TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колективниот договор со Шумската полиција ќе биде потпишан до средината на мај

iPortal - 16.04.2018

Денеска во Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство се одржа состанок со претставници од шумска полиција. На средбата се разговараше за евиденција на прекувремени работни саати кои ќе се докажуваат со записници за одземање на ...

Протест на шумската полиција поради лошите услови за работа

Телма - 16.04.2018

Вработените во шумската полиција денеска протестираа пред Министерството за земјоделство, од министерот Љупчо Николовски браат подобрување на условите во кои работат. Инсистираат да им се платат прекувремената работа и одењето во смени, како и итно ...

Протест на шумските полицајци поради лошите услови за работа

Алсат-М - 16.04.2018

Вработените во шумската полиција преку протест пред Министерството за земјоделство побараа од министерот Љупчо Николовски подобрување на условите во кои работат. Повикаа да им се платат прекувремената работа и одењето во смени, како и итно да се ...

Шумската полиција до крајот на мај ќе добие колективен договор

+инфо - 16.04.2018

Се отворило и прашањето за материјало-техничките услови за работа на Шумската полиција, при што е договорено таа да има активна улога во измените и дополнувањата на Законот за шуми. До крајот на мај годинава треба да завршат преговорите за ...

Протест на шумските полицајци поради лошите услови за работа

Курир - 16.04.2018

Вработените во шумската полиција преку протест пред Министерството за земјоделство побараа од министерот Љупчо Николовски подобрување на условите во кои работат. Повикаа да им се платат прекувремената работа и одењето во смени, како и итно да се ...

Шумската полиција до крајот на мај ќе добие колективен договор

А1 On - 16.04.2018

До крајот на мај годинава треба да завршат преговорите за потпишување колективен договор со Шумската полиција. Како што соопшти денеска Министерството за земјоделство, на денешната средба со претставници од Шумската полиција станало збор и за ...

Вработените во шумската полиција протестираа пред Министерството за земјоделство

Република - 16.04.2018

Вработените во шумската полиција преку протест пред Министерството за земјоделство побараа од министерот Љупчо Николовски подобрување на условите во кои работат. Повикаа да им се платат прекувремената работа и одењето во смени, како и итно да се ...