TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данев: ВМРО-ДПМНЕ е отворена за коалиција со сите политички партии

+инфо - 18.02.2020

Во вечерашното гостување на емисијата 24 Отворено на Телевизијата 24 Вести, Драган Данев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, најави со кого би можела да стапи во коалиција неговата партија, доколку победи на изборите.

Данев: ВМРО-ДПМНЕ е отворена за коалиција со сите партии

Фокус - 18.02.2020

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на ТВ 24 коментирајќи со кого би можела да коалицира неговата партија доколку победи на изборите, тој вели дека сите опции се отворени. -ВМРО ДПМНЕ е отворена за соработка со апсолутно сите ...

24 Отворено: Сите бараат закони и правда, но, кој бега од нив?

24 Вести - 18.02.2020

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ, вели дека за Законот за јавно обвинителство имаше многу забелешки кои не беа инкорпорирани во него. Според Данев, протестот на СДСМ за правосудството е еклатантен доказ до каде се реформите и испорачаните ветувања.

Данев: Реформи во правосудството нема, власта вчера протестираше и покажа дека и самата не е задоволна од стореното

Курир - 18.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев во емисијата „Отворено“ на телевизија 24 истакна дека експертите кои присуствуваа на јавната расправа во Собранието дадоа низа на забелешки, а ниту една од нив не беше прифатена и инкорпорирана во законското ...