TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

14 мигранти загинаа на пругата Велес - Скопје

Телма - 24.04.2015

Најмалку 14 мигранти загинале во железничка несреќа која се случила синоќа околу 22.30 часот на пругата Велес - Скопје, информираат од МВР. Како што дознава Телма 8 мина од мигрантите се приведени.

Претрага на теренот на несреќата, пронајдени 14 загинати и 4 повредени

Локално - 24.04.2015

Најмалку 14 лица се загинати 4 п0вредени и 8 приведени во синоќешната железничка несреќа на пругата Велес – Скопје, откако воз удрил во група од стотина мигранти. Не е исклучена бројката на загинатите и да е поголема, затоа што местото на несреќата ...

Вознемирувачки фотографии од хоророт кај Велес (18+)

Денешен - 24.04.2015

На оддалеченост од 100 метри расфрлани се делови на телови на тела, коски, насекаде има крв, облека, храна, вода која мигрантите ја носеле со себе по патот, објави Канал 5. Местото на несреќата се наоѓа меѓу железничките постројки Пчиња и Рајко ...

ФОТО: Возот се движел кон нив а тие немале каде да бегаат - на ова место загинаа мигрантите

Press24 - 24.04.2015

Мигрантите кои вчера доцна вечерта загинаапред Велес немале каде да бегаат. Конфигурацијата на терен по стојалиштето Пчиња покажува дека пругата е единственото место каде што можеле да се движат.

Воз прегази најмалку 14 мигранти на пругата Велес-Скопје

Утрински - 24.04.2015

Во железничката несреќа која се случи доцна синоќа околу 22.30 часот на пругата меѓу Велес и Скопје загинале најмалку 14 мигранти. Несреќата се случи во близина на железничкото стојалиште „Пчиња“, а се стравува дека бројот на загинати може да биде ...

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Алсат-М - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

Четворица од повредените мигранти хоспитализирани во велешката болница

Канал5 - 24.04.2015

Според последните информации од оваа група од над 100 мигранти, осуммина се приведени во велешката полиција а останатите избегале. Првите четворица од тешко повредените веќе се хоспитализирани во велешката болница.

Најмалку 14 загинати во железничката несреќа кај Велес

Локално - 24.04.2015

Бројката на загинатите во синоќешната железничка несреќа се искачи на 14лица, иако нема потврда за конечните бројки на загинати и повредеи ,порди непристапноста на екипите на теренот до кој се доаќа исклучиво преку пругата.Возот удри во 50 члена ...

Голема трагедија: На пругата Велес – Скопје загинаа 14 мигранти

МКД - 24.04.2015

Синоќа на пругата Велес – Скопје, кај станицата Пчиња загинале најмалку 14 мигранти. Меѓународниот воз удрил во група мигранти кои се движеле по пругата. Медицинските екипи биле приморани на местото на настанот да дојдат со воз поради непристапноста ...

Воспоставен редовен железнички сообраќај

Нетпрес - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ дојде до тешка железничка несреќа, при што животот го загубија 14 мигранти од Сомалија и Авганистан.

Воз налета на мигранти кај Велес- најмалку 6 загинати !

Локално - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која синоќа околу 22:30 се случила на пруа Велес – Скопје, информираат од МВР . Групата била составена од околу 50 мигранти кои се движеле во правец на Белград, а пругата им била единствен патоказ за ...

Воз прегази 14 мигранти на пругата Велес-Скопје

Макфакс - 24.04.2015

Најмалку 14 мигранти загинале во железничка несреќа, која во четвртокот околу 22:30 часот се случила на пругата Велес-Скопје. Според првичните информации групата мигранти се движела по пругата кога возот налетал на нив.

Телата на загинатите мигранти во страшната железничка несреќа во капелата во Велес

Сител - 24.04.2015

Возот кој сообраќа на релација Солун – Белград доцна синоќа удри во поголема група на мигранти кои се движеле по пругата. Телата на 14 загинати мигранти во големата трагедија се наоѓаат во капелата на градските гробишта во Велес, информира Анита ...

Четиринаесет мигранти загинаа на пругата кај Велес

Нетпрес - 24.04.2015

Четиринаесет лица загинале во железничката несреќа која синоќа околу 22.30 часот се случила на железничката пруга Велес – Скопје. Како што информираат од СВР Велес за Нетпрес, експресен воз која сообраќал на релација Солун – Белград удрил во ...

Голема трагедија: На пругата Велес – Скопје загинаа 14 мигранти

еМагазин - 24.04.2015

Синоќа на пругата Велес – Скопје, кај станицата Пчиња загинале најмалку 14 мигранти. Во нив удрил меѓународен воз додека се движеле по пругата. Медицинските екипи поради непристапноста на теренот биле приморани на местото на настанот да дојдат со ...

Воз прегазил мигранти кај Велес

Телма - 24.04.2015

Неколкумина мигранти загинале кога доцна вечерва во нив удрил воз кој сообраќал на пругата Скопје-Велес. Според првичните информации од полицијата мигрантите се движеле по пругата во поголема група кога возот удрил во нив.

Вистинска драма пред Велес: Спасувачите не можат да дојдат до повредените а ги има многу

Press24 - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која вечерва околу 22:30 се случила на пруа Велес - Скопје, информираат од МВР за Press24. Според информациите несреќата се случила во близина на стојалиштето Пчиња кога меѓународниот воз налетал на ...

Вечерва железничка трагедија пред Велес: Голем број загинати

Press24 - 24.04.2015

Доцна вечерва возот кој сообраќал на релација Велес – Скопје удрил во поголема група на мигранти кои се движеле по пругата, јавува Проверено . Според првичните информации има голем број на загинати, но се работи за непристапен терен до каде се ...

Железничка несреќа кај Велес: Десетина прегазени мигранти

Фактор - 24.04.2015

ДОЦ на МВР известува дека околу 10:30 се случила тешка железничка несреќа помеѓу Велес и Скопје во близина на вливот на Пчиња во Вардар, при што меѓународен воз удрил во група од околу 50 тина мигранти.

Воз прегази 14 емигранти на пругата Велес – Скопје

Бриф - 24.04.2015

Најмалку 14 мигранти загинале во железничка несреќа која се случила синоќа околу 22.30 часот на пругата Велес – Скопје, информираат од МВР. Според првичните информации групата мигранти од околу 50 лица се движела по пругата во правец на Белград.

Вознемирувачки фотографии од хоророт кај Велес (18+)

Курир - 24.04.2015

На оддалеченост од 100 метри расфрлани се делови на телови на тела, коски, насекаде има крв, облека, храна, вода која мигрантите ја носеле со себе по патот, објави Канал 5. Местото на несреќата се наоѓа меѓу железничките постројки Пчиња и Рајко ...

Телата на загинатите мигранти во капелата во Велес

+инфо - 24.04.2015

Телата на загинатите 14 мигранти , како што за МИА информира Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес, се наоѓаат во капелата на градските гробишта во Велес. Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и ...

Голема трагедија: На пругата Велес – Скопје загинаа 14 мигранти

Денешен - 24.04.2015

Синоќа на пругата Велес – Скопје, кај станицата Пчиња загинале најмалку 14 мигранти. Меѓународниот воз удрил во група мигранти кои се движеле по пругата. Медицинските екипи биле приморани на местото на настанот да дојдат со воз поради непристапноста ...

Телата на загинатите мигранти во страшната железничка несреќа во капелата во Велес

Press24 - 24.04.2015

Возот кој сообраќа на релација Солун – Белград доцна синоќа удри во поголема група на мигранти кои се движеле по пругата. Телата на 14 загинати мигранти во големата трагедија се наоѓаат во капелата на градските гробишта во Велес, информира Анита ...

Нови детали за хоророт кај Велес: Спасувачите не можат да дојдат до повредените, а ги има многу

Курир - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која вечерва околу 22:30 се случила на пруа Велес - Скопје, информираат од МВР за Press24. Според информациите несреќата се случила во близина на стојалиштето Пчиња кога меѓународниот воз налетал на ...

Вечерва железничка трагедија пред Велес: Голем број загинати

Курир - 24.04.2015

Доцна вечерва возот кој сообраќал на релација Велес – Скопје удрил во поголема група на мигранти кои се движеле по пругата, јавува Проверено . Според првичните информации има голем број на загинати, но се работи за непристапен терен до каде се ...

Десеттина лица загинаа во трагедијата пред Велес!

Курир - 24.04.2015

ДОЦ на МВР известува дека околу 10:30 се случила тешка железничка несреќа помеѓу Велес и Скопје во близина на вливот на Пчиња во Вардар, при што меѓународен воз удрил во група од околу 50 тина мигранти.

Видео од страотната железничка несреќа кај Велес во која загинаа 14 лица

Денешен - 24.04.2015

На оддалеченост од 100 метри расфрлани се делови на телови на тела, коски, насекаде има крв, облека, храна, вода која мигрантите ја носеле со себе по патот. Местото на несреќата се наоѓа меѓу железничките постројки Пчиња и Рајко Жинзифов.

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

А1 On - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

Воспоставен редовен железнички сообраќај

Точка - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици "Рајко Жинзифов" и "Пчиња" дојде до тешка железничка несреќа, при што животот го загубија 14 мигранти од Сомалија и Авганистан.

Хорор: железничка трагедија кај Велес - прегазени десетина мигранти!

Вечер Прес - 24.04.2015

Според првичните информации има голем број на загинати, но се работи за непристапен терен до каде се стигнува единствено по пруга. Доцна вечерва возот кој сообраќал на релација Велес – Скопје удрил во поголема група на мигранти кои се движеле по ...

Десеттина лица загинаа во трагедијата пред Велес!

Сител - 24.04.2015

ДОЦ на МВР известува дека околу 10:30 се случила тешка железничка несреќа помеѓу Велес и Скопје во близина на вливот на Пчиња во Вардар, при што меѓународен воз удрил во група од околу 50 тина мигранти.

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Канал5 - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

ХОРОР КАЈ ВЕЛЕС: Голем број загинати при железничка несреќа

Пулс24 - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која вчера вечер околу 22:30 се случила на пруа Велес - Скопје, информираат од МВР. Најмалку 6 лица загинале во железничката несреќа која вчера вечер околу 22:30 се случила на пруга Велес - Скопје, ...

Воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Идивиди - 24.04.2015

Велес, 24 април 2015 (МИА) - Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти.

Железничка трагедија пред Велес: Голем број загинати

Скопје инфо - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која вчеравечер околу 22:30 се случила на пруа Велес - Скопје, информираат од МВР за Press24. Според информациите несреќата се случила во близина на стојалиштето Пчиња кога меѓународниот воз налетал на ...

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Р.С.Европа - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

Нови детали за трагедијата кај Велес во која загинаа 14 лица

Денешен - 24.04.2015

Најмалку 6 лица згинале во железничката несреќа која вечерва околу 22:30 се случила на пруа Велес – Скопје, информираат од МВР за Press24. Според информациите несреќата се случила во близина на стојалиштето Пчиња кога меѓународниот воз налетал на ...

Хорор кај Велес – многу жртви во железничка несреќа

МК News - 24.04.2015

Доцна вчера возот кој сообраќал на релација Велес – Скопје удрил во поголема група на мигранти кои се движеле по пругата. Според првичните информации има голем број на загинати, но се работи за непристапен терен до каде се стигнува единствено по ...

ВОЗ ПРЕГАЗИ 14 МИГРАНТИ: Телата на загинатите се префрлени во капелата во Велес

Телеграф - 24.04.2015

Портпаролката на СВР-Велес, Анита Стојковска, рече дека осум мигранти се приведени и се наоѓаат во полициската станица во Велес, а имало и поголема група мигранти кои побегнале од местото на несреќата Телата на 14 загинати мигранти, кои вчера ги ...

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Н.Македонија - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

14 мигранти загинаа во близина на Велес, ги прегази меѓународен воз

Курир - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

Меѓународен воз во близина на Велес прегази 14 мигранти

Кирилица - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22,30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...

14 мигранти загинаа во близина на Велес, ги прегази меѓународен воз

МК News - 24.04.2015

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти. На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале од ...