби и на гостувањето кај полскиот гигант со конечни 36-29.

Тоа е што е, нов пораз на Вардар во Лига на шампиони

Оff.net - 25.11.2020

Ако на мечот во Скопје минатата недела Вардар и играше некаква одбрана, таа вечерва во Полска речиси и да не постоеше. Преодна оценка не добија ниту голманите кои имаа слаба вечер. Кјелце - Вардар 1961 ...

Алушовски: Бевме без енергија во одбраната, ова е реален резултат!

Sport 1 - 25.11.2020

Вардар беше надигран од Кјелце вторпат во една недела, овој пат со уште повисок резултат, 36-29, а тренерот Стевче Алушовски призна каде правеа најмногу грешки. Алушовски ја истакна бледата игра во одбраната, но и грашките во нападот, кои беа ...

Алушовски: Ова е реален резултат

Слободен Печат - 25.11.2020

Ракометарите на Вардар во само шест дена го претрпеа и вториот пораз во натпреварите со Киелце во Лигата на шампионите. Овој пат на гости и тоа со поубедливи 36:29 во однос на натпреварот во Скопје Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски вели дека овој ...

Душебаев: Среќен сум што го победивме европскиот првак уште еднаш!

24 Ракомет - 25.11.2020

Келце славеше со 36-29 над европскиот првак Вардар и освои четири бода за седум дена против истиот ривал. Тренерот на домашниот тим вели дека е среќен за одличното издание на неговите ракометари и победата над се уште актуелниот владател во Европа.

Валчак: Имавме добар старт, а потоа се тргна наопаку…

24 Ракомет - 25.11.2020

Европскиот првак Вардар загуби на гостувањето кај Келце со 36-29 и тоа беше втор пораз во седум дена од истиот ривал во Лигата на шампионите. Некогашниот играч на Келце, а сега играч на Вардар – Патрик Валчак смета дека клучот на домашната победа се ...

Алборг му го нанесе првиот сезонски пораз на Веспрем, Нант сигурен против Целје

Дерби - 25.11.2020

Данскиот прволигаш Алборг направи големо изненадување и славеше над Веспрем со 32-30 во Лигата на шампионите. Унгарскиот гигант за кој не настапи нашиот Дејан Манасков низ скоро целиот натпревар беше во негатива, ја предноста на гостите кои пак ...

Алушовски: Игравме без енергија, ова е реален резултат!

24 Ракомет - 25.11.2020

Полскиот првак Келце оствари лесна победа над Вардар со 36-29 и освои четири бода во седум дена против европскиот првак. Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски смета дека неговите ракометари играле без енергија, и кога ќе се собере се, тоа е реалниот ...

Алушовски: Со одбрана без енергија и проблеми во нападот... ова е реален резултат!

Gol.mk - 25.11.2020

Стевче Алушовски, стратегот на Вардар , по натпреварот против Киелце и поразот во Полска му честита на ривалот за изданието и истакна дека неговиот тим играл без енергија во одбраната и со многу проблеми во нападот.

Алушовски: Ова е реалниот резултат

SportMedia - 25.11.2020

Вардар 1961 со убедлив пораз се враќа од гостувањето кај Келце беше совладан со 36-29. Македонскиот клуб остана на шестото место на табелата со два порази, победа и реми. Одбраната беше целосно „разоружана“, „црвено-белите“ тргнаа добро, но потоа ...

Душебаев: Игравме со почит кон Вардар од почеток до крај

Gol.mk - 25.11.2020

Полски Киелце вторпат во седум дена го совлада Вардар. По сигурната победа во Скопје, полскиот првак дојде до посакуван резултат и на домашен терен (36-29), а тренерот Талант Душебаев го коментира мечот во ракометната елита.

Вардар без шанси против Киелце

Слободен Печат - 25.11.2020

Ракометарите на Вардар во рок од шест дена два пати загубија од Киелце во Лигата на шампионите. За разлика од минатонеделниот натпревар во Скопје кога вардарци одиграа далеку подобро, овој пат во Полска немаа никакви шанси да се реваншираат и на ...

ВИДЕО: Дибиров игра магично, мајсторски гол против Кјелце

Sport M - 25.11.2020

Тимур Дибиров постигна седум погодоци на мечот со Кјелце и беше еден од најдобрите стрелци на мечот. Во таборот на Вардар секако најдобар, а со еден гол се издвои на мечот. Само големите мајстори постигнуваат вакви голови.

Вардар загуби од Киелце

ММС - 25.11.2020

Ракометниот клуб Вардар предмалку изгуби од Киелце во втората пресметка во Лигата на шампионите, натпреварот заврши со нова победа на полскиот првак (36-29), на домашен терен. Следен дуел за Вардар во ЛШ повторно ќе биде гостински, гостува кај Порто ...

Вардар немоќен, издржа против Кјелце само неколку минути

Sport M - 25.11.2020

Нов пораз на РК Врдар од Кјелце овој пат на гостински терен 36:29. „Црвено-црните“ изджаа само неколку минути односно до 10:10, но потоа следуваше серија од 5:0 на домаќинот и бродот почна да тоне.

Ни во реваншот немаа среќа: Вардар загуби од Кјелце и во Полска

СуперСпорт - 25.11.2020

Македонскиот шампион Вардар запиша уште еден пораз од полски Кјелце, откако денеска на гостувањето загуби со 29-36. Иако Вардар имаше одличен старт (2:5) на крајот доживеа висок пораз и во Скопје се враќа со седум гола негатива.

Нов пораз за Вардарци од Киелце

Спортски - 25.11.2020

Вечерва екипата на Вардар доживеа нов пораз од Киелце, овој пат на гостувањето во Полска (36:29) . Иако Вардар имаше одличен старт (2:5) на крајот доживеа висок пораз и во Скопје се враќа со седум гола негатива.

Вардар немоќен против Келце и во Полска, претрпе нов пораз

24 Ракомет - 25.11.2020

Ракометарите на Вардар претрпеа нов пораз од екипата на на Келце овој пат на гостувањето во Полска со 36:29 „Црвено-црните“ беа подобриот ривал на отворањето на средбата, а потоа сè беше во знакот на противничката екипа.

Без одбрана не може да се победи Кјелце, нов пораз на Вардар

МКД - 25.11.2020

Очајното издание на вардаровите голмани и лошата игра во одбрана е причината поради која Вардар загуби на гостувањето кај Кјелце убедливо со 36:29. Вардар го загуби и вториот натпревар по ред од Кјелце, македонскиот тим повторно разочара, овој пат ...

„Црвено-црните“ по вторпат поразени: Вардар немаше решение за Кјелце

Дерби - 25.11.2020

Ракометарите на Вардар доживеаа уште еден пораз во битките со Кјелце во групната фаза во Лигата на шампионите. Минатата седмица полскиот претставник славеше во Скопје со 33-29, додека пак вечерва на свој терен беше поубедлив и триумфираше со седум ...

За само седум дена, Вардар втор пат поразен од Киелце

Опсервер - 25.11.2020

Киелце, 25 ноември 2020 () – Македонскиот и актуелен европски шампион Вардар вечерва претрпи пораз на гостувањето кај Киелце со 36:29. За „црвено-црните“ ова е втор пораз од полскиот шампион во период од седум дена.

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Курир - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Алушовски: Место за напредок во нашата игра има

Курир - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Киелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. – Анализиравме кои се нивните добри страни.

Алушовски: Очекувам неизвесен натпревар

Кајгана - 25.11.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Кјелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје. „Анализиравме кои се нивните добри страни.