TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На кого Панчевски давал службени тајни?

ТВ21 - 06.10.2017

Специјалното обвинителство ги анализира предметите кои што беа одземени во текот на вчерашниот ден од канцеларијата на екс претседателот на скопскиот кривичен суд Владимир Панчевски. Обвинителството го сомничи Панчевски дека давал службени тајни на ...

Јанева без коментар за можната вмешаност на претседателот Иванов во случајот „Панчевски„

Телма - 06.10.2017

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не сакаше да ги коментира шпекулациите дека, поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, му давал на претседателот Ѓорѓе Иванов тајни податоци од судот, кои тој потоа ги користел за ...

Панчевски за ТВ 24: Јанева нема да ме заплаши, имам чиста совест

24 Вести - 06.10.2017

МВР ги вештачи материјалите кои специјалните обвинители ги запленија во кривичниот суд и домовите на судијата Владимир Панчевски и двајцата информатичари. Се анализира дали АКМИС е злоупотребен и дали Панчевски како поранешен претседател на ...

Епилог на денот: Решавање на проблемот со името, СЈО врши претреси кај Панчевски, СДСМ води на анкетите, Иванов ја ...

Newsroom - 06.10.2017

Ќе сториме сѐ што може, за да го решиме прашањето за името на земјата со Грција, изјавил македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров за грчката државна новинска агенција АНА МПА Специјалното јавно обвинителство во присуство на екипи ...

Панчевски вели дека Јанева не го плаши и се жали на применета сила

Фокус - 06.10.2017

Панчеввски во телефонски разговор за ТВ 24 обвини дека вчерашниот претрес бил брутален и врз него била применета физичка сила. Испрати порака и до Јанева и до судиите дека ги охрабрува да работат согласно законот.

Јанева: Aнализираме што запленивме кај Панчевски

Алсат-М - 06.10.2017

Тимот на Катица Јанева веќе почнал со анализа на одземените податоци од службениот компјутер на Панчевски и на материјалите обезбедни по претресот во неговиот дом. Јанева ниту денеска не откри детали, но ниту потврди ниту негираше, дали Панчевски ...

Судиите почнаа да сркаат од тоа што го дробеле

+инфо - 06.10.2017

На СЈО мора да му се овозможи непречено да ја извршува работата за да се расчистат сите сомнежи поврзани со судиите. Претседателот на судот треба да спречи какви било обиди за злоупотреба на системот за електронската распределба на судските ...

Јанева не открива дали Панчевски тајните податоци му ги давал на Иванов/Обновен

Канал5 - 06.10.2017

Останува отворено прашањето дали Владимир Панчевски екс – претседателот на Кривичниот суд, тајните податоци од судот му ги доставувал до шефот на државата Ѓорѓе Иванов. Специјалната обвинителка Катица Јанева ниту ја потврди ниту ја демантираше ...

Јанева: Тоа што го баравме, го најдовме во канцелариите и домовите и го одземавме

МКД - 06.10.2017

Истражители и обвинители од тимот на Катица Јанева со полициска асистенција, вчера извршија претрес во канцелариите и домовите на тројца осомничени, меѓу кои и поранешниот претседател на судот Владимир Панчевски.

Податоците од компјутерите на Панчевски се на вештачење во мвр, кажа Јанева

Сакам да кажам - 06.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева кажа дека запленетите материјали од канцеларијата и домот на судијата Владимир Панчевски се предадени на вештачење во министерството за внатрешни работи, но не сакаше да открие повеќе детали за вчерашниот ...

Јанева не открива дали Панчевски тајните податоци му ги давал на претседателот Иванов

Канал5 - 06.10.2017

Шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, засега не може да потврди, дали екс – претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, тајните податоци од судот му ги давал на претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов.

ВИДЕО: Јанева без коментар за можната вмешаност на претседателот Иванов во случајот „Панчевски“

Либертас - 06.10.2017

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не сакаше да ги коментира шпекулациите дека, поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, му давал на претседателот Ѓорѓе Иванов тајни податоци од судот, кои тој потоа ги користел за ...

СЈО се сомнева дека Панчевски оддавал службени тајни на лица кои не се од судот

МКД - 06.10.2017

По судска наредба, Специјалното јавно обвинителство изврши личен претрес кај лицето Владимир Панчевски и со друга наредба од судот ги одзема сите податоци од компјутерскиот систем за распоредување на предмети во Основниот суд Скопје 1, изјави вчера ...

Компјутерот на Панчевски може да ја прошири истрагата и на други судии

Сакам да кажам - 06.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера барала докази за евентуален приватен систем за распределба на судски предмети при претресот на претседателскиот персонален компјутер во канцеларијата на Стојанче Рибарев, актуелен в.д.

Панчевски: Јанева нема да ме заплаши, имам чиста совест

МКД - 06.10.2017

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, судијата Владимир Панчевски обвинува дека вчерашниот претрес во Судот бил брутален и врз него била применета физичка сила. Во изјава за Телевизија 24 , Панчевски им порача и на специјалната јавна ...

Панчевски за ТВ 24: Јанева нема да ме заплаши, имам чиста совест

+инфо - 06.10.2017

МВР ги вештачи материјалите кои специјалните обвинители ги запленија вчера во Кривичниот суд и во домовите на Панчевски и на двајцата информатичари. Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, за кого СЈО има сомневања дека местел ...

СЈО: Се прави анализа на запленетите материјали кај Панчевски

Таратур - 06.10.2017

Тимот на Катица Јанева веќе почнал со анализа на одземените податоци од службениот компјутер на Панчевски и на материјалите обезбедни по претресот во неговиот дом. Јанева ниту денеска не откри детали, но ниту потврди ниту негираше, дали Панчевски ...

МВР и СЈО го претресуваа кабинетот на поранешниот претседател на кривичниот Суд

24 Вести - 05.10.2017

По петчасовниот претрес во кабинетот на судијата Владимир Панчевски, специјалната обвинителка и нејзиниот тим го напуштија Кривичниот суд со запленети податоци од компјутерскиот систем и персоналниот компјутер на Панчевски.

Судско-медицинска драма во Кривичниот суд

Телма - 05.10.2017

Судско-медицинска драма во Кривичниот суд, откако СЈО побара и доби дозвола за претрес во кабинетот на поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Обвинителките дојдоа околу 12.30 часот попладне, не коментираа многу.

СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски

Нова ТВ - 05.10.2017

Во моментов во кабинетот на Владимир Панчевски, поранешниот претседател на Кривичниот суд, Специјалното јавно обвинителство и Министерството за внатрешни работи вршат претрес, дознава НОВА ТВ.

СЈО замина од Кривичен, Панчевски местел предмети кај „подобни“ судии!

+инфо - 05.10.2017

Одземен е персоналиот компјутер на поранешниот претседател на Кривичен, а извршен е претрес и во неговиот дом и кај двајца информатичари од судот. Заврши претресот на СЈО во канцелариите на екс претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски.

Јанева: Се сомневаме дека Панчевски местел предмети

Алсат-М - 05.10.2017

Заврши претресот на СЈО во канцелариите на екс претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски. Одземен е неговиот персонален компјутер, а извршен е претрес и во неговиот дом и кај двајца информатичари вработени во судот.

МВР и СЈО извршуваат претрес во канцеларијата на поранешниот претседател на кривичниот Суд

24 Вести - 05.10.2017

Специјалното јавно обвинителство со логистика на полицијата влезе во Кривичен суд – се претресува кабинетот на екс претседателот Панчевски и канцеларии на други судии. Тимот истражители на СЈО ја започна операцијата за претрес околу пладне.

СЈО со полиција врши претрес во Кривичен суд

24 Вести - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева во присуство на екипи од полицијата врши претрес во Кривичниот суд. Според информации на ТВ 24 се чешла документацијата во канцеларијата на поранешниот претседател на кривичниот суд Владимир Панчевски.

Јанева заедно со полицијата врши претрес во канцеларијата на Панчевски

Телма - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева заедно со полицијата врши претрес во канцеларијата на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, дозната Телма од свои извори. Таа дошла во судот 12.30, каде биле присутни и полицајци во ...

СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски

Алсат-М - 05.10.2017

Специјалното јавно обвинителство и МВР вршат претрес во кабинетот на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, потврдија од обвинителството за АЛСАТ М. Обвинителите вршат проверки за можни злоупотреби на АКМИС системот за ...

Предистражна постапка за злоупотреба при распределбата на предметите на СЈО

МКД - 05.10.2017

Пет часа траеше претресот на тимот на Специјалното јавно обвинителство на канцелариите на претходниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски и на двајца информатичари од судот.

СЈО упадна во канцеларии на Кривичен

+инфо - 05.10.2017

Истражителите влегле во судот во 12.30 часот, а екипата ја предводела обвинителката Ленче Ристоска. Истражители на МВР и екипа од Специјалното јавно обвинителство денеска извршуваат претрес во канцеларијата на поранешниот претседател на Кривичниот ...

Обвинителката Ленче Ристоска и истражители на СЈО влегоа во Кривичен суд, се тресе канцеларијата на Панчевски

МКД - 05.10.2017

Ленче Ристоска, обвинителката на Специјалното јавно обвинителство и неколкумина нивни истражители попладнево влегле во просториите на Кривичниот суд Скопје. Се претресуваат канцелариите на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир ...

СЈО врши претрес во канцеларијата на судијата Панчевски

Р.С.Европа - 05.10.2017

Специјалното јавно обвинителство во рамки на една од своите предистражни постапки врши претреси во Основен суд Скојпје 1. Од СЈО потврдија дека претреси се вршат во канцелариите на судијата Владимир Панчевски, поранешниот претседател на Кривичниот ...

Ако Панчевски биде обвинет за „одавање службена тајна“ му се закануваат до 5 години затвор

Фокус - 05.10.2017

Од три месеци до пет години затвор му се закануваат на судијата Владимир Панчевски, доскорашниот претседател на Кривичниот суд, доколку биде обвинет за кривичното дело „одавање службена тајна“, за што СЈО против него отвори предистражна постапка.

Заврши претресот на СЈО во скопскиот Кривичен суд

ТВ21 - 05.10.2017

По речиси пет часа заврши претресот на Специјалното јавно обвинителство во скопскиот Кривичен суд, во рамки на една од предистражните постапки на ова обвинителство. Претрес бил извршен во канцелариите на судијата Владимир Панчевски и уште двајца ...

СЈО се сомнева дека Панчевски местел судски предмети и оддавал службени тајни

Сакам да кажам - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева заедно со обвинителката од нејзиното обвинителство Ленче Ристоска и истражители денеска изврши претрес во Основниот суд Скопје 1 во канцеларијата на судијата Владимир Панчевски, против кого СЈО води ...

(ВИДЕО) СЈО се сомнева дека Панчевски местел судии за нивните предмети

Макфакс - 05.10.2017

Специјалната јавна обвинителка Катица Jанева, придружувана од обвинителката Ленче Ристоска и двајца истражители, предмалку го напуштија Основниот суд Скопје 1. Јанева пред новинарите изјави дека со наредба извршиле претрес во канцеларијата и во ...

СЈО влезе во канцеларијата на Владимир Панчевски

ТВ21 - 05.10.2017

Специјалните обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристоска, вршат претрес во канцеларии во Кривичен суд. Според неофицијални информации, претрес се врши во канцеларијата на поранешниот претседател на судот, Владимир Панчевски.

СЈО го претресува и домот на Панчевски, но бараат докази на уште две локации

Фокус - 05.10.2017

Освен во канцеларијата на судијата Владимир Панчевски , кој до неодамна ја извршуваше претседателската функција во Кривичниот суд, претреси се вршат и уште на три места, неофицијално дознава „Фокус“ од извори во истрагата.

Јанева со полицијата врши претрес во канцеларијата на Панчевски

Либертас - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева заедно со полицијата врши претрес во канцеларијата на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, дозната Телма од свои извори. Како што јавува нашиот репортер Миомир Серафиновиќ таа дошла во ...

Јанева му го одзема компјутерот на Панчевски: Се сомневаме дека местел предмети

Фокус - 05.10.2017

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, го заврши претресот во канцелацијата на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. На заминувањето рече дека се работи за предистражна постапка за оддавање службена тајна, но и за ...

СЈО врши претрес во канцеларијата на екс претседателот на Кривичниот суд Панчевски

Канал5 - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева со полициска придружба врши претрес во канцеларијата на поранешниот претседател на кривичниот суд Владимир Панчевски, потврдија за канал 5 од СЈО. Од таму велат дека покрај Панчевски во предистражната постапка ...

Јанева отвори истрага против експретседателот на Кривичниот суд Панчевски за оддавање службена тајна

Сакам да кажам - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева заедно со обвинителката од нејзиното обвинителство Ленче Ристоска и еден истражител, се во просториите на Основниот суд Скопје 1 во предистражна постапка против експретседателот на судот Владимир Панчевски.

СЈО ја претресува канцеларијата на Панчевски

Макфакс - 05.10.2017

Специјалното јавно обвинитество ја претресува канцеларијата на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Во контрола, заедно со полицијата, се обвинителките Катица Јанева и Ленче Ристовска.

СЈО врши претреси во Кривичен суд

МРТ - 05.10.2017

Според првичните информации се работи за предистражна постапка за оддавање службена тајна. Специјалното јавно обвинителство врши претреси во кривичниот суд. Според првичните информации се работи за предистражна постапка за оддавање службена тајна.

Јанева врши претрес во канцеларијата на екс претседателот на Кривичен, Панчевски

Фокус - 05.10.2017

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во моментот врши претрес во канцеларијата на Владимир Панчевски , поранешен претседател на Основниот суд Скопје 1, објави Телма, повикувајќи се на свои извори.

СЈО изврши претрес во канцеларијата на судијата Владимир Панчевски во скопска единица

Сведок - 05.10.2017

Обвинители на СЈО заедно со полиција извршија претрес на канцеларијата на Владимир Панчевски, екс претседател и сегашен шеф во Одделот за судење на организиран криминал на скопска единица и акј двајца информатичари, бидејќи постојат сомневања за ...

СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски...

Н.Македонија - 05.10.2017

СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски Специјалното јавно обвинителство и Министерството за внатрешни работи извршиле претрес на кабинетот и на домот на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски.

СЈО го сомничи Панчевски дека местел судски предмети и оддавал службени тајни

Мета - 05.10.2017

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева со истражители од МВР денеска изврши претрес во канцеларијата на судијата Владимир Панчевски, против кого, како што изјави Јанева, СЈО води преистражна постапка поради злоупотреби на системот за ...

СЈО вршеше претрес кај Панчевски – Брза помош пред Кривичниот суд,

МК News - 05.10.2017

Заврши претресот на СЈО во канцелариите на екс претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски. Истражителите влегле во судот во 12.30 часот, а екипата истражители ја предводат обвинителките Катица Јанева и Ленче Ристоска.

СЈО ја претресува канцеларијата на судијата Панчевски

Позитив.мк - 05.10.2017

Обвинители на СЈО заедно со полиција вршат претрес на канцеларијата на Владимир Панчевски, екс претседател и сегашен шеф во Одделот за судење на организиран криминал на скопска единица, пишува „Сведок“.

Истражители на СЈО влегоа во Кривичен суд, се претресува канцеларијата на Панчевски

Стандард - 05.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева, обвинителката на СЈО Ленче Ристоска и неколкумина нивни истражители, попладнево околу 12 и 30 часот влегле во просториите на Кривичниот суд Скопје. Се претресуваат канцелариите на поранешниот претседател на ...

Јанева без коментар за можната вмешаност на претседателот Иванов во случајот „Панчевски“

Локално - 06.10.2017

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не сакаше да ги коментира шпекулациите дека, поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, му давал на претседателот Ѓорѓе Иванов тајни податоци од судот, кои тој потоа ги користел за ...